bugün

otrivine ile 2 dk sonra son bulacak hadise. yıl olmuş 13 hala tıkalı burun var , yapmayın etmeyin çıcıklar.
burun eti sebebiyle olan durum. normalde burunda nefes alacak kadar yer kalır ama gece yattığınızda ya da başınız bir tarafa eğikse o tarafa kan toplanır ve gitmez. haliyle o taraf tıkanır. bu gece deneyin. yattığınız taraf tıkanır diğer taraf açılır.*
Çay içerken üflediğimde gözlük camlarımdan sadece birinin buğulanması.
asla otrivine ile çözülmemesi gereken sorun, asla! ağır sorunları beraberinde getirir...

tuzlu su çekmek, en mantıklısı... çok tuzlu olsun amma.
insanı akciğer kanseri olup hiç nefes alamadığını düşünmeye iten küçük rahatsızlık.
güneşin batmasıyla birlikte vardiyalı olarak burun deliklerimin bana oynadığı hain oyundur.
bilimsel olarakta öyle olması gerekiyor... biri ile tam nefes alınır diğeriyle çok daha az alınır, günün belli saatinden sonra olay terse döner..rahat olun burnunuz fışır fışır çalışıyor...
bu halde nargile içilmemelidir. içildiyse bile artistik bir şekilde burundan üflenmemelidir. *
ameliyat olayımda, bu cihanda bende nefes alayım diye heyecanlananlara sesleniyorum.
nah alırsın o nefesi...
tıkanık tarafa doğru uzanmak ve normal nefes alıp vermek çözüm olabilir. asla burun spreyi kullanılmamalıdır. sadece grip zamanı her iki burun deliği de tıkandığı zaman sprey kullanılmalı. çünkü spreyler bir noktadan sonra tersine etki yapabilir veya kaçınılmaz son olarak bağımlılık yaratabilir. otrivine mağdurlarının yorumlarını internette rahatlıkla okuyabilirsiniz.
Tıkanık olan buruna genellikle baş parmağın sokularak sümüğün vıcıkırt diye ses çıkarması ile sonuçlanan ve burun açıldığında diğer burunun aynı anda faaliyete geçerek beynin şartellerini istop ettiren lanet olası bir durumdur.*
görüyor ve arttırıyorum.
(bkz: sinüzit)
pek sıkıntılı durum. nezle olursun grip olursun biri kapanır. yatarsın sabah kalkarsın bir de bakmışsın yatarken kapalı olan ful otoban gibi açık mübarek. bu seferde diğeri tam kapanmıştır. delirtir adamı.
insanı delirten durumlar sıralamasında başlarda yer alır.
sigara veya nargile icerken rezil eder adami. bir defasinda basima geldi. nargile dumanini burundan cikarayim dedim bir de baktim bizimkiler guluyor. yazik oldu gercekten.
Fiziksel bir yapı bozukluğu varsa hep sorun çıkaracak problem, deviasyon ameliyatı olmak kaçınılmaz çözümdür.
Lanet olasıca durumdur. kendimi yarı insan yarı uzaylı gibi hissediyorum böyle.
tıkalı burun deliğinde et vardır. ameliyat.gerektitebilir.

edit : tıkalı burun boğazı zorlar ve sesin boğuk çıkmasına neden olur.
sebebi sinüzit olabilir. geceleri pek sıkıntı oluyor efenim. *
kuzey yarım kürede grip olanın önce sol sonra sağ burun deliği tıkanır. güney yarım kürede ise tam tersi. ikisi de boktan bi durumdur.
Iki burun deliğininde kapalı olmasından daha iyi olan durumdur.
bir anda gülünce büyük sıkıntı olur ''fort'' diye çıkıyor sümük.
kazak, tişört, yorgan, battaniye vs. gibi araçlarla burnu kapatıp nefes alınmasıyla bir nebze de olsa giderilebilecek sıkıntıdır.
beyne yeterli oksijen gitmesi engeleneceği için sabahları yorgun kalkılır.
sırayla bi biri bi diğeri şeklindeyse septal deviasyondur.