bugün

Metro turizm gibi bir şirketin olduğu ülkede bence daha güvenli yolculuk.
Şimdiye kadar belki 10 kere kullandım. ilk başlarda biraz tedirginlik vardi ama şu an çok cazip artık.
izmir sakarya arası şöyle bir yolculuk fiyatlarına baktım en yakın 1 hafta sonrasına var ve 50tl yolcu başı. Bu arada otobüs 55tl.
Tanım: bu şartlarda türkiyede çok fazla popüler olmayacak uygulamadır.
Tek böbrek ile de hayat devam edebiliyor.
bir turlu tutmayan ve gercekten cok basarisiz bir isim ile hayatina devam etmeye calisan olusum.

uber ve lyft varken tutmaz da.
geçenlerde izmirden istanbula yolculuk için kullandığım uygulama. daha önce otostopla çok sefer yolculuk yapmış biri olarak hiç bir endişem olmadan kullandım bu uygulamayı. üç arkadaşın yolculuğuna ben ve bir yabancı kişi daha katıldık ve çok güzel bir yolculuk geçirdim hiç tanımadığım dört kişiyle beraber çok cüzi fiyata ve daha ucuza. ben çok eğlendim ve çok memnun kaldım. bayansanız biraz tehlikeli olabilir ama eğer erkekseniz bence mutlaka kullanın.
sürekli son anda habersizce yan çizen kullanıcıların olduğu uygulama.
ay ben unutmuşum haber vermeyi, ay baldızımla hayvanat bahçesine gitcem.
(bkz: uludağ reklam)
(bkz: fakir uygulamaları)
uber gibi tutmamış nihayetinde türkiye ofislerini kapatmış uygulama.
işte yine kadın olmamanın hüznünü yaşatan bir uygulama daha...

Kullanan erkeklerin %80 i sadece karı düşürmek için kullanıyor.

Erkek olarak ben mesaj atıyorum, yer kalmadı diyor, kız arkadaşım mesaj atıyor, arabada sadece ben varım diyor...

Ulan abaza herifler yeter artık bıktırdınız bizi...
yarın allah izin verirse ankara' dan diyarbakır'a gideceğim. bu uygulamayı fiyatlandırması için tercih ettim.
otobüs: ankara- diyarbakır : 120-140 tl
blablacar: ankara-elazığ: 58 tl + 25-30 tl elazığ- diyarbakır: 85-90tl

yolculuk sonrasında olan biteni buraya editlerim. Ama şimdilik bir sorun yok, adamın resimde tipi düzgün, mesajlaştık efendi adam ve zaten mesajlaşırken yukarıda numarası da var. şimdi bineceğim yeri kararlaştırmaya çalışıyoruz. sözde 13: 50 de bineceğim. Parayı nakit olarak araba sahibine vermem gerekiyor. arabanın içinde sigara serbestmiş bu da sigara içenler için bir artı. hemde otobüsün rahatsız koltukları yerine arabayla gidiyorsun, ee tabi otobüsteki ikramlar ve film izleme seçeneğinden mahrumsun o ayrı. başka bir konu namaz vakitlerinde duruyor mu durmuyor mu, mola verilecek mi? bunlar belli değil.

3 saat sonra gelen edit: çarşı karıştı biraz, benim rezervasyonu iptal etmiş, sen bana terste kalıyorsun demiş sonrasında pardon yanlış kişiye attım diye mesaj yollamış. 4 seferde telefondan aramış beni. mesele nereden bineceğim evime yakın bir yer olmasını istiyorum bi arayıp bakalım.

edit2: yarın sitede yazandan 1 saat önce evin önünden alacakmış, telefonla görüştük. elazığ'da da istediğin yere bırakırım dedi. şuan her şey iyi gidiyor.

