bugün

bir karış suratla aşağı bu insan evlatları,oradan sağlam kalan başka otobüse geçerler. ilginç olan nokta,nakledilen yolculara yeni otobüste adeta bir mülteci gibi bakılmasıdır. tip tip bakılır bu insanlara,"siz bizden değilsiniz" bakışları atılır..

(bkz: bozulan yolcu otobüsüne binene mülteci gibi bakmak)
tek kelimeyle iğrençtir.

günlerden bir gün hiç param yok ve tek biletim var. otobüse bindim barbaros bulvarında kaldı. diğer otobüs geldi ona nakledildik oda bilet istedi bende paşa paşa inip işe yürümek zorunda kalmıştım. yepisyeni küfürler imal ettim.
oturarak yaptığın yolculuğun mahvolması, onun yerine eğer havalar soğuksa soğukta beklemeye sebep olan, bu da yetmezmiş gibi sıkış tepiş ayakta gitmek durumunda kalınması gibi kötü sonuçlara sebep olan hadise.
genellikle istanbul da belediye otobüslerinde sıkça rastlanan durumdur. otobüs bozulmadığı halde aynı istikametteki baska bir otobüse aktarma sıkça yaşanan bir olaydır.
bazı durumlarda iyidir. nakil olunan otobüs boş ise, ayakta olan mevcut yolcuların seyahate oturarak devam etmesi beklenir.

düzeltme: tabii aynı güzellik mevcut oturan yolcular için geçerli değildir. *
kart basıcaz mı acaba yine? sorusunu akıllara getiren ve bunu ''otobüsün bozulmasının sorumlusu ben miyim be ne basçam'' diyerek gaza gelişin izlediği, en sonunda ise kişinin 2 defa basılmış bir kartla sıkış tıkış ayakta durmaya çalışırken, bozulan otobüsteki oturduğu yeri özlemesidir.
binilen otobüstekiler, bu yolculara acıyan gözlerle bakarlar, bir yandan da kendilerini ensar gibi hissederler.

- acıdık, kol kanat gerdik gariplere. sevaptır, ne yapalım.
Ankara'da yaşıyorsanız kırmızı otobüse bindiğinizde başınıza gelme olasılığı %65 üstü olan durum.
(bkz: Ders kaçta başlıyodu lan geç kalmayalım)