bugün

sabah ivazpaşasında davul çaldığım.

az önce heykelinde yürüdüğüm..
Aşık olduğum güzel Memleketim.
"Bursa'da bir gelenektir; heykele gidilmez, heykele çıkılır."
1912

görsel
hayatımın büyük çoğunluğunu geçirdiğim şehir. Sokakları tarih kokar, uzakta kalınca kendini özletir.
Istanbul 20 milyonu aşınca ikinci bir megakent kurulmasi için dugmeye basılacak. Bu şehirde kuvvetle muhtemel bursa olacak.sehirin buyuk bir hizla goc almasi buna delalet zaten. Teşk.
üniversite için bursayı önerenler görüyorum, yapmayın lütfen. uludağ eğitimi vs. nasıldır bilmem ama büyükşehirlerden birini tercih edecekseniz bu kesinlikle bursa olmamalı. bir sene sonra sıkıldım diye ağlanabilirsiniz. sadece küçük bir tavsiye.
Yaşanabilir bir şehirdir gerçekten.20 yıldır Bursa da yaşayan ve üniversite dahil burada okumuş biri olarak söylüyorum öğrenciler için rahat bir şehir.görükle merkeze yaklaşık bir saat uzak ki yerleşim yeri olarak öğrenciler kalıyor zaten.şöyle bir durum var ki gece hayatı,eğlence mevcut.barlar,kafeler var.öğrencilik bundan ibaret değil tabii.üniversiteden beklentilerinizle alakalı her şey.puanlar yüksek çok mu mükemmel ?hayır tabii,eksikler fazla ama ulaşım sıkıntısı yok.her keseye uygun şeyler bulabilirsiniz.lise öğrencisi gibi okuduğum için yurtları ve ev ortamlarını bilmiyorum ama görüklede kalan arkadaşlarımdan hoş şeyler duymuyorum.seviyorum burayı.okulumu,mahallemi ve her yerde biten Suriyelilere rağmen hem de.
Şu an merinos parkı yakınlarında siyah Dumanlar yükselen şehir.

Hayırdır inşallah!
Uçan balon sisirme merkezi gibi bir yer yanmış helyum dan dolayi patlamalar oluyormus.
çok sevdiğim bir şehirdir..
hele o görükle ne olmuş öyle, höh amk!
Apaçi dolu garaj altına, pkklı dolu yavuzselim ve ulusuna, uyuşturucu dolu vatan ve beyazıtına sahip şehir. Memleketim.
ilim yuvasi vesselam.
pahalı şehir. hem de çok pahalı.
ulaşımı, gıdası, giyimi, kuşamı gereksiz pahalıdır.
şehir çok güzeldir, mutena ve doyumsuzdur; ama haris ve tuhaf zihniyetli belediyecilik anlayışının elinde ziyan olmaktadır..

bu arada söylemezsem öleceğim; o güzelim timsah arena'nın kafasını koyamadınız ya, dilerim o kafa size girsin sayın yetkili...
Gerçekten pahalı şehirdir. Eşinizle alkollü bir mekana yemeğe gidin, eşiniz içmese dahi kişi başı 100 tl hesap itelerler.
Memleketim, iyisiyle kötüsüyle severim.
görsel

bir yerler yanıyor, kötü bir şey yoktur inşallah.
görsel
Bir yer yanıyor.
Türkiye'nin en nefes alan şehirlerinden. Bir yanda uludağ bir yanda tarihi dokusu ile büyüleyen çarşı ve camii'leri.
ne sevdalar yaşadık ne olduğunu bilmeden, anlasana bursa tükeniyoruz inceden.
türkiye'nin en güzel şehirlerinden şehir görmemiş insanlar laf etmektedirler. gidin de biraz temiz hava oksijen alın, kan gitsin.
plaka numarası 16 olan dilber. 5 yıldır ilk kez aylarca uzak kaldığım /kalacağım şehir. özledim desem yalan özlemedim ama bi gelen gideni aratır durumu var ki ; antalya'yı küçükken de hiç sevmezdim be bursa !

neyse nemlenen gözlerimi silip bi sigara yakayım.
dünyada en huzur veren şehirlerden biridir. özledim la.
Uludağ denilince akla gelen şehrimiz. Kış sezonunda rağbet gören kayak turizmi için tercih edilen bir şehirdir. Ayrıca yeşil bursa olarak bilinmektedir.
Hey gidi bursa, büyüdükçe bayburta benziyir.
Tam bir yol fakiri olan Kent.
3 milyonluk nüfusa rağmen trafiğin en yoğun olduğu istikamet olan kuzey yönünde tek bir ana arter var.
Kuzey yönüne gidecek araçlar mecburen Yalova yolunu kullanmak zorunda.
Kentin diğer iki yönü olan Doğu batı istikametinde 3 ve daha fazla ana yol alternatifi olmasına rağmen kuzey yönü tek bir yola sıkışıp kalmış durumda.
Yapımı devam eden otoyol açılsa bile pek bir etkisi olmayacak.
Şimdi bursanin kuzey yönüne doğru hem doğudan hem batıdan en az birer tane ana yol yapılması çok elzemdir.

Kentin doğu yönünden kuzeye doğru sırasıyla Gürsu-yildirim-demirtas-seçköy-kurtul olmak üzere bir yol.

Kentin batı yönünden kuzeye doğru sırasıyla nilüfer-mudanya yolu-gündoğdu-kursunlu-enguru olmak üzre bir başka ana yol derhal yapılmalı bu yapılacak yollara da en az 3 er adet güney kuzey istikametinde bağlantı yolları yapılmalıdır.

Ne iş yapıyorsunuz bilmiyorum ki?
Yol yapmak planlamak bu kadar mı zor amina koduklarım.

Türkiyenin her yerinden sik var gibi göç alıyorsunuz ama bu insanlar nasıl hareket edecek diye düşünen yok.
güncel Önemli Başlıklar