bugün

malum parti seçmeni olan bir Ümmü gülsüm'e göre emeklilere verilen 10.000 tl yeterliymiş *

Özgür hocam yine yüce gönüllülük yapmış, para vermeyi bırak ben işe almam bu tipleri.

https://twitter.com/ProfD...tatus/1784638346221830518
kızın tipinden şeklinden şemalinden hayat tarzından isminden göz renginden vs vs vs bağımsız olarak ; embesilce açıklamadır.

neden embesilce ? şimdi bu kıza o elinde tuttuğu telefonun parasının ( 12-13 bin liradan aşağı akıllı telefon yok artık ) emeklinin 1 aylık maaşından fazla olduğunu söylesen palamut gibi suratına bakar. çünkü o telefonu yüzde 99 alın teri ile almadı babası aldı. babası belkide emeklidir bilinmez kızına telefon alabilmek için boğazından kıstı belkide..

z kuşağı şöyle zeki böyle akıllı diyorlar ama tüm bu z kuşağının tamamını bizim 80-85 arası doğan nesile değişmem. internet çağında büyüyorlar sözde her şeyden haberleri var ama bu kızda da gördüğümüz gibi basit bir zekaya bile sahip olamıyorlar. 10 bin lira fazlası ile yeter diyor çünkü hayattan haberi bile yok.. pazara çıkıp en ucuz sebze meyve arama derdi yok markete gidip kaşar peynire sucuğa yutkunarak bakmıyor çünkü her şey önüne hazır geliyor.. en vahimi de "madem emekli maaşı yetmiyor emekli olmasalarmış" söylemi. ne istiyorsun be kızım 70 yaşında dizlerin tutmaz iken kalbin tekler iken ağzında diş kalmamışken hala çalışsın mı bu insanlar ? 40 sene 45 sene çalıştıkları yetmiyor mu torna makinasının başında veya direksiyon sallarken mi ölsünler ne istiyorsun ?
Markete adım attığımda 1000 TL gidiyor. Yalnızca günlük masraflar için aylık 30.000 TL gidiyor anlayacağınız. Ben emekli olsaymışım 11. Gün aç kalacakmışız. Yetmez, kimseye yetmez. Bunu artık kabul etmeleri gerekiyor. Bir pazara markete gitsinler belki anlarlar. Kira veren emekliler var. Gezmekten, insanca yasamaktan bahsetmiyorum yaşamaktan bahsediyorum.
yıllardır akp'nin taşıyıcı kolonu olan emekliler için 10k yeterli olmasa da emekliler bunu hak etmektedirler. sen her seçim ampule bas amuha goyim tarzı oy ver, ülkenin geleceğini sik domalt, gençliğin geleceğini karart sonra emekli maaşı 10k ühühühhühü diye ağla yok öyle.

aysun kayacı gibi bu kız kardeşin de haklı olduğu sonradan anlaşılır günün birinde.