bugün

bulaşık yıkama eylemini hayata geçirirken dikkat edilmesi gereken hususlardır.

öncelikle bulaşık eldiveni kullanılmamalıdır*. yıkama işlemi küçükten büyüğe doğru gitmelidir. önce bardaklar, sonra çatal-kaşık, sonra tabaklar, sonra tava-tencere, en son olarak da kül tablası yıkanmalıdır.

en önemli husussa bulaşık yıkama konusunda götlük eden ev arkadaşını rahatsız etmektir. bulaşık yıkamadan önce evin bazı bölgelerine bardak veya tabaklar yerleştirilmelidir. bulaşık yıkamaya başladıktan sonra ev arkadaşından o objeleri tek tek getirmesi istenir. ek olarak sigara yakıp vermesi, odada unutulan telefonu getirmesi, bulaşık deterjanı çok az kaldığı için bi koşu markete gönderilmesi, pencereleri açması, yere yanlışlıkla düşürülen kül tablasından dökülen külleri temizlemesi de istenmelidir. ve bütün bu eylemlerin sonucunda duyulan küfürlerin, söylenmelerin tek savunucusu da "ben bulaşık yıkıyorum yeaa" cümlesidir.

kolay gelsin.
bardakları iyi temizleyeceğim diye kastırırken bardağı kırıp elinizi kesebilirsiniz.
ve yine atmaya kıyamadığınız bardağın ucunda küçük bir kırıklık varsa, süngerle köpürttükten sonra elle durularken hızlıca üzerinden geçtiğinizde derinizi yırtabilir. dikkatli olmakta fayda görüyorum.
suyu açık bırakmamak.
bulaşıkları elde yıkamak yerine bulaşık makinesinde yıkamayınız. kamu spotları sadece toplumda bulaşık makinesi satışını arttırmak amacı ile yapılmıştır. yoksa ben iki litre su ile tüm bulaşıklarımı yıkıyorum.
bi git bulaşık makinesi al harcadığın suya, sıcak su dalgasından doğalgaza yazıktır pinti herif ya da karı dedikten sonra;
muhtemel zaten tek başınıza yaşadığınızdan toplam mutfak eşyası sayınız bir bulaşık makinesini dolduramamaktadır.
öyle ise;
yemek yer yemez bulaşıkların kurumasına izin vermeksizin teoman mutsuzluğu tavında müziğiniz eşliğinde,
öncelikle çalkalayın ki süngerinize yemek artıkları yapışıp batırmasın,
1 su bardağı, 1 yumurta kırılmış tava, 1 çataldan teşkil toplam bulaşık miktarınızı bulaşık süngeri vasıtasıyla sabunlayın,
buuzzz gibi soğuk suyla durulayın,
elinizi pantolonunuzun göt cebi hizasına sürterek kurulamak suretiyle tv karşısındaki koltuğa doğru yürüyün
ve küfeyi güvenle buraya devirin.
evet almanlar yıkandığı için bulaşıklar otomatik olarak yıkanmış sayıldı.
çay bardaklarını yıkarken çok dikkat etmek gerekiyor. özellikle elde yıkıyorsanız o sikimsonik şey kırılabilir ve elinize kocaman bir cam parçası girebilir.

denedim, oluyor gerçekten de. bir kısmı da içerde kalıyor hatta.
başlangıçta su ısınsın diye vanayı sola kırıp su kaynar olduğu zamana kadar köpükleme işlemini bitirince dalgınlıkla ellerinizi birden o suyun altına sokup bulaşıktan soğuyabilirsiniz.