Istanbulda bir semtin adıdır. Tek semt adı vefa değildir.
kırmızı tuborg etkisini oluşturamayan biradır.
hakkında bu kadar çok entry girilince viskiye falan dönüştü sandığım biradır.

bira olarak kalsın o. kadıköy ergenleri içer onu.

tuborg red varken kim kime biradan bahsediyor aq.
Bira demeye şahit isteyen cadde kızı itemi.
içimi hafif, güzel lezetli biradır.
genellikle popüler kafelerde tercih edilen içimi hafif ve herhangi bir etkisi bile bulunmayan suyumsu bira.
Ergen birasi bence, tadi da hic guzel degil.
Tuborg gold'un yanından geçemeyecek piyasa bira.
Dinen haram olan içen insanların akli melakelerini yitirten bir içecektir.
içimi güzel biradır. Efes ve Tuborg a göre daha cool bir tasarımı vardır.
bir tünel adı.
filtresizi için can verilir..
Ne zaman şişenin üstüne -tekel bayiilerden satılanlara- kağıttan etiket yapıştırdı işte o zaman benim için bitmiş olan güzide bira tedarikçisinin çok sevmeme rağmen protesto ettiğim ürünü.
yalnızca bira değildir; bir karakterdir, duruştur, tavırdır. ya da bana öyle geliyor.
behzat ç. birasıdır. reklam durumları baş gösterince üzerine etiket yapıştırılma suretiyle evrimleşerek bananazura olmuştur.
tarihe meydan okuyan biradır. bardakla içilmez, özel şişesi ile içilmesi gerekir. kapağı hoştur.
gerçek biradır. abartmıyorum türkiyedeki en iyi bira olabilir.
içinde yaşadığım efsane semt. insanı güzeldir, temizdir. pislik yoktur, sokakları güzeldir ve rahattır. arada sırada küçük olaylar olsada kimsenin başı zora girmez burada. eskiden bomontide çok çocuk vardı, eskiden derken 2000'lerin başını kastediyorum. sokaklar bisikletten falan geçinmiyordu, sürekli mahalle maçları oluyordu. taso kavgaları falan filan çok eğlenceliydi, yan mahallelerden falan gelirdiler oynamaya. şimdide tek tük olsa veletler takılıyor, o zamanlar genç olanlar büyüdü yetişkin oldu, o zamanlar çocuk olan bizlerde genç olduk. ama yıllar geçtikçe sokaklar boşalıyor, çocuklar artık dışarı çıkmak istemiyor. keşke eskisi gibi taso kavgaları eden mahalle maçı yapan veletler olsa, ama olmuyor işte bizim devrimiz bitti. bizden sonra kimse yapmadı. eski havası olmasa bile bomonti harika bir semttir. değişmemesi dileğiyle.

ayrıca, tarihi bomonti bira fabrikasıda aşağıda bulunur. bomonti kardeşlerin imalata başladığı yerdir ama, mınakodumun zenginleri orayıda yıkmak üzereler. hotel falan yapıcaklarmış. umarım izin çıkmaz, o kadar eski ve değişik bir yapıyı yıkmasınlar, italyan havası veriyor.
daha önce baja'm ile hiç uğramadığım bölge.

listeme ekliyorum.
efes malta yarışabilecek kapesite de bir bira ama ben rakıyı tercih ederim.
tuborga kıysala pek fazla tad farkını hissedemediğim biradır.
istanbul, Şişli'de bulunan güzel bi' semttir. Ayrica semtte ismini vermis olan bi' bira markasi bulunmaktadir. Filtresiz olani makbul olan en iyi türk birasıdır.
Ogrenci dostu bira.
filtresiz in pici oldugum bira.
Carlsbergle birlikte Türkiye'deki en güzel biradır.