bugün

hem ''aferin'' deyip takdir ettiğimiz hem de yapma bunu yapma bunu dediğimiz yazar.
bu tanım beğenilmediyse ; aşağıda kendisine ait entrylerden örnekler bulunan yazar.
hala anlamadım diyenler için ; nicki altına girdiğim entry ile fena hırslanmış, hakkımda döktürmüş, kendimi tanımamda kilometre taşı olmuş yazar.

niye takdir ettik şimdi bu yüce, birinci nesil, ayarcı arkadaşı?

-bi kere enazından okuyor entryleri, aklı fikri yettiği kadar. benzeri, seri halde eksi oy veren 3. türler gibi fikrine zikrine oy verenleri toptan eksileme yoluna gitmiyor. ya da şöyle diyelim; bana öyle davranmadı. ENTRYlerine gelince; içlerinden artı oy verdiğim bile oldu.

-ikincisi................................................................................................ valla nokta sayısının kaç katı düşündüm; takdir edilecek ikinci bi özelliğini bulamadım. ama tabi bu mutlaka benim yorgunluğumdan, yediklerime dikkat etmememden ve itusözluk'ten atılmamdan mütevellit içine düştüğüm bunalımdan kaynaklanmaktadır. di mi yani.

yapma bunu yapma bunu diyoruz. çünkü bu hakkında ufacık bir entry giren yazarı didik didik didikleyen sonra tam da benzeri olduğu magazin yazarları gibi cımbızla bir kaç cümle seçip, üstüne de yalan yanlış yorumlayıp hatta çarpıtıp reyting toplamaya çalışan, hırslı ve yaralı ceylanımız ; abdüllatif şener hakkındaki bir entryim nedeniyle :

ilgili "öğretim görevlisi" için,
"silik şahsiyet",
"eline oyuncak araba verilmiş çocuk" şeklinde cümleler kurduğum için ;

''......hakaret etme tutkusunu tatmin edip bir süre sonra silinecek entrysi ile kendi kendisine oyuncak elde etmeye çalışıyor. ne yazık, ne ironik...'' demiş. bense hiç araştırma yapmadan sadece kime ne dediğini tahmin ettiğimden rte hakkındaki entrylerine göz attım. sonuç hiç ilginç değil zira tam beklediğim gibiydi. bakınız kendisine ait entryler :

(bkz: recep tayyip erdogan/#845065)

(bkz: recep tayyip erdogan in dtp lileri kabul edememesi/#3135825)

AKP hakkında ;

(bkz: sihirli ampulu oksayinca tayyip in cikmasi/#2633987)

böyle gider bu.

bunun dışında ve aslında daha önceki entrymde de belirttiğim üzere mezkur zât, herkesin kendisi gibi sabit fikirli, tekdüze olmasını isteyen; sevdiğinin herşeyini sevmekle birlikte sevmediğini külliyyen yerin dibine sokma mantığında bir yazardır. değilim derse açıklamasını ayrıca yaparız. sabahtan beri gelen giden derken bitiremedim zira şu entryyi.

şimdi bu abimiz, entry kralı, tüm çelişkilerine ve fikri yapısına uymayanlara çemkirme fütursuzluğunu göstermesine rağmen saygınlığını yitirmemiş şahane yazar, bu entryden sonra iyice hırslanıp, ona göre silinmesi gereken ''abdullatif şener'' entrymden sonra yine bir müneccimlik buyurup silinmesi gerekenler listesine bu entryyi de alabilir. hatta silinme sebebi aramasın diye biz verelim ona bir argüman : ''başka entryleri refere ediyor''

sadaka musannif.
nerde islamiyet ile kıyıdan köşeden ilgili bir başlık olsa, bütün cin fikirlerini ve engin felsefesini oracığa boşaltan bir yazar. tatmin oluyordur umarım.
üst benliğim olarak kendisini tanıdığım kadarıyla söyleyebilirim ki, bir takkesi eksiktir. beş vakıt namazını kılar, dekolte gördü mü kaşlarını çatıp tövbe tövbe der, içkiden bucak bucak kaçar, bayramda kuzusunu keser, sezonu geldiğinde 69760796079 yetale harcayarak hacca gider, sezon dışı avlanması yasal değildir.
üzerine vazife olmayan her şeye burnunu sokan yazar...

