bugün

güzel memleket(im) izmir'den çıkan harika sese sahip sanatçı. kendisi türkiye'de dinlenebilecek en iyi pop bayan sanatçılardandır. magazinle falan fazla işi olmaması sadece işiyle gündeme gelmesi bir diğer artısıdır. insanın içine işleyen sesi ile türk müziğine armağan ettiği çok güzel parçaları vardır. sesinin ne kadar iyi ve güçlü olduğunu anlamak için ufacık bir canlı performansını izlemek bile yeterli.

(bkz: biz aşkı meleklerden çaldık)
(bkz: yansın geceler)
(bkz: ben yeter miyim)
(bkz: kaybol benle)
(bkz: aşk yarası)
sesinin rengiyle çoğu kişiye kendini dinlettirebilmiş bir kadın sanatçıdır, altını çiziyorum sanatçıdır.
ne yapsa ne etse oldurtamayan şarkıcıdır. eski kliplerinden birisinde bbg den maymun görünümlü birisini bile oynatmıştır.
yeni imajını beğenmedim ama sesi her daim güzelir.
yansın geceler ve ben yeter miyim'den başka güzel şarkı yapmayı yeğlemeyen harika sesli kadın vokalimiz. bi doğru aranjör bulsa, bi doğru sözlerle. yıkar ya ortalığı, neyse...
sesi ve yorumu gerçekten kaliteli olan sanatçı.çabuk akılda kalan bir yüzü var ve azıcık boydan kısadır kendileri.
esmer hallerini kendisine, daha cok yakıstırdığım, sesi gayet güzel bayan vokal.
bugün beyaz showda sesi ne kadar güzel de olsa itici olduğunu birkez daha kanıtlamış şarkıcı.
çok mecbur kalmadıkça dans etmemesi gereken şarkıcıdır.
beyaz show'da canlı becerisi ile bir çoklarına ''ses'' göstermiş sanatçı.
en itici kadınlar listesinde ilk ona girebilen kimse.
hele o klibi ne ya öyle..
yarısı kafa nerdeyse, şekilsiz biçimsiz..
sesi çok güzel olmasına rağmen yaptığı şarkılarda bunu kullanmayı beceremeyen sanatçı kişisi.
şuan televizyonda noel baba kıyafetli adamların arasında kaybolan, hediye paketi yapılmış dişi hayko yu andırmaktadır.
az önce tv 8 de i will always love you adlı şarkıyı çok güzel yorumlamış şarkıcı. sesi gerçekten kendisi gibi muhteşem.
bugüne kadar yaptığı en güzel şarkıdır sihirbaz.
geçenlerde bir klibini izledim. belli ki son zamanların kliplerinden o da etkilenmiş. bu yetmezmiş gibi beyoncevari hareketlerde bulunmuş...da, kınamak istesem de kınayamıyorum. güzel olmuş ya hu kadın(yüz olarak hala sevmem) hareketler falan, albenisi var gibi durdu.
pop müzik sanatçıları içinde, ender olarak sevilenlerden biridir. sesi ve yaptığı işlerle gündeme gelen, özel hayatını işine karıştırmayan hatundur, dinlenir.
sertab erener den sonra türkiye deki en iyi kadın vokaldir. buna rağmen neden onun kadar ya da ona yakın bir popülerite elde edemediği merak konusudur. bir keresinde sertab ın onun önünü kestiği gibi bişiler duymuştum burcu güneşten ama sertab la pek özdeşleştiremiyorum bu tavrı, inanasım gelmiyor.
an itibariyle disko kranda ingiizce şarkıyı canlı fermormas söyemesiye işte budur dedirten sanatçı.
tamamdır şarkısına çektiği klibiyle gwen stefani'nin yandan yemişini andırmaktadır.

(bkz: 4 in the morning)
bana hep sertap ereneri çağrıştıran şarkıcı.
ne kadar uğraşsada bir türlü çekici olamayan kadınlardan. sarı saç,mini etek,makyaj,dekolte yetmiyor işte. olmayınca seksapel olmuyor. yeter artık eski haline dönsün, şarkıları güzel.
tam anlamıyla bocalayan sanatçı. her trende uymak için kafasını mı karıştırdı, şöhretin bedelini mi ödedi, yoksa zaten başından abartılmış bir balon muydu... o kısmını tam çözemedim.

ilk çıktığı zaman gündeme oturmuştu kendisi. muhteşem bir ses, muhteşem bir yetenek. sesiyle duruuyla aşmış bir insandı piyasada. biz aşkı meleklerden çaldık parçasıyla duygulanmayan yoktu. genç kızlar tarafından örnek alınırdı. dinlenirdi. şu bu.

