bugün

Bok gibi yer.
insanı bir tuhaf olan şehir. allah kitap vatan millet der her haltı yer. öyle karakterli tiplerdir. evet.
konya ile izmir karışımı bir ildir. bir yanı muhafazakar bir yanı modern. ama muhafazakar yanı ağır basar.
Canım memleketim.
Sabah biraz yağmur salladı ama şuan havası fevkalade olan şehir.
19 yıldır yaşadığım ama çok da sevmediğim şehir.
Zaafim olan, çok sevdiğim şehirdir.
Yaşadığım şehirdir.
nilüfer ve görükle sini iyi bildiğim şehir. özellikle görükle muhteşem .
yeşil bursa olarak bilinen şehir. uludağ, bu şehrimizde bulunur. kış turizmi canlı olan bir ilimizdir.
bursa yerel medya bakımından da istanbul ve ankara ile birlikte ülkemizin en gelişmiş 3 şehrinden biridir. şehirde 8 yerel tv, 30'dan fazla yerel radyo, ilçeleriyle birlikte 50'den fazla yerel gazete bulunmaktadır.
Doğup büyüdüğüm harika şehir. Memleketimin toprağı bile bir başka kokuyor.
Özlemişim lan seni, hem de çok...
Kozahan'a oturup tarihin kokusuyla birlikte çay içmek.
kesinlikle şiddetle tavsiye edilir
seninle geçirdiğim son sene bursa. sonra elvedaa.
Okuduğum şehirdir. Bursa geceleri ağzınızda tat bırakır.
tartışmasız olarak ülkemizin en güzel şehirlerinden biri. deniz var, dağ var, her yeri yemyeşil, sanayi bakımından en gelişmiş şehir, nüfusu 3 milyon, üniversiteleri güzel ve saygın, kızları güzel, erkekleri yakışıklı ve havalı eğ daha ne olsun...

anadolu köylerinden bursa'ya göç eden bazı çomarlar yüzünden şehrimize yobaz denmesine karşıyım. gerçek bursalılar çok beyefendi ve hanımefendi insanlar. nasıl gerçek istanbul beyefendileri varsa gerçek bursalılarda o derece beyefendi insanlardır.
yeşilliğine kurban olunan şehir.
bir kısım insanları dışında sevdiğim kent. istanbulu sevmeyen bir insanım ankarayada defalarca gittim bir türlü sevemedim. tartışmasız benim için türkiyede yaşanabilir en güzel şehir.

edit: eskisi kadar yeşil değildir. bursanın yeşilini katleden tüm siyasetçilere de lanet olsun.
(bkz: recep altepe)
Koskoca bir tarihin beton yığınlarını arasında yok edildiği şehir.
Hukuk fakültesini allahın gemliğine değil de görükleye koysalardı kafadan gideceğim şehirdi. Ama olmadı yazmadım sırf gemlikte diye.
zaman zaman suriyeli araplar ile diğer arap ülkelerinden gelen turist arapların karıştırıldığı şehir. pazar akşamı tanınmış bir mekana yemeğe gittik. birlikte yemeğe gelmiş 20 küsür kişilik bir arap ailesi vardı. hemen bizim tanıdıklar suriyeli damgası vurdular onlara. ya dedim tipleri suriyeli değil de daha çok bae, kuveyt,suudi arabistan gibi ülkelerden gelenlere benziyor (o ülkelerden doksanlı yıllarda çok arap turist geldiği ve gördüğümüz için tiplerinden az çok tahmin edebiliyorum)- hatta babam da katıldı bu görüşe- ; yok illa suriyeliydi onlar bizim tanıdıklara göre.
Bursa benim için aşktır. Canım memleketim.
Güzellik tanrısı Uludağa çıkmış. Bursaya biraz güzellik vermek için. Lakin Bursanın güzelliğini görünce şaşkınlıktan torbasını elinden düşürmüş. işte bu yüzdendirki Uludağ dan Bursa ya baktığınızda muhteşem bir güzellik görürsünüz.
sanki anadolunun marmara sefirliğidir. saygılar.