(bkz: yirim)

(bkz: yersen)
alimakgıravın, bu sözlükte moderatör olmasını ve yazdığı entryleri müteakip, değerinin daha bir anlaşıldığını düşündüğüm yazar. bursa'da ikamet eder imiş bir de, henüz tanışmak nasip olmadı ama. bir şekilde eski günleri yad ederiz olmadı bi yerlerde..
hüseyin üzmez'le alakalı haberlere mutlu olmuş mudur bilmem, çok da umurumda değil açıkçası. lakin şunu söyeyebilirim ki islam'da zinanın cezası ölüm falan değildir. götünden din uyduran denyolar, yine ne de güzel şeyler uydurmuşlar..

Nur Suresi
(2) zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüzer değnek vurun. allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah'ın dini(nin koymuş olduğu hükmü uygulama) konusunda onlara acıyacağınız tutmasın. mü'minlerden bir topluluk da onların cezalandırılmasına şahit olsun.

hemen peşinden de;

Nur Suresi
(3) zina eden erkek ancak, zina eden veya allah'a ortak koşan bir kadınla evlenir. zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya allah'a ortak koşan bir erkek evlenir. Bu mü'minlere haram kılınmıştır.

çok net di mi?

edit: mınıskim işbu entry'nin refere ettiği entry, diğer yazarcan tarafından silinmiş. yani diyorum ki bl'yle alakalı bi entry değil bu. ha eksilemek isteyen yine eksilesin tabi de, bilerek eksilesin bari..
blackfield ile nickinin maalesef bir bağlantısı olmayan yazar. olabilme ihtimali vardı ama o da yok artık. *
askerlikte bölük tabirinin kısaltması olarak kullanılır.
(bkz: banlist)
zıtım, zıt olmayı sevdiğim/sevdiğim yazarlardan...
anladıgım kadarıyla portishead sevgisi ust duzeydedir. yanlıs anlamıs da olabilirim tabii.
kendi fikirlerini savunmayan herkesi cemaatçi sanan yazar bozması. ulan elli defa söylüyorum sevmiyorum bile ben fethullah gülen'i. ne cemaatçisi? al bu da kanıtı (bkz: ne isterler bu hocaefendiden/#3532827)
sen nasıl bir beyne sahipsin orasını bilmiyorum ancak benim gibi adama cemaatçi dediysen algılarında inan büyük problemler var.
(#725111)

her fırsatta mütedeyyin insanlara saldırmayı görev bilen arkadasımız yanlıs bilgilerle de değerli şahsiyetlere saldırmayı adet edinmiş.

numaralandırılmıs entry de bahsedildiği gibi bediüzzaman asla kürt teali cemiyetine üye olmamıstır.şayet böyle bir iddiaya sahipse ispatlasın;ama tutupta bana genculusalcılar.com neolaikler.org türü linklerle değil adam gibi kaynaktan ispatlasın!!!

üstad ın kürt teali cemiyeti reisine verdiği cevapta gayet manidardır:

--spoiler--
-Allah-u Zülcelal Hazretleri Kur ân-ı Ke­rimde, Öyle bir kavim getireceğim ki, onlar Allah ı severler, Allah da onları sever buyurmuştur. Ben de bu beyan-ı ilahî karşı­sında düşündüm. Bu kavmin, bin yıldan beri âlem-i islâmın bay­raktarlığını yapan Türk milleti olduğunu anladım. Bu kah­raman millete hizmet yerine ve 450 milyon (o zaman ki islâm âleminin nüfusu) kardeş bedeline, birkaç akılsız kavmi­yetçi (bir kısım Kürtçü) kimsenin peşinden gitmem
--spoiler--

hem bahsedilen entry de konuyu nasıl oralara getirebiliyor anlamıyorum.
düşünceme göre farklı görüşlere değil aptalca fikirlere tahammülü olmayan sağlam yazar.

