bugün

mazohist karakter özelliklerine sahip yazarın, ulan ayarın kralını yerim ohhhhh orgazm olurum düşüncesiyle yapacağı tercihtir... maalesef burada böyle yapmıyoruz biz...
ekleme:verilen oylamalardan anladığım kadarıynan bir kısım sözlük yazarı ben burada da aynı zevki alıyorum diyor. fantezi oldun lan sözlük
insanlar tarafından değer görmek yerine, ezilmeyi tercih eden yazar tutumu.
(bkz: hadi git ye)
(bkz: ayar almanın dayanılmaz hafifliği)
ne burda tüm yazarların saygı gördüğü/göreceği, ne de ekşide herkesin ezileceği garantidir diyerek pek katılmadığımı belirtmek istediğim cümledir. kim kimi eziyor yahu. madem ezilmeye müsait bi yapıdasın heryerde ezilirsinki o zaman. ya da düzgün bi insansan ekşide neden saygı görmeyesinki.
(bkz: oldu mu şimdi)

edit: katılmıyorum derken bu cümleye değil, böyle bir kıyasa katılmadığımı belirtmek isterim. saygıdeğer insan her yerde saygı görür, aynı şekilde biri ayarlanması gereken birşey yapıyorsa her yerde ayarlanabilir. ekşinin daha seviyeli bir ortam olduğu ise su götürmez bir gerçektir. zamanla uludağsözlükte de bu seviye yakalanacaktır.
ekşi'nin daha seviyeli olmasından kaynaklı ve haklı olabilecek önerme. keşke sebepleri kalksa ortadan.

(bkz: kibarlık)
(bkz: saygı)
(bkz: insan ilişkileri)

edit: yapıcı eleştiri bile kabul etmedikten sonra kişiler, daha iyi anlaşılıyor niye burası böyle, orası öyle. *
(bkz: ezik yazar)
-burada saygı görecegime ekşide ayar yerim.
+yerim seni ben
-ne biçim konuşuyorsun be
+gel sen gele şuraya
-!?...
seni burada tutan yok istediğin yere gidebilirsin diye bizi üzen başlık.
piyasadaki hatunları beğenmeyen erkeğin travesti olarak yola devam etmesidir.
küçük yerde büyük adam olacağına, büyük yerde küçük adam ol felsefesini şiar edinmiş, insanın tercihi.. *

benzer bir motivasyon için;
(bkz: boğulacaksan büyük suda boğul)
senin benim gibi insanları tercih etmeyip, yine senin benim gibi insanları tercih eden, kendisini aşağılamaya meraklı farklı bir cins, ezilmeye tahammül eden amele yazar..
(bkz: ybsg)
iddialı bir çıkıştır.
Benim gibi burda bir çok kişinin de zerre umrunda olmayan çıkış.
Kendisine saygısı olmayan için başkasından onay görmek önemli. Kalabalık olan yer iyidir mantığı bana tutarlı gelmiyor çünkü bu sürüye katılmak çoğunluğun içinde saklanmanın rahatlığını istemek gibi geliyor.

Burada olanların bir kısmı orada da olduğu için beyhude bir uğraş. Ben ekşi yazarı olmak için başvurmadım bile. 38 yaşındayım kuruluşuna şahit oldum desem yeridir.