ama kendi tavırlarıyla kendini mahvetti bu kadın. sonsuz bir egosu var. saplantıları var. zannedersem kıskançlıkları var.

pakize suda nın bir programı vardı vakti zamanında. bilenler bilir. ona konuk olmuştu bu. pakize suda nın: "sizi sertab erener e benzetiyolar ne diyosunuz?" sorusu üzerine poposuna çivi batırılmış at gibi kişneyerek şahlandı kadın resmen. hangi atın götüne çivi batırdın yavrum diye sormayın. benzetme yapıyorum. gelmeyin üstüme.

vay efendim sertab la ne alakası varmış. herkes bu soruyu soruyormuş. böyle terbiyesizlik olmamış. bıdı bıdı... bıdı. bana sorarsanız ses rengi birazcık benziyor. yüzü de biraz benziyor. saçma sapan bi durum yok ortada yani.

hadi diyelim benzemiyorsun. alakan yok. diyelim ki catherine zeta jones a benziyorsun sen. tamam. ama nedir bu hırçınlık güzelim? bir sanatçı olarak, sertab erener e benzetilmenin nesi kötü? kimse sana taklit ediyosun demiyor ki? insan insana benzeyemez mi? benzetilemez mi? kahtalı mıçı'yı andırıyosun mu denmiş sana? noluyor? ne bağırıyosun?

yıllar yıllar sonra okan a konuk oluyor aynı hanım. okan işte yine magazincilerden, her yerde kendisi takip ettiklerinden, bir kafe çıkışı basmak için ellerinden geleni yaptıklarından bahsediyor. burcu hanım hemen farkını konuşturuyor:

+ valla bilmiyorum ben o tip mekanlara gitmediğim için... benim başıma hiç gelmedi böyle şeyler.

pardon hanfendi o tip mekanlar derken? ne tip mekanlar açıyo sizi? sahilde kuytu köşede kalmış balık ekmekçilere mi gidiyosunuz? yoksa tibette bir rahibin yanında yerden 3 cm yükselmek için uğraşarak mı geçiriyosunuz yaz tatilinizi. çok merak ettim gerçekten. ne gibi mekanlara gidiyosunuz da hem kaliteniz artıyor hem de kimsecikler bulamıyor sizi. vaadedilmiş topraklar mıdır ikamet bölgeniz?

kimse beni takip etmiyor, magazincilerin bile ilgi odağı değilim diyemiyor da.. o tip mekanlara takılmıyorum diyor. çok mantıklı. bravo.

yine aynı programda okan, hanfendinin hava atma güdüsünden faydalanıp dalgasını geçmek için soru soruyor burcu güneş'e. her zamanki gibi:

- peki siz naparsınız boş vakitlerinizde?
+ işte yoga yapıyorum. meditasyon yapıyorum. böğürtlen çayı içiyorum. soya soslu tavuk yiyorum.

vay anasını.. hakkaten sıradışı bir insan. yoga yapıyormuş. meditasyon yapıyormuş. yok lan tibet tekiler halt etmiş bunun yanında. bi buzlu bademi eksik kadının.

hayır bi de sonra dönüyoruz gelinen noktaya bakıyoruz. drei kıyafetler giyip beyonce'un 10 yıl önceki koreografisini uygulamaya çalışmalar. seksi olma çabaları. tamam mı devam mı felsefesiyle söylenilen şarkılar. disko bar. dekolte kıyafet. dans.

hani sen o tarz yerlere takılmıyodun bebeğim? bakıyorum da iki kliptir diskodan bardan çıkmıyosun. hani meditasyon? hani böğürtlen çayı? hani klasik müzik? hani tibet dağı nın mor menekşeleri? he yavrum?

alternatif tanım: kendini çok farklı, çok kaliteli, çok üstün sayan ve maalesef öyle olmadığını yavaş yavaş anlamaya başlayan kadın. olası depresyonunu sorunsuz atlatması için güç kuvvet diliyorum kendisine.

soru: biyons mu biyonse mi? bi el atın aydınlatın. aşk olsun.
farklı bir duruşu varken dur lan bende iyi para kazanayım, adım sanım anılsın diyerek, orasını burasını açan, son günlerde dans programına katılarak burcu esmersoy gibi seviyesini kendi elleriyle düşüren sanatçımız.
Sesi çok içten ve insanı coşturan mükemmel bi tınıya sahip..