malum önümüz kış bot alacak arkadaşların dikkat etmesi gereken hususları açıklayalım dedik...

benim bildiğim ilk önemli şey; ayakkabının tasarım olarak dikişli olmamasına dikkat edin.
ayağına giriyomu diye bak bi önce.
zodyak marka olmalı.
uzun yağmurlu yürüyüş ve dağcılık/kampçılık içinse,goretex özelliği olmalı.
Kalın çorapla giyersin yalanına inanmayın. Ayağınız kaç numaraysa onu alın.
waterproof özelliği olmasına dikkat edin, 200 lira vererek aldığım (bkz: caterpillar) botlarım giydiğim ilk hafta karda su aldı ve o öfkeyle garantiye verdim. gelen cevap ise ''waterproof özelliği olmadığı için aşırı durumlarda su alabilir''.
yani kısaca biz sizi enayi yerine koyup 200 liraya su geçiren bot sattık sizde aldınız yapcak birşey yok demeye getirdiler.

Marka verdim ama bu sadece bu markaya özgü bir olay olmadığını da araştırmalarım sonucunda öğrendim, genel olarak bu özelliğin olmasına dikkat edin model seçmek ise size kalmış.
Goratex.
fermuarlı olması. kesinlikle fermuarlı olmalıdır!!!!!!!!!
yoksa hayatınızda toplarsanız en az 1 ayınız bağcık bağlamaya gider amna koduğumun botu yüzünden. acele bir işiniz vardır ama bağcıklı botunuz olduğundan 5 dk bağcık bağlarsınız ve lanet otobüs kaçar. buna dikkat edin.
paranız varsa cat alın, en az 5 sene bot sıkıntınız olmaz.

paranız yoksa da boşuna çakma, ucuz botlara para vermeyin. biriktirin, borç alın, bişe yapın mk. inanın verdiğiniz paraya değecek.
Paranız varsa harley alın, en az 5 sene sıkıntınız olmaz.

Cat alırsanız, 1 sene içinde rengi solar, insanlıktan çıkar. Çarık gibi olur.
valla en güzeli rahat olması hacı. şekil şükül olsun diye hotiçten bot aldım katır kutur aq. acıtıyor ayağımı. en güzeli ince yumuşak alınmalı. aktif bir hayat yaşamıyorsanız arabanız varsa ince bot işinizi görür zaten.
Tabii ki marka ve iyi bir bütçe...
Timberland olması. Asgari 10 sene giymek istiyorsanız tabi...