bugün

walter'ın orospuya "I am the one who knocks!" dediği sahne, Walter'ın hank'e "treat lightly" diyerek gözdağı verdiği sahne, meşin ganın neo nazileri sikerttiği sahne, walt'ın para çok da sikimdeydi deyip uncle jack'in kafasına mermiyi gömdüğü sahne vs vs uzar gider.
---spoiler---

Sikseler herhalde kimsenin aklina gelmeyecek video kaset sahnesi. hank her seyi ogrenir walter a da soyler her seyi biliyorum diye. walter eve gelir herkes herhalde simdi her seyi itiraf edecek diye beklerken, videoda butun yaptiklarini hank in zoruyla yaptigini soyler ve butun boku hank e atar. bence hank in videoyu izledigi sahne baya saglam bir sahneydi ohaaa nidalariyla izlenen ki kimsenin de videonun gidisatinin o sekilde olacagibi tahmin ettiginu sanmiyorum.

---spoiler---
jesse'nin ev sahibi ve sevgilisi olan jane margolis'in * kendi kusmuğunda boğulmas,walter'ın çaresizliği ve jesse'nin çektiği acı şüphesiz beni en derinden yaralayan sahnedir.

http://www.youtube.com/watch?v=1xFtvc5HOig

spoiler kullanmadığım için sakın küfür etmeyin. zira hala bu diziyi izlemediyseniz ben sizin amınıza koyayım.
Tren soygunu sahnesi ve ardından çocuğun vurulması bence dizinin kırılma anıydı. Sonrasında jesse ve heisenberg arasındaki ilişki onarılmaz şekilde kırıldı.
dizinin sonunda walt'un gaz maskesini eline alıp, adeta bi babanın çocuğuna baktığı gibi baktığı sahnedir.

daha birçok efsane sahnesi olsa da
en babası budur!
görsel
--spoiler--

her sahnesi der çekilirim. spoiler vermiş kadar üzgünüm gençler.

--spoiler--
https://youtu.be/i-4qDsnLkKQ

Holly ağlayınca ağlayacaktım. Evet.
Walt: you all know exactly who I am. Say my name… .I’m the cook. I’m the man who killed Gus Fring. Now say my name.
Declan: Heisenberg
Walt: “You’re goddamn right.

Ötesini tanımam.
Bence en başarılı gerilim unsuru icerenler tekerlekli sandalyedeki hector salamancalı bölümlerdi.

Onun zil çalarak tuco'yu zehir konusunda uyarmaya çalıştığı sahneler de walter'ı ele vermeye çalıştığı diğer sahneler de, gus'ı öldürdüğü sahne de mükemmel.

görsel
"ı am not in danger, skyler. ı am the danger. a guy opens his door and gets shot, and you think that of me? no! ı am the one who knocks!"

"ben telikede değilim skyler, tehlike benim! adamın biri çalan kapıyı açınca vuruluyor ve sen benim o adam olduğumu mu sanıyorsun? hayır! ben kapıyı çalanım!"
Walter'ın sinek sahnesidir, şüphesiz.
Gus Frink'in partideki tüm cartelleri zehirlemesi .
Sırasıynan
- my baby blue.
- ı am the one who knocks.
- say my name.
Saygılar walt reyiz.
"say my name".