bugün

topu burak'a verin yeter.
top ayağındayken pres yapmayarak durdurulur. evet ellemeyin nasılsa atamaz gavat.
son 2 ayda yapılanlar ve yaptıkları ile durdu.
8 maçta 8 gol atan birinden bahsediyoruz. hem de şampiyonlar liginde. biraz sıkar o güzelim.

peşin edit: bir messi değil diyenlere; biz de messi demedik zaten amk.
faul yapacakmış gibi az hışımlı yaklaş, kendi kendini durduruyo zaten.
cevabı çok basittir. 3 aşamadan oluşur. 1-kendini yere attığında ona inanmayacak yürekli ve fiziksel olarak sadece kör olmaması yetecek bir hakem (nitekim schalke maçında da attı arkadaş kendini, sonra drogba vurdu dışarı çıktı o sırada burak yılmaz elinden çikolatası alınmış çocuk gibi hakeme bakıyordu), 2 onunla birebir oynayacak hızlı bir stoper ve arkada, kontrol alanında bekleyecek bir stoper ile adım attırmazsınız.
ceza sahası içinde yakın temas sağlayarak. o kendini yere atacaktır zaten.
arap ismail vardı fenerde. 88 sezonunu hatırlarım da daha öncesini bilmem, o derman olabilir bu derde.
(bkz: derdini sikeyim butonu)
artık kronikleşmiş bir sorundur.
iki yıldır devam ediyor. (bkz: #13310299)
şu an o artık avrupa'nın sorunu oldu:

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/22793519.asp

not: benim bu sorunu ilk dile getirdiğim dönemde "burak yılmaz topçu mu lan" diyen gs'liler bunu yorumlasın...
herkesin futboldan anlamasını beklemiyoruz ama,
anlayana saygı duyun lan hiç olmazsa...
man unitedlıların baş edemediği sorundur.
sizin bir şey yapmanıza gerek yok hakem durdurur. adam hep ofsaytta zaten.
tutmayın küçük enişteyi.
beş para etmez daldan dala atlayan istikrarsız futbolcu. durdurmaya çalışmayın efendim yol verin gitsin.
hız tuşundan elinizi kaldırın.

(bkz: burak yılmaz ın hız tuşunun hep basılı olması)
topu burak'a verip önü açarak durdurulabilir.
(bkz: ofsayt bayrağı)
şap atın şap. 2 güne birşeyi kalmaz.
daha önce olduğu gibi fenerbahçeye ve istanbul gece hayatına transferiyle.
çözüm gayet açık.
(bkz: lugano)
(bkz: takoz recep)
(bkz: kemalettin)
(bkz: alpay)
profesyonel defanslarla şeklinde cevaplanabilecek sorudur.
henüz türkiye sınırları içinde çözümü bulunamamış sorun... ama ben o günlerin uzak olmadığını düşünüyorum:

- her türk futbolcusu gibi, yakında onun da bitarafları kalkacaktır. böyle dayı dayı konuşmalar, manitası için sinema kapatmalar, gol atınca eleştirenlere "kol gibi girdi mi" hareketi çizmeler falan...

yani: kendi kendine durur, yakında görürsünüz..
annesini kaçırmak... maçtan önce telefon edip, "burak, annen elimizde, ona göre oyna demek"... kesin çözüm!

(bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz)
almanya maçında durmasın da sonra ne bok yaparsa yapsın diye iç sesimi kudurtan sorunsal.
2 Burak, 1 Yobo ile Rahat durdurulur.Önündeki Stoperin hızlı olması yeterlidir, Burak'da teknik yoktur.
burak yılmaz adlı futbolcunun sergilediği performansının nasıl istenilen hale getirilebileceği sorunsalıdır.*
tabi ki tekrar burnunu kırmak
(bkz: burun kırmanın 100 yolu)