bugün

kömürü elmas sanıp destekleyen milletin arzusu olan sıcaklık, inanıyor olduğu durumlarda öteki dünyada fazlasıyla iade edilecektir. allaha inanmamak günah da ülkeni satmak sevap mı?
abartılmış slogandır. "e oha lan nerden ne çıkarttınız" tepkisi verdirtir adama. tek derdi kömür olan, devletin işleyişiyle, ttnet'e kafa sokmayla işi olmayan köylü kendisine kömür veren insanı gözünde tanrılaştıracaktır elbette. ona ne lan ülkenin satılmasından? götü sıcak tutacan.

hepimizden akıllılar. o değil de, telekom'a kafa atan köylü görmek istiyorum lan.
oyunu vermiş daha neyini verecek. almanya verdiği oylarla hitler'i başa getirdi. oy seçimdir. yaşamak istenen yönetimin seçimi. yaşamak istenilen hayatın seçimidir. oyunu vermiş insan daha neyini versin ki. hayatını vermiş zaten. kömür gibi kapkara bir gelecek için.
Kömür rezervleri bitince neye vatanını satacak diye merak ettiğim kişilere karşıt olan slogan.
(bkz: ak parti nin refarandum hakkında etkili siyaseti)
bu kömüre oy veren, yarın sabı için evdeki kömür gözlüyü de verir diye eğleşeceğimiz durum. tıpkı kömür dağıtan partinin halkla eğlenmesi gibi. tiksindim ulan. kömür dağıtan parti bilincinde olmak ne utanç vericiymiş.
tartışmasız gerçektir. evet.