bugün

evet can dostlar istediğiniz kadar zengin olun allah affeylesin ama sofrada bulgur pilavı olunca ben fakir hissediyorum.

sevilir yenir eyvolle ama ne bileyim. geçen gün bi eş dost davetine gittik , evde her yerden özel koleksiyon oyuncaklar , duvarlar desen bodrum evleri gibi bembeyaz , sehpalar desen müzelik ama gel gör ki sofrada bulgur çıktı , bi anda köylü gibi olduk , herkes birbirine eski sattığı dobloları anlatmaya başladı , tayyip erdoğan ı övdük , duvarda su içen geyik motifli örtü oluştu.
en son giderken abdest alırken ıslattığım çorabı arıyordum evin içinde.

sofrada bulgur değil de pirinç olsa bunlar ne derece mümkün olurdu ?
Evde bulgur bilr yok düşün fakirliğimin seviyesini.
Ama bilmiyorlar ki bulgur pilavı daha hafif ve kilo aldırmıyor.
Eski cumhurbaşkanı cemal gürsel bile bulgur pilavını seviyormuş. adamın elinde her şey var. ama adam bulgur pilavı seviyor. oluyor mu oluyor.
Tam bir sporcu besini.
Hep yerim.
Tabi göbekli yağlı sarkık adamlar bulgur pilavını ezik görür. Ehehehe.
bulgurun önemini mutfaklar da arttırmak için sırf bulgur üzerine eğtim ve seminer verildiğini bilinmeyen yazar ifadesidir.

sadece bulgur üzerine kitap bile var.
Benim en büyük zenginliklerimdendir oysa. Yanına bir de fakir yemeği olan salata. Ben mutlu, ben huzurlu. Evleneceğim kişi her gün yapsın yerdim neredeyse. Arada makarna da yapar. Oh ne güzel. Fazla yaratıcılığa gerek yok. Ben bile yapıyorum gerçi bunları ama olsun.
Valla cebimde 100 milyar dolarimda olsa kısır ve bulgur pilavından vazgecmem *