bugün

diğer şehirlerdekilerin bursalılarla yaşadığı bir takım olaylardan ötürü.
(bkz: #9333067)
(bkz: boku çıkan şakalar)
zeki müren bir röportajında kendisine iltifat eden şahsa, " biz bursalılar hep böyleyiz" demiş ve tüm bursa halkını göt altına atan gafa imza atmıştır.
Bursa'ya gelirken delikanlı gelip, Bursa'dan deliği kanlı gidenlerin uydurması olan durumdur.

ekleme : Deliği kanlılar buralarda dolanıyor sözlük.
ekleme : deliği kanlılar çok rahatsız.
sanırım sebebi bu olabilir. kişisel özgürlüktür o başka ancak sonuçta ortada bir şehir ismi geçiyor.

http://www.swfcabin.com/swf-files/1284999618.swf
bursalılara izafe edilen yumuşaklığın sebebi 19. yüzyıl osmanlısında yaşanan ilginç bir hadisedir. bin sekizyüzlü yıllarda bursadaki askeri rüştüyede osmanlı tarihinin ilk öğrenci isyanı vuku bulmuştur. bunun nedenide o güne kadar göz yumulan oğlancılığın idare tarafından yasaklanmasıdır. bu duruma isyan eden öğrenciler eylem başlatmış bu da tarihe osmanlıdaki ilk öğrenci eylemi olarak geçmiştir. o gün bugündür osmanlıda vakayi adiyeden sayılan oğlancılık hadisesi bursa ile özdeşleşmiştir. bu da kaderin bursalılara bir cilvesi olsa gerek.
(bkz: oğlan haremi)
Bülent ersoy istanbul lu, fatih ürek erzurum ludur.

Bir yere bok atarken iyi araştırın anneciklerini siktiklerim.

Edit : unutmadan, çok kürt hoplattıkları için adları oğlancıya çıkmış olabilir.
ibneliktentir.

ne bursalıyım ne bursaya gittim ama bu ne amk bu ne lan?
padişah şehzade kenti ile ilgili söylenenlere bak.
lan bundan sonra bursalılara laf atanların götüne şeftali ağacı sokarım akıllı akıllı entry girin.
19. yy da eşcinselliğin ve benzeri insanlar için ilk yerleşkeler bursa'da ve adını hatırlamayamadığım bir şehirde olmuştur. sanırım 1830 lardı, bu modernleşme ayağına saygı insan hakları falan derken eşcinsellerle alakalı açılımlar yapılmıştır pilot bölge de bursa olmuştur o zamandan beri süre gelen birşey bu.
kıskançlıktır. bursa çocuğu yakışıklıdır çünkü. Ben bursalı değilim. yaşadığım yer başta olmak üzere iç de güney doğu anadoluda bir çok şehir gezdim ( deplasman dolayısıyla) ama bir gün bursalılar buraya geldi. Onların arasında izledim maçı. yahu ben bu kadar yakışıklısı olan taraftar grubu görmedim. Radikal öyleydi en azından teksasta vardı yine de sayılmaz onlar. ve bunu bir kız gözüyle söylüyorum, bunlar baya baya yakışıklı.
(bkz: çekememezlik)
(bkz: bırakın eğlensinler)

Bursa'da yaşamadan hatta gelip görmeden bile bok atmaktır.
bilinmeyen sebeplerdir. toprağından mı suyundan mı bilinmez.
biz direk top diyoruz. yumuşak demek isteyende diyebilir bir önerme.

görsel
suyundan diyolla.

(bkz: bursalımısınkadifeligelin)
Vallahi aynı şeyi izmirliler içinde diyorlar ama sormak lazım.
Hiç öyle şey duymadık yalandır. Evet.
(Bkz: rastgele kardeş)
https://youtu.be/shh8tDbYHEY?t=5s
valla sebebini bilmiyorum ama hayatımda 5-6 tane yumuşakça tanıdım. bak ibne demiyorum ibneyle zaten muhatap olmam. bunlar oturması kalkması konuşması hep bi kırıtarak hep bi kadınsı. kıyafetleri bile kadınsı. inanmazsın hepsi de Bursalı demek ki var bişey hakikaten.
güncel Önemli Başlıklar