bugün

sevilen program bu tarz benim'in kürt versiyonudur.

1)
ilk tarz sahibi yarışmacımız keko fatma;
görsel

yarışmacımız başına sardığı siyah beyaz çaputla geleneksel kürt tarzını temsil etmekte, allı güllü basması ve onun üzerine beline sardığı yeşil-kırmızı-sarı kuşak ile kombin yapmış, elindeki taş ile sosyal mesaj verirken, parmağındaki yüzükle de kocasının üzerine getirdiği kumaya sosyal bir gönderme de yapmayı ihmal etmemiş.

bu yarışmacımıza puanımız 10 üzerinden 8.

2)
görsel
bu yarışmacımız beyaz başörtüsü ve gri yeleğinin yanında geleneksel kürt kaşları ile kombin yapmış. biraz daha renk kullanabilir, proporsiyonunu ayarlayabilirdi.

puanımız 10 üzerinden 5.

3)
görsel
işte harkulade bir kürt kadını.
kendisine "nereye gidiyorsun" diye sorduk, "önderlik için gösteri yapmaya" diye yanıtladı.
renk uyumu müthiş, kaşlar 10 numero, zafer işareti ve kadife kombini ile puanımız 10 üzerinden 9.

4)
görsel
bu yarışmacımız kürt sabayat.
kaşlarının kürtlüğü yüzüne vurmuş, mor renkli kürt fuları ve biji pkk işareti ile kombin yapmış, ama bu kadar güçlü aday arasında işi zor gibi.

puanımız 10 üzerinden 6.

5)
sıradaki yarışmacımız marjinal tarzıyla kürt emine.
görsel
mor renkli gömleğinin altına giydiği siyah pantolon ile sade bir tarza bürünmüş bu yarışmacımız. pantolonun arka kısmına yaptığı böcek motifleri ile kombinini tamamlamış. gerçekten çok yaratıcı ve "kürtlerin götü pistir" sosyal mesajını bir çırpıda verebilen bir çalışma.

puanımız 10 üzerinden 8.

6)
sıradaki yarışmacımız kürt tarzını başarılı bir şekilde yansıtan biri.
görsel
bakımsızlığı ile kaşlarını kombin yapmış. yüzünün tüm çirkinliğini aynaya yansıtarak tarzını ortaya koymuş. gayet başarılı.

puanımız 10 üzerinden 7,5.

7)
görsel
bu yarışmacımız renkli başörtüsü ve kaşları ile ön plana çıkıyor, çenesine yaptığı kürt beni kombini gerçekten dikkat çekici.

puanımız 10 üzerinden 7.

8)
görsel
bu yarışmacımız da sarı-yeşil-kırmızı kürt renkleri ile kombin yapmış ve bu kombini çirkinliği ile harmanlayarak tarzını ortaya koymuş.

gayet başarılı, puanımız 10 üzerinden 8.

9)
bir başka renkli tarz sahibi yarışmacımız ve bayrak-biji pkk kombini ile öne çıkıyor.
görsel

puanımız 10 üzerinden 7.

10)
görsel
son yarışmacımız kızıl saçı ve militan üniforması ile yüzünün berbat görünüşünü kombin yapmış.
ama diğer tarz sahibi adaylar arasında işi zor.

puanımız 10 üzerinden 6.

not: stiletto kelimesini de cümle içinde kullanmak istedim, ama olmadı. bir dahaki sefere artık.
Kavgalara keleşle müdahale edilebilir bir program.
ırkçılığın ülke genelinde geldiği durumu göstermektedir. insanlara sevgi göstermek yerine, bunu gösterdiğiniz vakit daha nice pkk eylemleri görürüz. sonra askerlerimiz şehit olduğunda ağlamayın. sizinde payınız var.

not: burada bahsettiğim şey pkk ile alay etmek değil, kürt insanının dış görünüşüyle alay etmektir.

not 2: Türk oğlu türk'üm.
-vola şopşik heval ne giymişsen böyle nere gidiyirsen ?

+dövlet bokmiyi o yüzden pek giyinemedim ama puşimi aldım. işte şelvar ve üstüne de renkli ve sarmal detayları olan yakalı bir gıyafet almişem..

-vışş anam bubam ne güzel olmişdir. nere gidiysen peki hangi davet ?

+molotof kokteyline gidiyrem. kokteyl gıyafetimdir.

-hele hele ... bokalim juri ne der ?
(bkz: bu yenge benim)
--spoiler--
kaşlarının kürtlüğü yüzüne vurmuş
--spoiler--

reytingleri yerinden oynatacak versiyon olurdu.
Kürt olsam alınırdım ayıptır yahu, kürt versiyonundan ziyade pekeke versiyonu olsa pekala.
(bkz: jüri bize bakmir)
Burada faşizm yapıp sonra başka mecralarda avrupa şöyle medeni böyle medeni diyecek yavuşahın değişikliğe uğrattığı versiyonu.

Türk üm ama bu tür türkler türk değil faşist değersiz mahlukattır. insanca yaşamasını öğrenemediğimiz sürece böyle kesip vurup öldürüp dururuz birbirimizi. Zavallısınız amk. işiniz gücünüz yok. Yatmam gerekirken burada beyni olmayıp fikri olan geri kafalılara laf anlatmaya çalışıyorum amk!
havaleler yarışıyor.
her ırkta hem güzel hem de çirkin kadınlar olabileceğini düşünmek lazım. özellikle çirkin kürtler seçilmiş konulmuş, aranılsa güzel kürtler de bulunur. ve yine aranılsa çirkin türk kadını da güzel türk kadını da bulunur. bilmeyen biri de sanacak ki kürt kadınları komple çirkin, türk kadınları komple güzel. ulan siz değil miydiniz düne kadar kendi ırkdaşlarınıza kezban diyen?

bu tarz benim programının kürtler için uyarlanabilir versiyonudur. trt 6'da yayınlanması muhtemeldir.
Omo foşüklük bu diyen halkların anonim çocuklarını bile güldürmüş versiyon.
eşeklerin yarıştığı program.
-nereye gidiyorsun?
+ölönktrünk foturrassi yoturacağımdur.
-bizımla değilsın hewal.
programın yayındaki versiyonu bir sike benziyormuşta, taşşak geçilmesi gereken sanki o değilde, kürt versiyonunu hayal edip onunla taşşak geçmeye çalışan bir sik kafalı faşonun hayal gücündeki tv programıdır.
alıngan hewalleri üzen versiyon.
gülmedim dersem yalan olur hunharca kahkaha attım amk . *
Yarışmanın maskotu öşex olur.
Tarzı beğenilmeyince 'foşiksin' beğenilince 'foşik değilsin'.
çok megri bir elbise olmuş.
- Sen bugün nereye gidiyosun Dicle?
+ Otogara. Orda öldürüleceğim o yüzden böyle yırtık pırtık üstüm başım.
- Ciddi misin?
+ Ne ciddisi yahu Öykü abula? Para yok para fakirlikten ölüyoz biz siz kalkmışsınız kıyafet bul giy demişsiniz. Annemin eskileri bunlar.
- bu kıyafetle nereye gidiyorsunuz?
+ elaktırik faturası ödemeya gitmişemdir.
- ooo tarzsın. harika.
jüriden (bkz: büzzüğmlen değülsün babo) şeklinde çıkışlar duymamıza neden olabilir.
-juri üyesini neden vurdunuz?
+bana küfür etti.
-nasıl yani? ne dedi ki?
+stiletto dedi. ben de vurdum...
Eşşek derisinden kiyafetle çikan olabilir.

)dikkat etmek lazim eşşeğin herşeyinden faydalaniyorlar.)