bugün

One wild night'ı neden söylemediğini düşündüğüm yakışıklı abimiz.Bir insan bu enerjiyi nereden bulur helal olsun verdiğim bütün paraya.Gözüm kulağım açıldı.
(bkz: uva uva uva uva)
gripin mi bon jovi mi diye sorduğumuzda eğer karşı taraf bu grubun adını veriyorsa o arkadaşın müzikten anlamadığını kolaylıkla bize turnusol vazifesi görerek gösteren grup.

ek: siz ne anlarsınız ulan salaklar müzikten pehhh gripin nere bon jovi nere. bon jovi'nin gripinin kalitesini yakalayabilmesi için daha yüz yıl müzik yapması gerek.
yaptığı işin hakkını veren güzel grup. öyle popüler olalım havalarında değillerdir. ancak buna rağmen dünyada en çok satanlar arasındadırlar. çünkü sıkandallarla ya da metallica gibi adı dolayısıyla değil işlerini iyi yaptıklarından bu kadar satarlar.
şarkıları bir fon müziği gibi sürekli hayatımda yer alsa bıkmam sanırım.

peşinen not: metallica'ya laf etmem sevmediğimden ya da beğenmediğimden değildir. ama sırf adına metal var diye ' biz metallica dinliyoz metalciyiz yea' diyen çoluk çocukların varlığını da biliyoruz. işte bon jovi bu yönüyle kaliteli bir kitleye sahip.
An angel’s smile is what you sell
Bir meleğin gülümsemesiydi, sattığın şey
You promise me heaven, then put me through hell
Bana cenneti vaat ettin, sonrada cehenneme attın
Chains of love got a hold on me
Aşkın zincirleriyle beni bağladın
(you give love a bad name) harika rock müziği yapan grup.

http://www.bonjoviturkey.com/
solisti yakışıklıdır ve etkileyici bir sesi vardır. Özellikle it's my life şarkısını ve şarkının klibini yüz bin defa izleyip dinledim. Yıllarca nesilden nesile hafızalardan silinemeyecek şarkılara imza atan müthiş grup.
its my life şarkısıyla tanıdığım grup. Gerçekten hoş parçaları var.
ismi solistinin ismiyle aynı olan ve sırf bu yüzden solisti dışındaki diğer üyelerinin dertsiz, tasasız, rahat insanlar olduğunu düşünmeme sebep olan grup. ben olsam çok fena arıza çıkarırdım.
bundan 23 sene önce ilk albümlerini aldığım grup. yanılmıyorsam albümün adı slippery when wet di. düşünün artık türkiyede insanlar daha türk müziğinin ne olduğunu bilmiyordu. vay be ne günlerdi, yüksel caddesi, tunalı, bahçeli ve gerçek rock konserleri. uçtum bak yine.
(bkz: biri beni durdursun)
8 temmuz 2011de türk telekom arenada yaptıkları konserle başta beni olmak üzere binlerce kişiyi coşturan amerikan müzik grubu. bir daha gelmek için 18 sene beklemezler umarım.

(bkz: jon bon jovi)
(bkz: richie sambora)
zamanında istisnasız herkesin dinlediği ama sonraları alenjerli müzik türleri ve gruplar keşvettikten sonra bok atmaktan geri kalmadığı grup. kimi şarkıları yalnız 12-24 yaş arası gençliği hedef alıyor olsa da i'll be there for you, always gibi şarkıları her tür müzikten hoşlanan dinleyiciyi sarıp sarmalayacak niteliktedir.

ve bu efsaneler bu gün amerika saatiyle 4 pm'de tıpkı 10 yıl önce olduğu gibi vh1 üzerinden canlı izlenebilecek bir konser veriyorlar. seven kaçırmasın derim.

konseri net üzerinden canlı olarak izleyebilmek için:

http://blog.vh1.com/2011-...york-city-10-years-later/
8 temmuzdaki konserine gidemedeğim için hem konserden önce hem de konserden sonra günlerce ağladım muhteşem harikalude grup. hayatımı bon joviden önce ve bon joviden sonra diye iki bölüme ayırabilirim. hard rock ile çıkış yapsalar da slow şarkıları da tapılacak niteliktedir.
(bkz: always)
(bkz: diamond ring)
(bkz: blaze of glory)
(bkz: this aint a love song)
çoğu kişi its my life şarkısı ile tanısa da ben okulumun kasdavda verdiği konserde "you give love a bad name"i söylemesiyle tanımışımdır bon jovi'yi. söylemeden geçemem, solisti jon bon jovi çok yakışıklıdır ve sesi çok etkileyicidir. gitaristi richie sambora ise dünyanın en iyi gitaristlerinden biridir bana göre. ölmeden önce son bir şarkı dinlemek istesem bu always olur, klibi sözleri ve kendisi kelimelerle anlatılamayacak kadar güzeldir.
aşığım ulan.
adı her duyulduğunda heyecanlandırandır. çok büyük fanı değilim ama ain't gonna live forever deki felsefe, oradaki sesin incelmesi, naiflik bambaşkadır.

(bkz: it s my life)
görsel *
sözleriyle, melodisiyle ve klibiyle kalbimin en derin yerinde olan always şarkısının sahibi olan anlatılamayacak derecede harikalude grup.
bir rock müzik efsanesidir. istanbulda geçen sene konserleri olmuştur ve ben gidememişimdir sözlük! yine de it's my life. evet.
gereksiz hard rock, glam, hair 80's gruplarından bir tanesi daha. yine de guns n roses dan iyidir.
it's my life ve you give a love bad name'den başka parçasını bilmeyen kültür fakirlerinin sözlük başlıklarında bol bol damladığı müzik grubu.
80'lerin verdiği güzelliklerden biridir. ayrıca kim olamayacağının önemi olmayan en önden izlemenin ne kadar şahane olduğunu yakın geçmişte anladığım gruptur.
Müziği hissettiren ve müziğin damarlarımıza kadar ulaşmasını sağlayan müzik grubudur...
(bkz: it s my life)
Dünyanın en iyi rock grubudur. 08/07/2011 de ikinci kez istanbul' a gelerek tt arenada mükemmel bir stadyum konseri vermiştir.
bu kadar geç keşfettiğim için utandığım ilah.

--spoiler--

like frankie said i did it my way

--spoiler--

üstelik keşfetmemin üstünden uzun zaman geçmiş olmasına rağmen bu sözü henüz anlamak da kendime yaptığım hakarettir. my way nasıl farkedilmez.
platonik kisisinin hasta oldugunu ogrendikten sonra tanimadigimdan bunalima girdigimdir.
dinledikce sevdigim sevdikce deprestigimdir.
solist kisisinin cogu rockcinin aksine her turlu yardim faaliyetinin icinde bulunup tabulari yiktigidir.