bugün

ab bakanı egemen bağış'ın açıkladığı gelişme.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20312935.asp
hissediyorum hakkında çok bayat esprilerin yapılacağı gelişme.
yıllardır oraya yerleşme ateşiyle yanan tüm türk ulusunun kitleler halinde pasaport kuyrukları oluşturmasına neden olacak gelişme.

avrupa birliği sorumlusu egemen bağış müjdelemiş bir de. ironiye gel vatandaş...

bi tam üyelik vardı nooldu ona?

dar'üsselam'dan hoş bir manzara da koyalım şöyle...

görsel

not: politikalarının kendi kokuşmuş espri bayat olsa ne olur?
türkiye'ye turist akacağının habercisidir. şaka bir yana normaldir. tamam ismini şu haber ile ilk defa duyan insanlar çok fazla lakin sultan böyle bir şey talep etmiş ''siktir lan daha ülkenin isminde meymenet yok vizeleri mi kaldıracağız bir de. vize ile aldığımıza dua edin'' gibi bir şey diyecek halimiz de yoktu. belki de geleceğe yatırımdır. *
--spoiler--
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
Hakan karadaş
10/04/2012 - 14:46
öyle bir ülke varmıydı bak yeni duydum *
--spoiler--

fazla izahate gerek yok.*
duyunca çok sevindik arkadaşlarla cidden. sabah medeni hukuk dersindeyiz ve bir arkadaşımız telefonunu kurcalarken kahkahalarla sevinç gösterilerinde bulunmaya başladı. hoca falan bakıyor noldu diye. sonra haberi bize vermediği aklına geldi arkadaşın ve kürsünün önünde timsah yürüyüşü yaparken bize haberi verdi. sonra timsah yürüyüşüne biz de katıldık. baktık doymadık gittik leman kültüre sevinç gösterimiz volume 2'yi orda çektik. anlatamıyorum çok mutlu oldum.
--spoiler--
Brunei
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Negara Brunei Darussalam

Brunei ya da resmî adıyla Brunei Sultanlığı, Güneydoğu Asya'da Borneo adasında yer alan sultanlıktır. Ülkenin tek komşusu Malezya'dır. Başkenti, Bender Seri Begavan'dır. Dini, islamiyet (resmi), Budizm, Hristiyanlık, resmi dili ise, Malayca ve ingilizce'dir.
Dünyanın en zengin isimleri arasında yer alan Brunei Sultanı Sultan Hassanal Bolkiah, eski gazeteci Malezyalı Azrinaz Mazhar Hakim ile 2005 yılında 3. evliliğini yapmıştır.
--spoiler--
http://tr.wikipedia.org/wiki/Brunei
ulan yazmayalım diyoruz zorla kaşınıyosunuz...

memlekette uzaktan gazete görmüş milyon tane adam sultanın medyatik zevklerinden dolayı bu ülkeyi bilir... altın merakından da takıntılı olduğu iki merakı vardır bir tanesi arabalar diğeri de her eski sömürge oligarkının hasta olduğu ascott yarışları... bunu höyküren kokulu akp memuru için yazdım az oku da genel kültürün arttsin camış...

şimdi asıl konuya gelelim;

varsayalım brunei veya dengi bir ülke ingiltere ile vizeleri kaldırdı (abd de olabilir). sen sanıyor musun ki o ülkenin egemen bağış pozisyonundaki (seçilmiş) bir yetkilisi kalkıp bu konuda herhangi bir açıklama yapar? bir memur çıkar resmi basın açıklaması yapar ve konu biter. egemen bağış gibi ergen misali bunu tweetleyenin siyasi hayatını basın ve halk bitirir, naabıyon sen liseli derler adama...

ama sözde ab baş müzakerecisinin belli ki işi gücü yok.

al sana bir tweet daha

https://twitter.com/#!/Egemen_Bagis

--spoiler--
Uçakta ben ne altın gördüm, ne de altın kaplama. Altın renginde bazı aksesuarlar var sadece. Sultan da ekibi de inançlı ve mütevazi kişiler
--spoiler--

komşuya güne gitmiş annesiyle herhalde...

tam aylak bakkal hatta tipi de benziyor erdal bakkal...

ciddiyetsizliğe bak...

maaşını haket eywallah da saçmalama. kişilik 3 kuruş paraya değişilmemeli memur...
Sosyal paylaşım sitelerinde şu an itibari ile deli gibi paylaşılan haber.

Brunei vizeleri kalktı diye hergün oraya gideceğini düşünen insanlar var.
Zaten nerede gereksiz , uzak , gitmek için binbir bahaneye ihtiyaç duyulan ülke var orayla vizeler kaldırılıyor.
Bir turizmci olarak merak ediyorum Brunei tatili isteyen olacak mı ?
kolumu kessem brunei bayraklarının rengi şeklinde akar diye sevindiğim olay. sırasıyla bekle bizi avrupa.
400 binden az nüfusuyla kişi başı geliri üzerinden önemsenmeye çalışılan ülke...

ülkenin toplam ithalatı 2,5 milyar dolardan az, gelir dağılımı adaletsiz (sultan'a piyangodan para çıkmadı ülkesini sömürüyor herif onun için dünyanın en zengin 2. devlet başkanı) ayrıca herifler cayman adaları misali isimsiz hesap cenneti yani ekonomisinde dönen rakamların hatırı sayılır miktardaki kısmı da kendi paraları değil.

izmir'in çiğli ilçesi kadar nüfusu olmayan yer için çıkarılan gürültüye, devletin başındaki adamların işsiz güçsüzlüğüne bak...

burada bi heves savunan akp yalakalarına da selam olsun...

he canım brunei önümüzdeki on yılın süper gücü olmaya aday çok büyük iş yaptınız aferin size...

köy kadar yerle vize kalkıyor 70 milyonluk memlekette gündem yapılmaya çalışılıyor. çapsız herifler.
burjuvaların gözü aydın diyecem de.. lan hepsinin yeşil pasaportu zaten var....
görsel haritada görmek için google maps'de zoomun anasını ağlatmak gereken bir ülke olduğundan son derece iyi olan bir anlaşma olmuş. Sık sık gideriz artık.
rusya, ukrayna eyvallah da bu ne hacı dedirten. bu sikko ülke bi de vize mi istiyormuş türkiyeden?
serbest çağrışım
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=156808
brunei "imparatorluğunun" lütfetmesidir. (bkz: brunei)