bugün

fazlasının kafa yaptığını görmemizi sağlayan tayyip erdoğan beyanatıdır.
(bkz: taksimde iki ayrana soyunan kızlar)
"rakının tescilli milli içki olduğunu bilmeyen bir cahilin zırvasıdır." "hoop hop şiiş noluyo birader! kim tescil ediyo rakıyı TSE mi, insan hakları mahkemesi mi, tüik mi amk ? götünüzden patent uydurmayın" derler adama.
hayır efendim.

bizim milli içkimiz rakıdır. ayran milli içeceklerimizdendir.

sayın başbakan sanırım içkiyle içeçeceği karıştırdı. olur öyle şeyler takma kafana panpa.

edit: akp'liyim. mihihihi
yanlış telaffuz ama doğru konudur. milli içeceğimiz ayran, milli içkimiz rakıdır.
içki: içinde alkol bulunan içeceklere denir.
daha fazla müslüman destekçi edinmek için rte'nin yumurtladığı yeni bir laf daha!

işte dinden yararlanmak böyle birşey. oy toplamak için dini kullanmak kimin aklına gelebilirdi?

entry'mi anlamamış arkadaş için tanım 2: bizim milli içkimiz rakıdır. ancak alkol islama aykırı olduğu için ve türkiye'nin çoğu nüfusu müslüman olduğu için içkiyi beğenmezler, neticede övünmezler. bizim tayip amca da ''bizim milli içkimiz ayrandır'' der ve müminlerin beğenisini kazanır. müminler de oylarını akp'ye verir, anlatabildim mi?

yani adam islam'ı kullanıyor. ülkenin bir ton sorunu var, adamın dediğine bak. bana ne ki senin içkinden pezevenk? ben sana ''bizim milli içkimiz ayrandır'' lafını söyle diye mi oy vereceğim?

neyse, sakinim. umarım entrymi anlamamış yazar şimdi anlamıştır.
başbakanın hunharca güldürmüş hedesidir.

hayır neye göre, ne zaman kabul edildi!
yoksa anayasa'nın ilk üç maddesinden biri mi oldu!

yıllarca maklube yiyip, yanında ayran içmelerinden mütevellit, kendince doğru olandır.
leyla ile mecnun dizisinin açıklaması sandığımdır ilk duyduğumda. hatta ismail abinin sesi yankılandı kulağımda; mecnun hadi ayrana düşelim mi?!.
yanlıştır. ayran başbakan ve yalakalarının milli içkisi olabilir bizim milli içkimiz sadece kımız.
içkinin millisi mi olur amk denilesi sözdür. ayranın yeri ayrı rakının, biranın yeri ayrı. senin amacın içkinin ayranın milli olup olmaması değil tayyip amca. dilediğin kadar konuş en başta senin şakşakçıların içmekten vazgeçmeyecek.
güldürmüştür. Başbakanın uğraştığı şeye bak arkadaş! Kime ne milletin ne içtiğinden? Ha bi milli içecekten bahsedeceksek eğer, kesinlikle rakıdır. Ne bira ne ayran. Ama bu tip geyikler başbakanın işi değildir.
rakıya büyük ayıp edilmiştir.
arada tek partili döneme de çakan rte söylemi.
bir yudum içse her şey düzelecektir.

ama ortamı çok düzgün.
ya bu adama kızıyorum mızıyorum ama beni fena güldürüyor. sayın başbakan oradan içkiden kasıt, alkol ! ayran içecektir, içki değildir.
bizim derken kimi kastetti acep, rumları mı gürcüleri mi?
--spoiler--
Nal sesleri çadırın kapısına kadar yaklaşmıştı. Üç atlı sıçrayarak atlarından indiler. Kapıya fırlayan Urungu, elinde bir kımız çamçağı tutan Börü’yü görünce başını anasına çevirdi:

- “Ana bak! Börü sana bir çamçak kımız getirdi” diye müjde verdi.

Fakat çilekeş ana artık işitmiyordu. Bu dört çadırlık obanın üç çadırındaki herkes kadına belki şifa olur diye kımız aramağa koştukları halde yetiştirememişlerdi. Kür Şad’ın konçuyu, ihtilâlden sonra kırk yıl daha beklediği, kırk yıl daha çile çektiği halde Ötüken’i görmeden ölmüştü.

--spoiler--

(bkz: bozkurtlar diriliyor)
(bkz: hüseyin nihal atsız)
ayran satışları patlasın diye demiştir onu.
(bkz: ayran bar)

hayır ben alkol kullanmıyorum da, milli içkimiz derseniz, o rakıdır. orada içkiden kasıt alkollü içecektir.

yok diğer türlü derseniz, çayı tek geçerim. de bütün bunlar neyle alakalı onu bilmiyorum.
sayın rte yi türkçe konusunda uyarmak haddime düşmez! ama içki ve içecek arasındaki fark için tdk sözlüğe bakması yeterli... zira içki nin TDK daki anlamı içinde alkol bulunan içecektir.

bu nedenle ayran milli içeceğimizdir, milli içkimiz ise rakıdır (ki bunu anason yüzünden rakı içemeyen, anasonlu galeta bile yiyemeyen ben söylüyorum).
ayran sakinlestiricidr. uyku yapar. zaten millet olarak uyudugumuz icin sikinti yoktur.
başbakanın haklı olarak söylediği önermedir. bütün milletin ayakta uyuduğunu düşünürsek bunun başka bir açıklaması olamazdı zaten.

(bkz: bir milli içki olarak ayran)
(bkz: ağzı açık ayran budalası)
Insana kendi kendine "raki degil miydi o ?" diye sordurtan soylem.

Raki balik, raki kebap ikilileri varken simit ayran ikilisi soz konusu bile olamaz.
güncel Önemli Başlıklar