bugün

kızmak yok kardeşim, nefsine ağır gelecek belki ama kızmak yok,
bunu söylemek benim görevim, öğrendikten sonra başkalarına aktarmak da senin görevin,
kızmaları "bana karışma" demeleri seni durdurmasın,
tanımasan bile birinin koynunda akrep görsen onu uyarmaz mısın?
uyarmak için bir girişimde bulunsan ve o sana "bana karışma" dese, bu seni durdurur mu?

başlayalım o zaman,

öncelikle; "müslümanın namaza başlaması" cümlesi ilginç geliyor değil mi?
ama ne yazık ki öyle,
"kalbim temiz" müslümanları türedi uzun zamandır, ona sığınıyorlar, rablerini anlatmalarını istesen onu da anlatamıyorlar,
ama sorsan "mülümanım elhamdülillah"
elhamdürillah diyor zaten bir çoğu, onu bile bilmiyorlar,
inandığı allahı tanımayınca da ona şükür nasıl edilir tam olarak bilemiyor normal olarak,

ya da ben lafı dolandırıp vaktini almayayım,

belki de öbür dünyanı kurtaracak kısa bir video, lütfen kendin için, senin vesilenle kurtulabilecek kişilerin hatırı için izle,

http://www.youtube.com/watch?v=Yrg95JD5j-8
http://www.youtube.com/watch?v=XRecp7pxjCE
(bkz: islam ın doğduğu topraklara gömülmesi)
izleyeni kahkahaya sokacak komik açıklamalar bütününden oluşan, namaza başlattığı iddia edilen uzun mu uzun video.

ya gerçekten bazen çok komik oluyorsunuz haberiniz yok. bu videoyu izleyenler musluman oluyor diyorsanız, bu videoyu izleyip müslüman olan kişileri referans vermek zorundasınız. yoksa dediğinize ancak cahil insan inanır, ki emin olun inanırlar.

"uyarmak için bir girişimde bulunsan ve o sana "bana karışma" dese, bu seni durdurur mu?"

özgürlük, irade anlayışınız bu kadar sığ mı gerçekten?

ayrıca sizi namaza başlatan şey allaha yakın olmak değilde, ateşler içinde namaz kılacak olmak değil mi? allahı değil kendinizi sevdiğiniz için kılıyorsunuz bunu da kabul ediyorsunuz.

edit : linkte kılınmayan namazları saç üzerinde kılacagız gibi birşey yazıyor. bana çocuklukta kızgın tas demişlerdi, gittikçe o kısımda teknolojiye yavaş yavaş ayak uyduruyor demek ki.
gerçekten çok etkileyici bir videodur. izlemediğim halde 5 vakit namaza başladım.
başlığı açarken müslümanlardan çok ateistlerin ilgi gösterip inanmadıkları din ve dindarlara nefret kusacaklarına zaten emindim ama hakaret de ediyorlar, onu yapmasalar gene bir nebze,
yani inanmayabilirsin elbette ama nedir bu tahammülsüzlük? inanmıyorsan nötr olman geremez mi?
sabah gözümdeki çapağı almadan, akşam da yatağa gitmeden önce ateist başlıkları açsam yada o başlıklara doluşsam saçma olmaz mı?

cevap vermem gereken sual;
öncelikle hz.ayşe 16-19 yaşlarındaydı,
ve hayır, hz.ayşe yi evlat edinemezdi, anası babası zaten vardı saçma olurdu,
yetim olsaydı diye soracak olanlara cevap; islama göre yetim bakmak çok büyük bir sevaptır ama "onlar öz çocuklarınız değildir ve babalarının simiyle anın onları" diyor, hz.ayşenin okuması yazması vardı, çok zekiydi, bugün bildiğimiz hadislerin %90 ını hz.ayşe aktarmıştır, her anında yanında olamayan biri olsaydı, yani evlatlığı olsaydı aynı bilgilere ulaşmak mümkün olamazdı,
şehvani bir evlilik olsaydı 50 küsür yaşında değil de 30 yaşında olurdu belki, zaten kimse de karışmazdı çok normal bir şeydi çok eşlilik,
açık açık düşmanı olan ebu cehilin bile atamadığı iftiraları atarak ne amaçlıyorsunuz anlamıyorum,
sözde açık bulup müslümanları yoldan çevirmek amacınız ama saçmalıyorsunuz, en azından haksızlık ediyorsunuz diyeyim.
adnan oktar ve kedicikleri yoksa hiç açmayayım...
ayşenin evlendiğinde 9 yaşında olduğu bir çok islami kaynakta yazdığı halde, fanlar tarafından hala modern dünyanın reşit yaş grubuna çekilmeye çalışması gerçekten çok enterasan. siz bile yakıştıramıyorsunuz değil mi?
islami stand up gösterisi kıvamında.
ben ilk on dakikasına dayanabildim. sonunu da merak etmiyorum.

namaz islamın bir ritüelidir. kılınması tavsiye edilir. kılınmazsa da olur.

namaza gelene kadar islamn emrettiği bir çok olmaz ise olmaz varken namazı getirip de islamın özü imiş gibi sunan salak bir herifin "lan bunlar tutarsa internette meşhur olurum" çalışması. tutar mı? tutmaz.
Romantizm yalnız sanatta faydalıdır. Hayattan dinden eğitimden beylik lafları gereksiz abartmaları atmak gerekir. Romantik bir abimiz bazı gerçeklere değinmiş bu videoyu izleyip etkilenen olduğu kadar tiksinen de olur incebelliye 6 kaşık şeker atmış abimiz. Özetle başı secdeye götürmeyen iman, ne kadar sağlamdır? Buyrun nefis muhasebesine.
msülümanları namaza davet etmek gerekten enteresan hissettiriyor *
https://www.youtube.com/watch?v=Vrir-bb-uv4