bugün

deniz feneri yolsuzluğu, ekenomik durum, ergenekon soruşturması, rte'nin uslubu gibi bir çok başlık göz önünde bulunurularak akp'nin alacağı oy oranında bir fikre sahip olmak.

örneğin yüzde 29, yüzde 12 en uygun olanı yüzde 0
bunlara ek olarak yapılan zamların oranında artacağına inandığım oy oranı...

(bkz: çünkü burası türkiye)
akp'nin önceki aldığını katlayarak daha fazla alacağı tahmin edilen oy sayısı.

(bkz: seven sikilir siken sevilir)

edit-ül zarur: akp'nin dağıtacağı kömür miktarıyla da alakalı olan oy sayısıdır.

edit-ül hüzn: sonuç itibariyle aziz nesin'i defalarca haklı çıkaran durumlardan sadece birisi olacaktır bu.
en son aldığı oylardan az olmayacak oydur. malum ramazan ayındayız, kıyamaz bizim millet onlara. hani müslümanlar ya, onun için yani.
yerel seçimlerde az çok belli olacak oran.
%50 den fazla olacağı kesin olan oy miktarıdır. son yapılan kamuoyu yoklamalarında oy miktarları;

akp : %57,85
chp : %4,88
mhp : %4,76
diğer : %4,51
kararsız : %28,01
(bkz: yüzde 60)
aziz nesin'in türk halkıyla ilgili müthiş tespitinden yola çıkarak...
memleketin köküne kibrit suyu sıkmış olsalar bile, seçimden önce gündemi değiştirecek bir milli maç galibiyeti ardından 2 torba kömür. alırlar yine yüzde 47'yi. bizde bu avanta kömür aşkı oldukça bunlar daha çok oy alır. ne ergenekon nede başka bişey etkilemez.
%50'den fazla olacağı kesin olan oydur. abd'nin parmağı sayesinde sürekli iktidara gelmeye yetecek oyu alacaktır. ya da bir mucize olur halk uyanır.
yeni açılan üniversiteler, yapılan duble yollar, kişi başına düşen gayri safi milli hasıladaki artış, devlet dairelerinin yenilenmesi, ssk ve bağkurun birleşerek düzenli bir sosyal güvenlik kurumu oluşturulması ve bu yeni sosyal güvenlik anlayışı sayesinde halkın kuyruklardan kurtulup istediği özel hastanede ücretsiz olarak tedavi görmesi, ilkokullarda ücretsiz kitap dağıtımı, Türkiye'nin dış siyasette aktif rol oynayan, fikri sorulan bir ülke olmaya başlaması vb. gözönüne alındığında artmasına kesin gözüyle baktığım oy.
akp nin gerçek oyu, % 30 civarıdır. geriye kalan kısım ise, yalan, dolan ve hileyle bilerek girilmiş oylardır.
bu oy, yaptığı icraatler soucu, %28 lere düşüp, iktidarı elinden kaçırır. tabi muhalefet, oylarına sahip çıkamazsa devamı aynı film olur.
(bkz: oynar başlıklı)
akp'nin katıldığı her seçim öncesi gazetelere ve haber sitelerine manşet olan uyduruk istatistiklere dayanan ve aleyhe kamuoyu yaratma amaçlı verileri içeren sözde araştırma sonucu. hep şu nedenle düştü, bu nedenle yerlerde sürünüyor falan diye bitirilir genellikle ama seçim sonuçları ile hep ters orantılı olur.
uuu yine tespit olmuş yerler. gözüm yaşardı lan. şşt bak bi! lan sana diyorum oğlum. o ecevit var ya hani halkçı olan? bildin mi? onu da bu halk seçti zamanında biliyorsun değil mi? yüzde altmışlar filan havada uçuşmuş yine. oğlum siz neden bu kadar zeki sanıyorsunuz kendinizi lan? sen adama aptal dersen oyunu sana mı verir sanıyorsun? senin partine oy vermedi diye adama aptal de sonra bize saygı göstermiyorlar bıdı bıdı... adama söylemediğin laf kalmasın, daha 23 temmuz günü ana avrat sövmeler, bu ülkeden çekip gitmeler, aptal demeler... saygı bekliyormuş hazretleri. sen çayı koy bi' ara geliriz ailecek.

kömür mevzuu var elbette nasıl unuturuz. akp kömür dağıtmışmış da oyları toplamışmış da. ulan kömürle oluyorsa dağıtın da alın oyu bu kadar basit. hadi diyelim ki gerçek küba'da devlet ineklere el koyar süt dağıtır, sosyalizm olur, insancıllık olur, eşitlik olur. akp kömür dağıtır, erzak dağıtır, şerefsizlik olur, oyunu kömüre satmak olur, takiyye olur. politikayı dürüstlük oyunu sananlara selam olsun.

bak görüyorum hala zeka diyenler var. aptal diyenler var. öptüm sizi canlar.
alternatifi olmaması ve istikrarın devam etmesi isteğiyle herhangi bir kayıp vermeden yine tek başına iktidara yetecek kadardır.
ayrıca, baykalın ve diğer muhaliflerin saflıklarının tayyip'e artı oy olarak dönmesi muhtemeldir. bu da oylarını geçen seçime göre daha da arttıracağını gösterir.
kesinlikle yüzde 47'den yukarı olacak orandır.
önümüzdeki yerel seçimlerde yaşayıp göreceğiz. deveye diken, der uzaklaşırım...
ülkemizin zeka oranını gözler önüne serecek oydur.
%53 tür.
Akp nin kömürlerin içinde dağıttığı kese kağıdı sayısına eşdeğerdir.
(bkz: oy oy oy oy)
seçim sandığının başında normal , senin benim gibi sivillerin durduğu sürece % 47 de çıkar % 89 'da. ben % 47' ye inanmıyorum. dağ başında bulunan seçim sandığından sonra.
tüm oyların içinden 3'ün 1'ini alacağını tahmin ediyor uzmanlar.
araştırma şirketlerince oranlar farklılık gösteriyor. ama birinci hiç değişmiyor.

akp: 52,76
chp:19,34
mhp:12,78
40-50 arasında gidip gelen bir oy yüzdesi.
Yüzde 72dir. sonrasında da meydanlara çıkıp bakın bize hırsız diyordunuz ne oldu der sanki çalamayacakları oy varmış gibi.