bugün

memleketim. yalnız her tarafı şantiye olmuş yahu.
erkekleri kesinlikle ibne olmayan şehirdir bambaşkadır hem avrupa hemde anadolu kentidir başka şehirlerden gelirken bursa il sınırı tabelasını gördüğünde insanın içinde huzur belirten bir şehirdir. Şehrin futbol takımı bursaspor 2009-2010 yılı turkcell süper lig şampiyonudur.
yeşil ve mavinin dayanılmaz uyumu.
BURSA DENiNCE GiDiLECEK TEK YER CUMALIKIZIK KÖYÜ
HARiKA BiR YER MUTLAKA GÖRÜN BENCE..
camileri,uludagı,topları,göçmenleri
artık bülent arınç'a emanettir.

(bkz: allah sabır versin)
sabah yağmurlu öğleyin güneşli aksamüstü tekrar yağmurlu olan ildir.bursada yaşıyorsan çantada portatif şemsiye kesinlikle bulunmalıdır.
bu gece gitmek üzere yola çıktığım şehir.öyle zannediyorum ki üstüne sinmiş osmanlı kokusunu sonuna kadar hissedeceğim eski bir osmanlı başkenti.
ayda bir ziyaret ettiğim şehir. heykel bölgesinde trafiğin resmen amına koymuşlar. nedir bu tramvay merakı bizi yönetenlerde anlamadım gitti.
edit:imla
huzur bulduğum, ufak bi ayrılıkta özlediğim tek şehir. alışmayanın yaşayamayacağı, alışanın ayrılamayacağı yer.
(bkz: karamanoğulları katliamından sonra bursa)
iş için oflaya poflaya gelip geldiğinde de ne kadar özlediğini fark edersin çünkü çoğu zaman huzurun şehridir. *
iskenderi ve futbol kulubü ile ünlüdür.
sükunetinden sıyrıldığın sürece eğlenceli, sükunetine kapıldığın derece rahatlatıcı, kültürlerin kaynaştığı bazen gri bazen aydınlık şehir.
eskişehirden sonra hiç ama hiç sarmayan şehirdir.
puslu havasıyla mest eden şehirdir. hele bir de koca çınarlar, camiler, türbeler, hamamlar, kale burçları o sisin griliğine bir girip bir çıkınca, adamı öyle bir çarpar ki bu şehir, dünyanın alnıdaki keder çizgisi burdan geçiyor dersin.
Manzara için dağı, rahatlamak için denizi olan, yazları çok sıcak, kışları ılık geçen, tarihi ve sembolik kapalıçarşısı olan, pek çok ünlü yemek ve tatlı çeşidi olan, yaşamak için süper, gezmek için güzel, eğlenmek için eh işte olan şehirdir.
eğer rabbim nasip ederse, öğrenci olarak son kez gideceğim şehir. Acısıyla tatlısıyla 4+0,25 yılım geçti.* geriye bakınca güzel günlermiş diyor insan. Kaderimizde bursa havasını solumakta varmış. Kim bilir bundan sonra nerelere savuracak, kimlerle tanıştıracak ve nasıl uğraşlar verecek hayat.
Belki bir gün yeniden yolumuz kesişir be bursa. Senden bağımı tamamen koparacak olma duygusu hüzünlendiriyor beni. Şunu da çok iyi biliyorum aslında; bir gün yolumuz keşişse dahi, ne ben aynı ben olacağım, ne de sen aynı sen olacaksın. Seni sen yapan ordaki dostlardı çünkü. O dostları orada bulamamak çok kötü olur galiba. En iyisi yolumuz kesişmesin be bursa.

Tanım: türkiye'nin dördüncü büyük kenti. **
seçim sonuçlarında sürpriz yapacak şehir.
Hayattan soğutan şehirdir. 'Burdan bi gitsem var yaa' diye cümleleriniz doludur. Şu yol çalışmaları asla bitmez. Trafik ışıkları yerine de ada yaparlar, kocaman yuvarlağın etrafında dönmek, diğer arabaların geçmesini beklemek kocaman bir sabır ister. Otobüsle bir yere gitmeye çalışırsanız, gereksiz ve talihsiz bir çok olayla karşılaşacaksınız. Gün gelir de yolunuz Bursa' ya düşerse üzgünüm, hayal kırıklıkları dolu bir şehir sizi bekliyor!
öyle bir yağmur yağmıştır ki bugün buraya, setbaşı kütüphanesinde mahsur bırakmıştır.
bugün heykel ve taraflarını sel götürürken aynı dakikalarda buttim taraflarında günlük güneşlik bir gün yaşatan güzelim şehir.
yağan aşırı yağmur sonucu bursalıların merdivenlerden yukarıya doğru kaçması ile sonuçlanmış ,güzelim şehir.

(bkz: merdivenden yukarıya kaçanlar)
istanbulla beraber aşık olduğum şehir. ne anılar ne hatıralar var bende. tarih kokan sokaklarında gezinin bakın size neler söyleyecek?
karmakarışık trafiği ve inişli çıkışlı yollarıyla bir nevi küçük istanbul. bir hafta kalındığı taktirde etin her türlüsünü abartı biçimde yemekten beş kilo alınması kaçınılmazdır.