yolculuk sonrası edit: evet sizi çatlatmadan direk anlatıyorum. Öncelikle Adam deniz astsubayıymış bu yüzden bende rahatlama oldu. Evin nerdeyse önünden aldı. sonra eniştesine gittik avm' de çalışıyordu bize döner yedirdi falan * neyse sonra yola çıktık. onunda ilk yolculuğuymuş, güzel uygulamaymıştan falan başladık konuşmaya sonrası geldi zaten. baya baya sohbet muhabbet ede ede bazen de 'yahu hiç olur mu öyle şey' diyerek yolu bitirdik. her vakit namazında durduk, radyo dinledik, klimayla serinledik, sigara içtik. akşam yemek için durduk şu otobüslerin durduğu yerlerde (25 tl tuttu lan). gece elazığ' a vardık, gece olduğu için oradaki bir arkadaşta kalacaktım evin önüne kadar bıraktı. sıkıntı yaşamadım hamdolsun.
haa unutmadan adam ilk başta iyidi hoştu da sonradan yol yordukta birde millet uzunları yakarak gittikçe bizim laflar 'dünya fani harama girmeye gerek yok' tan 'şu o.ç' nun yaptığı işe bak ulan godumun...." diye bi evrildi ama olsun güzeldi, hem koltukta rahattı otobüs gibi değildi. ikimiz yalnız gittiğimizden isteğinde dururuz falanda dedi. eğer erkekseniz öneriyorum, ama şerefsizin teki de denk gelebilir tabii. eğer bundan korkuyorsanız iki üç arkadaş beraber gidin. soracağınız birşey olursa mesaj atabilirsiniz.
Yaptığınız rezervasyonlara güvenmeyin takip edin. Karşı cinsten birisi de rezervasyon yaptıysa araç doldu paşam diye mesaj alabilirsiniz.
bakalım bugün birkez daha kullanacağım uygulama.
inşallah bu seferde böbreklere bişey olmaz.
Abazan uygulaması. Özellikle erkekler anlasım ki kız düşürmeye indirmiştir.
Defalarca şoför olarak kullandığım uygulama.

Lakin şuan yolcu olmak için baktım, olum uçak biletiyle aynı para yazmış adamlar.

Fatura da kes tam olsun.

15 liraya istanbul bursa götürdüğüm olmuştu hemde kapısına kadar.

*ayıp yahu.
Turkiye de hiç kullanmadım,kullancagimi da sanmıyorum ancak Almanya da bir yerden bir yere gitmek için çok iyi bir uygulama. Ben çok memnun kaldım. Çünkü Almanya da tren çok pahalı, flixbus da Monopol olduğundan beri pqhalandi ve de sürekli mola veriyor, yavaş sürüyorlar bilmem ne yolculuk gereksiz yere uzuyor. BlaBlaCar hem uygun, hem hızlı hem de yolcularla ya da şoförle sohbet imkanı olduğu için yol da keyifli geçiyor
Çok güvenli ve sağlıklı bulmadığım bir ulaşım yöntemidir. Tanımadığın insanlar ile maddi ortaklık içine girmek her zaman için gereksiz risktir.
Artık neredeyse tamamen kar elde etme amaçlı bir siteye dönmüş ne yazık ki. Adamlar otobüs bileti fiyatı yazıyor. Ulan şerefsiz o kadar para verecek olsam tanımadığım adamla gider miyim ulan dip dibe? Binerim mis gibi otobüse giderim. Çakallar sizi...

Sitenin amacı benzin parasını bölüşmek (şoför dahil) ve bu sayede herkesin ucuza yolculuk yapması. Fakat çoğu PeZevenk istanbul ankara arasına 70 lira yazıyor hala.

Blablacar a defaatle mesaj attım. Sadece ben değil ekşi sözlüğünde çoğu bu konudan şikayetçi fakat hala bunu çözüme kavuşturmak için bir eylemleri yok.
antalya'dan istanbul'a dönüyorum 31'inde.

Araç 2015 clio 4, arkaya en fazla 2 yolcu alabilirim, sigara şehir dışı yollarda serbest. (bkz: swh) 5-6 senelik aktif araç kullanicisiyim, iyi kullandığımı söylerler.

Para konusuna gelince, para istemiyorum. Dinlenme tesisinde bir gözlemeye tamamım. Bir de, bolca ben fero şarkısına eşlik edecek kafa dengi arkadaş. (bkz: swh)

Rota; antalya-ısparta-afyon-kütahya-bursa-yalova ve son durak istanbul.
yarın gün içinde bursa'dan istanbul'a giden yazar var mı merak ediyorum. Mümkünse öğleden önce.