bugün

her zamanki gibi yeterince sorgulamadan koruma güdüleriyle hareket eden annedir.
boyut: 510 mb

%99...yükleniyor.
blip...
anneeaaaaaaaaaaaaaaa!!!
çocuğunun hayalleriyle oynayan annedir.
genelde program yükleme, bir şey indirme ya da yapılan bir işlemin uzun sürmesi sebebiyle bilgisayar açık bırakılıp evden çıkılmış veya uyunmuştur. ben uyanana ya da gelene kadar hallolur bu, sonra da işime bakarım deyi düşünürken evlat, anne ona nemenem bir kötülük yaptığını dahi bilmemektedir. çocuk bilgisayarın kapandığını gördüğünde ani bir şok geçirip bir süreliğine depresyona girecektir, hazır olunmalıdır.
elleri öpülesidir. annemin saçma-komik hareketlerini özledim lan!
anakart problemi yaşanıp da ev ekonomisine başvurduğumuzda;

- bütün gün başındasın bozulur tabii oğlum
- allah yapısı değil ya kul yapısı... (uzar gider ve her zaman haklılardır)

şeklinde sözlü saldırılarla sizi sizden alırlar...
o da birşey mi? Eski CRT monitörler üzerine dantel örtüler bile örer o anne tipleri...
boşuna elektrik yakıyor yavrum diyen anne tipi.
kocasına güveniyordur dengesiz...

şaka bir yana;
sizi seviyoruz anne'ler'i'miz...
çamaşır makinesine aynı işlem yapıldığında,
aynı hatayı bir kere daha tekrarlamayacak olan canımın içi annedir.
-anne torrent açıktı.
+o zaman daha mı az elektrik yakıyor?
reklam arası olduğu için tv 'ye bakmazken, zaten izlemiyorsun diyip tv'yi düğmesinden kapatan annedir. !
bu zamandan sonra yanınızdakı kumandanız işlevini yitirir.
istemeden bilgisayara zarar verebilecek olan annedir. tuşuna uzun basıp kapatmak bile tasvip edilmezken fişini çekmek devrelerde probleme sebebiyet verebilir.
her annedir, içgüdüsel olarak hareket eder, eğer o anda bilgisayarda bir işlem devam ediyorsa kısa süreli sinir krizine neden olur.
bu benim annem değildir.
iyi ki de değil..
eve ilk bilgisayar girdiği gün anlaşmıştım ben onunla, etkisi yıllardır devam ediyo olabilir mi? ben dokunmam zaten demişti. artık kullanabiliyor da...
yanlışlıkla masaüstünü değiştirip panik oluyo bişi olur mu diye.
-olmaz canımın içi, sen yeter ki fişe dokunma!
t- box buruşuk tişörtleri yıkayıp ütüleyen anneannenin kızıdır....
teknolojiden hiç anlamayan, bilgisayara verilen yüzlerce lirayı hiç umursamayan anne modelidir.
internet ve elektrik faturasını ödeyen anneyse çok da sorun teşkil etmemeli bu durum sizin için.
rapidden indirilen dosyanın download yüzdesinin büyüklüğüne göre verilen tepki değişir. mesela 3 gblik bir oyun indiriyorsanız ve hadi mütevazı olalım %70e gelmişse ve o bilgisayar benimki gibi bataryası fişe takılı olmadan çalışmıyorsa, işte o anda çekilen fiş evde bir hafta kasırga çıkarır.
Güncelleştirmeler yükleniyor lütfen makinenizi kapatmayın veya fişini çekmeyin..
%75 ||||||| yükleniyor..

anne: kızım ben bilgisayarın fişini çektim sonra elektrik faturası çok geliyor.
mağdur evlat: anneeaaeee yaaaaaaaaaaaaaaaa !!

(bkz: hergün yaşıyorum ben bu olayı)
-anne sen bilgisayarın fişini mi çektin?
+evet oğlum, çalışır halde bırakmışsın öyle...
-anne özellikle bıraktım torrent açıktı. o önemli değil de bilgisayarın fişi çekilmez, başlat, kapat falan.
+ben anlamam öyle şeylerden, açık bırakma bir daha elektrik faturası kaç para geliyor haberin var mı?
-evet var, faturayı ben ödüyorum çünkü.
+işte, sen kolay mı kazanıyorsun o parayı, yazık yavrum.
-ya anne, ben parasını ödediğim elektriği neden doya doya kullanamıyorum?
+aman iyi karışmıyorum, ne yaparsanız yapın. siz evlenince de böyle yaparsınız, bütün ışıklar açık uyursunuz falan.
-tamam anne, özür dilerim bir daha açık bırakmam (iç ses:"açık bırakırım ama monitörü kapatırım anlamazsın")
+aferin oğlum, şöyle biraz tasarruflu olmayı öğrenin artık kocaman adamlar oldunuz..........
bu hikayeden çıkarılacak ders:
(bkz: anneler her zaman haklıdır)
(bkz: benim annem canım annem)
(bkz: cıs olur cıs)**
şunu yapan anadır;

görsel
'hemen kalkmazsan fişi çekerim'diye tehdit etmesinden iyidir.durumun farkında olupta bilgisayara eziyet eden anne modeli.
torrent esnası yaptıysa vay annenin haline.
Bir de modemin fişini elektrik süpürgesi çalıştırmak için çekeni vardır ki tadından yenmez.