bugün

din kardeşiyiz saçmalamalarına verilecek en iyi cevaptır. bu milleti bir arada tutan kesinlikle müslümanlık değildir. türklerin kökeni ve birlikteliği islam'dan çok öncesine dayanır. bu topraklarda yaşayan vatanseverlerin tek ortak paydası türklüktür.
bizi kardeş yapan ne müslümanlıktır ne de türklüktür. insanlıktır.
adem ile havva'dan gelen bir durum diye duymuştum ben onu. *
ne müslümanlık ne türklük ne insanlıktır. biz kardeş değiliz ki.
bizi kardeş yapan insan olmamızdır.
not;türk oğlu türküm,müslüman oğlu müslümanım ama her şey den önce insanım.21.yy da artık aşalım bunları.insan gibi yaşamak için bir şey olmamıza gerek yok.insan gibi yaşayamayan ve ırkların dinlerin arkasına saklananlara duyrulur!
liseliler diyerek basitleştireceğimiz tanımlamalar ile '' bizi kardeş yapan müslümanlık değil türklüktür '' diye yaklaşım gösteren anlayışa;
insanları bir arada tutan ortak akıl-çıkarlardır desek anlamaz. bunu davranış bilimleri ile insanlık tarihinde avcılık-tarım baz anılarak yapsılsa anlamaz.

an itibarı ile saat: 04 sularında çiş etmeye kalkmış bu ergenlere bir şey anlatmak nafile gayret olur.
zaten açılan başlıklara bakıldığında burada fazlalık olunduğu anlaşılır.
bizi kardeş yapan değerler kitap , renk , bayrak ayrımıysa biz zaten hiç kardeş olamamışızdır . Bizi kardeş yapan albayrak değil beraber baktığımız gökyüzü ve insanlıktır.
bizi kardeş yapan insanlıktır. ama maalesef insalığı kardeş yapan da çıkarlarıdır. yani bizi kardeş yapan çıkarlarımızdır.
katılmıyorum. türkler arasında belki geçerli bir önerme olabilir ama türkiye gibi dil ve ırk çeşitliliği olan bir ülkede aradaki bağın türklük olması saçma geliyor. bu arada türk değilim ailem kafkasyadan göçerken türkiyenin havasına suyuna değil islam ülkesi olmasına bakmışlar.
katıldığım başlık türklük islamdan önce de vardı.
Bizi hicbir sey kardes filan yapmiyor, cikaralim pembe gozlukleri. Annemle babam kardes yapmis bana, o kadar.

Bakin turkiye' nin haline? Insanlik kalmamis, ne kardesligi be?
-vatan sevgisiydi artık vatansever kişilerde yoktur bu ülkededir.
-artık çıkarlar vardır efendim.
osmanlı'nın son vakitlerinde 4 farklı düşünce akımı vardı. osmnalıcılık balkan savaşlarıyla çöktü, islamcılık i.dünya savaşın arapların tutumuyla çötü, batıcılığı siktir edin. devletimizi kuran fikir akımıda olan türkçülük bizim tek sarılabileceğimiz noktadır..

keşke herkes dindar olsa, keşke bende çıkıp dindarım diyebilsem ama bunlar allah ile kişinin kendi arasındadır. türklük türkler arasındadır.

kusura bakmayın ama ben azerbaycanlı kardeşlerim için gözümü kırpmadan karabağ'a giderim ama bir alman bir fransız için kılımı kıpırtatmam. benim kardeşim tüm insanlar değil aynı dili konuştuğum, aynı kültüre sahip olduğum ırktaşımdır!

yaşasın ırkımın turan ülküsü!
kuran'daki islamiyeti ve hz. muhammed'in yaydığı dini gerçek anlamda, samimiyet ile yaşarsan, aynı şekilde yaşayan diğer insanlarla da rahatça kardeş olursun.

ayet-i kerime: "müminler kardeştir".
veda hutbesi: "arap olanın arap olmayana üstünlüğü olmadığı gibi, arap olmayanın da arap olana bir üstünlüğü yoktur".
" bizi kardeş yapan müslümanlık değil türklüktür " derken burada din ayrımı yapmıyorum mesajı mı vermiştir, ne yani bu? ırkçılık ne oldu şimdi? insan olsun insan dediğim başlık.

(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
çoğu insanın,kendi kökeninden gerçekten emin olmadığı bir ülkede ortaya atılan saçma bir önermedir.Müslüman müslümanın kardeşidir.
(bkz: bizi kardeş yapan türklük değil türkiyeliliktir)
"müminler ancak kardeştirler." (hücûrat, 10) bizim için bu yeterlidir. Ayrıca türklük, islamdan daha önce vardır diyenlere; evet dı.
iman sahibi insan tüm canlıları sever ve değer verir.
iman sahibi bir Türk televizyonda ağlayan birini görse onunla ağlar.
Türk islam sentezi meselesi yani...
inkar edemeyeceğimiz bir kültür birikimimiz var.. topraklarımız din için kazanılmadı bağımsızlık içindi. din kişinin özgür hayatındaki seçimlerinden biridir. herkes kendine yakın hissettiği dini seçebilir. ama miras kalan kültür her şeyimizdir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar