bugün

(bkz: sıla)
sanılanın aksine boyuna yapılan dövme acı vermez, boyun insan vucudunun en hassas yeri olması sebebiyle, acıya bağışılıklığı en hızlı kazanan yerdir, boyuna dövme yaptırmanın kötü yanı ise, her zaman saklayamayacak olmanızdır, 20 li yaşlarda çok hoş gibi dursa da 30 lu yaşlarda, gerek özel hayatta gerekse iş hayatında problemler yaşatabilir.

ayrıca sıla'nın dövmesi hassas mürekkeple derinlemesine yapılmadığı için kısa sürede yok olacak şekilde yapılmıştır, çok pahalı bir işlemdir, türkiyede yapacak ustalar vardır ama genelde yurt dışında veya turistlik yerlere gelen dövme ustalarına yaptırılır.
sürekli, durmadan dövme yaptırma eylemi.
hem yapan dövmeci için hem de yaptıran insan için zordur. yani dövme yapımında en fazla ağrıyan yerlerden birisidir boyun. o yüzden yaptıracak kişi ağlayıp sızlamamalıdır.* aynı şekil enseye yapılan dövmelerde fazlasıyla acıtır. o yüzden dövme için kol ve bacak diyorum. hem dövmenin en güzel durduğu yerlerdir, hem de acı olarak diğer taraflara oranla daha normaldir.
demir demirkan'ın boynundaki alevi gördükten sonra aklıma düşen eylem.
nabız kontrol edilirken şah damarı boyunda olduğu için bir kaç saniyelik bile kan akışında değişiklik olmasın diye bilekten bakılırken, boyuna şah damarı üzerine dövme yaptıranların durumudur..
kadınlarda çok seksi durduğunu bir gerçektir.
(bkz: ensesine barkod dövmesi yaptıran adam)
kesinlikle benim için vücutta dövmenin en güzel durduğu bölgelerden biri. fakat sosyal statüsünden dolayı* çoğu kişi gibi benim de çok istememe rağmen cesaret edemediğim bölgelerden biri olarak kalmıştır.* acı konusunda da acı gerçekten kişiden kişiye değişiyor. fakat omurilik ve o hat üzerindeki bölgelerin daha çok acı verdiği de kanıtlanmış bir şey.
erkekte seksi duran dövme.
artık sevdiğinin dudaklarını hissedemeyeceğin bölgedir. sanırım. o kadar acıdan sonra hissiyatı zayıflamıştır. popona yaptır daha iyi.
20 sene sonra o boyunlar kırış kırış olunca pişmanlıktan pişmanlık beğenilecek olan eylem.
boyuna dövme yaptıran kişi.durmuyor hiç.
yarını düşün düşün nereye kadar. yok kırışır, yok sarkar. 60 yaşındaki halini düşünüp de isteklerden vazgeçilmemeli.

abartısız olanı makbuldür.
dövmen en güzel durduğu ikinci yerdir. ama sosyal vakalara konusunda sıkıntılara neden olabilir.
eskiden barkod dövmeleri meşhurdu ve çokça yaptırılırdı fakat şimdilerde pek kalmadı.
ben okuzum sırt kılımları saçlarım orda birleşiyo ama yaptırdım.
pazulara dikenli tel dövmesi değildir.
evlilik teklifi aldırır. bi de ayak bileğinde olmalı..
en cesur dövmelerden biri. tabi ki malum bölgelere yapılanları düşünmezsek. hem erkekte hem kadın da çok da güzel durur. ben de yaptırmak istiyorum ama nasıl bir dövme yaptıracağıma karar veremiyorum. siyah olacak orası net de. evet fikri olan yazarların önerilerini bekliyorum.
boyna yaptırma şu dövmeyi.
dövme yaptırmaya yer bırakmayacak olan eylem xd.
tercih edilen dövmenin şekline göre güzellik kazanan bölge.
Güzel fikir ama ona cesaret eden cesur insandır.
diğer dövmeler gibi iğrenç dövmelerdir ve gereksizdir.