bugün

aydının bir ilçesi.
aydın'ın denizli'ye yakınlığı nedeniyle genel yanılgı ile denizli'ye bağlı sanılan,zengin jeotermal kaynaklarına sahip ilçesi.zaten adını da civarında çıkan buhardan alır.
ERiCEK
FESLEK
GELENBE
GÜNDOĞAN
KIZILDERE
MURATDAĞI
ORTAKÇI
SAVCILLI

adlı köylere sahip bir aydın ilçesi.
zırt pırt deprem olmasıyla bilinir. aydın'a bağlıdır. ancak denizli'ye yakın olması sebebiyle depremleri saolsun büyük bir zevkle bizlere yaşatır.

(bkz: 4 aralık 2009 buharkent depremi)

not: bu sabah 8 ile 13 arasında 8 defa sallanmıştır kendileri.
bildiğin kasaba. ihtiyar yerliler haricinde kim niye burada kalır anlamıyorum. allah muhafaza, buraya atansa tayini çıksa kafayı yer insan.
Aydın iline bağlı ilçe ve bu ilçenin merkezi olan kasaba ilçenin nüfusu 11.199, ilçe merkezinin nüfusu 5.795 (1990). Aydın’ın doğusunda Büyük Menderes arasında kurulmuş olan Buharkent kasabası 1987 tarihinde ilçe merkezi oldu. O tarihe kadar aynı ilin Ku- yucak ilçesine bağlı bir bucak merkezi idi. Eski adı Burhaniye olan yerleşmeye yerinin adı, yakınından çıkan basınçlı sıcak su buharı nedeniyle Buharkent adı verildi.

Kaynak: http://www.yeniansikloped...kent-aydin/#ixzz2ORW5ZJMM
aydın'a bağlı ilçe.

ilçeye bağlı bulunan 8 köy bulunur.

Ericek Köyü
Feslek Köyü
Gelenbe Köyü
Gündoğan Köyü
Kızıldere Köyü
Muratdağı Köyü
Ortakçı Köyü
Savcılı Köyü
NAZiLLiYE DE DENiZLiYE DE 40 KM MESAFEDE BULUNAN MiNiK iLÇE...
Adının hakkını veren ilçe..
Tavuk çiftlikleri olan aydın'ın ilçesi ve bir arkadaşımın tavuk çiftliğinde de kalmıştım.
Bodrum Pamukkale tatillerinde mutlaka uğranılan yer.

Aslında tam kafa dinlemeye uygun bölge.
Kırosu çomarı pek yok, ya da ben rastlamadım.
Şeytan bazen diyor ki; emekli olunca bbir arsa al yap evini, havuzunu ve aç kuyunu kur güneş enerjini...
Hatunu ikna edemiyorum.
aydın'ın denizli'ye daha yakın olan sınır ilçesi.
Jeotermal ile öne çıkan ilçedir.
bir şeyleri serbest çağrıştırandır ama bu sefer tam hatırlayamadım, enteresan.
aydın'ın denizli sınırındaki ilçesi

(bkz: sarıgöl)
aydın'ın kaplıcalarıyla ünlü, denizli'ye sınır olan ilçesi.
aydın'a bağlı olmasına rağmen denizli'ye çok daha yakın olan, jeotermal kaynaklarıyla ve kaplıcalarıyla ünlü aydın ilçesi.