bugün

(bkz: bütün kızların güzel olması)
evet sayın sözlük üşenmedim gittim keşif yaptım bu konu hakkında. şehr-i bursa semalarında görülmekte olan kız tipi iki ana dalda incelenebilmektedir. bunları açıklıyorum şuan:

birinci kısım, gotikcanlar:
siyah ve mor ağırlıklı elbiselerinin içerisinde, koyu siyah ve ateş kızılı saçları ile arz-ı endam eden bu ablalarımız fondoten banyosu yapmışcasına bembeyaz surat ve pastel renkli makyajlarıyla göze batmaktadırlar.

ikinci kısım, kokoşcan (tikkycan):
caddeleri podyum misali "catwalk" ile geçen bu ablalarımız, sarı ve karamel tonlarda saçlarıyla dolaşmaktadırlar. yoğun makyaj bu canlılarda görüldüğü gibi elbiseleri daha bir 30 yaş üstü görüntü vermektedir.

sonuç olarak bursa' nın kızları bu iki tarzı sevenler için güzeldir.
(bkz: izmire gitmemiş insan)

edit:bursanın yerlisiyim.
emolar dışında geçerli olan bir durumdur.
(bkz: çirkin kadın yoktur az votka vardır)
(bkz: bursa nın ufak tefek taşları)
(bkz: kalem olmuş o yarimin kaşları)

Havasından suyundan olsa gerek.*
cogu gocmen oldugundan yurdum insanına guzel gelmektedir kendileri.
belki de şu yüzdendir,
(bkz: bursa nın erkeklerinin yakışıklı olması)
(bkz: yalan), (bkz: hurafe), (bkz: atmasyon) tabirlerini kullanabileceğimiz durumdur. Kim söylemiş nasıl neye göre söylemiş tartışmak gerek. Gören kişi tekrar baksın.
hem de ne güzel, zeki kızlar denilesi durum. bakmak var bakmak var. benm her gün görüyorum bir tanesini. *
hepsi aynı olan kızlardır. her yerde dejavu yaşamış gibi olursunuz.
(bkz: yagcı), (bkz: kılıbık) yapılarak bursa kızlarının güzel olduğu söylenilerek bir yere varmak. Güzel göreceli bir kavramdır denilesi durumdur.
son yıllarda artan göç ile birlikte giderek doğruluğunu yitiren önermedir.
(bkz: eski bursaya duyulan özlem)
(bkz: maşallahları var)
gününe göre değişen durumdur.
bi gün "yuh amına koyim ne kadar güzel kızlar varmış lan bursa'da" derken ertesi gün "amına koyim böyle yerin izmir'e gidiyom ben" diyebilirsiniz lakin bursa'nın kendisi zaten aşktır.
(bkz: bursa nın kızlarının güzel olması)
var böyle bir gerçek.
cidden öyle.
Aynı zamanda motor olması gibi bi durumda vardır. Tabi siz buna çapkın diyebilirsiniz.
(bkz: Test edildi onaylandı)