bugün

tek bulgaristan mı? suriye var gürcistan var.. var da var. açtığınız anda bildiğim kadarıyla gidiyor kontörler, dakikalar. sürekli arıyorlar beni. sağolsunlar.
10bin liramı kapmış çağrıdır. üstelik telefondaki adamdı. şok oldum...
an itibarı ile telefonumu şereflendiren çağrıdır. bilindiği gibi bu bir dolandırma yöntemi olup karşımıza bir bulgar kızı çıkacaktır *
(bkz: sen istiyor ben geljek verejek bin dolar)

yazarın notu: kanmayınız efendim nice vaatlerle yurdum insanının parasını gaspetti şerefsizler.
kontörlerinin olmadığı anlamına gelir.
(bkz: bulgaristan dan gelen cevapsız çağrı)
Bulgar çingenelerinin türkçe bilenleri tarafından oluşmuş dolandırıcılk çetesinin basit bir numarasıdır. Zira karşınızdakinden resim istendiğinde harikulade bir bayan resmi alacaksınızdır. http://www.aha.bg , http://www.impulse.bg gibi sitelerden indirilmiş resimler olarak bilinir.ısrarla birkaç defa daha arandığında ' maika ti putka deiba mırzni kurvi ' cevabı verilerek çağrının gelmesine son verilebilir. cümle de ' annenin 'uzuvlarından' birine 'çok acı bir darbe' ile temas ederim pis 'kötü kadın' olarak türkçeye çevirilir. Türkçe biliyor olması birşeyi değiştirmez. Zira karşısındakinin bulgarca bilmesi onu çok korkutabilir.
benıde her hafta bı bulgar caldırır,meger benı ne cok sevıyorlarmıs ta haberım yokmus
-alooo

+buyrun.

-şey kuzura bagmayin, ben telifonunzu bi arkadajdan aldım.

+buyrun.

-ben turkiya'ye gelmek istiyorm.

+gelin.

-ama ben yalnızım, annem babam yok, ölmüjler, kimsem yok, karnım aç.

+evet.

-pasport ijlemleri falan var, otbüs bileti almam lazım.

+kaç yaşındasın(kırılma anı)

-20.

+tamam ne kadar lazım?

-100 eyro gönderirsen iki güne kadar gelirim.

+tamam sen ver banka hesap numaranı git bankada bekle.

(böyle en az 10 bayanla konuştum, gidip beklediler mi bankada bilmiyorum, ama bir daha aramadı hiçbiri)
(bkz: bulgaristan daki alo köy)
+359877433546 olması muhtemel numara.
numara aranır:
-seni seviyorum bana para gönder.
-ben seni daha çok seviyorum sen bana gönder.
tamam hepiniz örgütsünüz, arada bi çağrı atıyosunuz henuz hiçbirinize karşılık vermedim ama gecenin bi yarısı ya da sabahın köründe bari çağrı atmayın. uykumdan zıplatıyosunuz.
edilecekler telefonların alındığı yer çoğunlukla sahibinden.com dur.
amaçları nedir anlayamadığım çağrı. ara ara yoklarlar.
insanı evini arabasını satmaya kadar götüren çağrılardır kimi zaman, nasıl bir kafadasınız ki !
sabahın köründe bırakılan çağrılardır.
bobrek.avi den daha beterdir ararsan.

bildigin iflas.avi dir.
bir kere açmayı başardığım, sessizliği dinledikten sonra kapatan bireye paranın girdiği gerçeğiyle şeytani bir gülümseme takınmama sebebiyet veren olay...
Ulan yıl olmuş 2016 hala arıyorlar.

görsel
Sana abayı yakmış bir bulgar kadın var. Derhal ülkeye gelmesi için para göndermelisin ona.
ben de bulgaristana gelmek istiyorum asıl sen bana para gönder denilip kapatılması gereken çağrı.
ben arayım sizi onlara 1000 tl vereceğinize bana 250 tl verin. %75 indirimle dolandırıyorum.

patron çıldırdı.
bu numarayı ariyan tanidigim var. arada para bile gönderiyomuş. anlatamiyolar adama. geldiginde görürsünüz diyomuş. yahu gelmiyecek bunlar dolandirici herkese çagri atiyolar diyene de hiç olmadi bi garibana gider para diye itiraz ediyomuş. allahim nasil bi yokluk bu.
akrabaların aramış olması muhtemel......
An itibari ile ekrana düşen.

Arkadaşlar hakkınızı helal edin ben gidiyorum iki saate sınırı geçerim dolandırılacaksam bile hiç değilse avrupa kızına dolandırılayım.

Türk kızı farklı mı sanki sikilmedik bir kulak arkamız kalmıştı çok şükür onu da en mutlu günümde siktiler.