bugün

Mustafakemalpaşa bence. Bol bol çingene var amk.
sosyal baskı istemiyorsanız istiyorsanız nilüfer,
bol bol yürüyüş ve tarihi eser istiyorsanız Osmangazi ve yıldırım,
deniz kenarı istiyorsanız Mudanya. (gemlik de olabilir ama ulaşımı daha kolay olduğu için Mudanya dedim)

edit: Susurluk ayranına aşıksanız Mustafakemalpaşa. *
Kesinlikle Nilüfer.
biri de çıkıp iznik dememiş arkadaş.
tek bir seçeneğim olsa nilüfer'i seçerim..

onun dışında mudanya güzeldir, gitmiştik zamanında..

iznik'e gitmedim, ama güzel olduğunu biliyorum, düşünüyorum..

merkeze gelince gezilip görülebilecek yerler ulu camii, hanlar bölgesi, orhan gazi camii, yeşil türbe, emir sultan vs. birbirine çok yakındır, yürüyerek çoğu yeri rahatlıkla gezebilirsiniz..

onun dışında aşağıda kent meydanı, ordan yukarı çıkarken zafer plaza, hemen yukarda karşınızda sağda sümbüllü bahçe konağı, yine oraya gitmeden zafer plaza'nın ordan karşıya geçince hemen karşıda sağda balibey hanı vs. hemen hemen her yer birbirine yakındır..

biraz da bursa'yı bu yüzden seviyorum..
Bursa’nın birçok ilçesi güzel gemlik,mudanya,iznik ama benim aklım da kalbim de yıllardır niluferde bir gün izmirde mesaim biterse yerleşmeyi çok arzuladığım bir yer ,bakalım.
Yıldırım. (bkz: Hacivat mahallesi)
Tabiki görükle. Cennetten bir bahçe gibidir.

Not: ilçe değil köydür.
çekirge, bursa'nın yaşanılabilecek en güzel bölgesidir. pekala osmangazi ilçesi.
YARAK MUDANYA.

TE ALLAM AÇTIRCANIZ BENiM BAYRAMLIK AĞZIMI.

DENiZ GÖRMEMiŞ KEKOLARI EĞLENDiRiR MUDANYA.
orhangazi ile karacabey kapışır.
mudanya'yı tek geçerim.
Gemlik ve iznik'te fena değil.

ek; Orhaneli, Harmancık, Keles..
karacabey.

edit: orhangazi de olabilir.
nilüfer, mudanya, mustafakemalpaşa, karacabey, iznik ve osmangazi'nin bazı bölgeleri, semtleri (kükürtlü, çekirge, altıparmak, heykel, uludağ, korupark vb.)
aslında çomarlar, yobazlar, malum kara partililer olmasa bursa'nın tüm ilçeleri güzel.
bursa'nın doğal güzelliklerini türkiye'nin başka hiçbir ilinde kolay kolay bulamıyorsun aslında.
Ben en çok emirsultan'ın olduğu yeri sevdim.
şehir merkezinden bahsediliyorsa semt olarak dikkaldırım.
nilüfer !..
karacabey olabilir ama bandırma ile komşu olduğu için benim gözümde 1 tık puan kaybediyor. o yüzden orhangazi.
karacabey bandırma'ya yakın olduğu için orhangazi.
Nilüfer'i çok beğendim. Diğer ilçelerini pek göremedim bu yüzden olabilir.
“Gülümseyin, Nilüfer’desiniz” dir. Nilüfer’dir.
Merkezde olması gerekiyorsa Nilüfer. 2. Seçenek Mudanya'dır. Bir yanı deniz, bir yanı yeşillik. Ulaşım çilesini saymazsak, yaşanabilir.
kıyı balık ve giritli yi içinde barındırdığından dolayı mudanya dır. şimdi kadehler kalksın.
nilüfer !..
(bkz: grasshopper)