büyük ihtimalle aynı toprakla üzerinde, aşağı yukarı aynı yaşam koşullarında yaşayıp, aynı havayı soluduğu halde kimilerin akıldan, mantıktan bu kadar az nasiplenmiş yorumları yapabilecek bir zihin yapısına sahip olmalarından rahatsız olmuş, bu da uslubuna yansımıştır. benim için uslubunda rahatsızlık duyulacak bir şey de yok. ilgiyle de takip ediyoruz ayrıca. sanırım onun derdi aslında kişilerle değil böyle beyinlerin ortaya çıkmasına yol açan sosyal ortam ile.

bu yüzden stres yapmayın, bakın keyfinize..
#3642335 bu başlığa asıl mesele cehalet diyerek bizi ihya etmiştir. bir sonraki entrysinde "doktor bunlar ne yazsın " ben de altına "eğitim şart" derim falan.. ehram 'ın tepesinde mısır çerezi yemeye benzemez bu işler. daha bir dolu olmak lazım. kimse şişme bebek istemiyor ama zihin de plazmoliz olmasın. bilmem kendimi sana daha nası anlatamam ?

ah beni ölmekten güldürüyorsun ! [ sebebim oldun ]
anladagim kadariyla nur cemaatini kendine düşman saymiş hakkinda her türlü ipe sapa gelmez iddialarda bulanan yazar. * * *
hakkında bilgi edinmek için girdiğim müzisyen, grup, albüm vs başlıklarında karşıma çıkan kaliteli yorumların sahibi. müzik zevki sağlam adammış vesselam.
(#79612) konuyu nasıl atatürk e getirmiş anlayamadığm. *

edit:taklidi iman meselesi bütün müminleri ilgilendiren cok hassas bir konudur.esfel-i safilin, münafıklık hep bu samimiyetsiz inanctan gelir,yani diyeceğim rejimle atatürkle bir ilgisi yok mazallah iman meselesi ama yazarın bakıs acısı cok farklı tabi..
ergenekon operasyonu'nu aşağılayan ve küçümseyen espri gayretleriyle kendine duyulan saygıyı kaybeden yazar.

istediği kaliteli hayat tarzının darbe fetişisti über-kemalist generallerin çalışma grubu görünümlü terörist örgütlerinde ve postal çamurlarında bulunduğunu düşünüyorsa ayrı tabi.

muhalif mizah, muhalif eleştiri. bunlarla problemim yok. hatta desteklerim. bir insan yıllarca beyni yıkanıp ya da "düşünerek" kemalizm suyuna girmiş de olabilir. o da zerre umrumda değil. sonuçta kendi düşüncesi.

ben de tayyipler alemi hükümetine bayıldığımdan söylüyor değilim zaten. ancak madem bu kadar çok ilgili bu konularla, muhalif duruşunun korkunç temelsizliğine dair eleştiri de yaparım.
şahsımı magmanın derinliklerinden çekmekle kalmayıp gök kubbeye doğru küçük bir seyahate dahi çıkartan güzel insan. nasıl mutluyum anlatamam sizlere. bundan sonra 2 yıl boyunca ne siğil ne de pişik görür bu beden.

ayrıca kendisinin hicvine hayranım söylemeden geçemeyeceğim.
yazdıkları dikkatimi çekmiş yazar. hep böyle bir yukarıdan bakmalar, sanki tahtından entry giriyor havaları. acaba "neden böyle yazıyor?" dedim, araştırdım, sordum-soruşturdum. ne öğrendim biliyor musunuz? emekli moderatörmüş. bunları okuduğunda muhtemelen durup duruken sataştığımı düşünecek, alakası yok bL. "ben gittim sözlüğün amına koyuldu, ben gittim telif hakkına dikkat etmediler kapattırdılar siteyi, ben gittim ortalık bok gibi oldu, beceremiyorlar işte" yi sürekli vurgulaması, bunları yaparken de inceden mevcut moderatörlere iltifatlar yağdırması, gerçekten sinirime dokunuyor. bu tribünlere oynamak değil, bu düpedüz kendini övmek.
koca olmak için dişi kurt olduğunu görüp korktuğum herif.
kocayan kurt oldugunu gorup kocayan kurt olmadigini tespit ettigim herif.
bozkurt olduğunu gördüğüm yazar. swh
isvicre deki baselland kantonunun kisaltmasi.
güncel Önemli Başlıklar