bugün

entry'ler (400)

ilk dinleyişte aşık olunan şarkılar

https://www.facebook.com/...of-Music/1467262180180800

burda bu tarz şarkılar paylaşıyorum.

umut sarıkaya

son haftalarda yazılarıyla sevindirmiş karikatürist, geçen hafta yazmakla yetinmeyip bir de yarım sayfa çizdi.

sözlük yazarlarının itirafları

depremden çok pis tırsıyorum lan, bazen deprem olmadığında bile deprem olmuş zannedip ayağa kalkıyorum bir hareketler bir şekiller içine giriyorum sonra utanıyorum kendimden allah diyorum senin belanı diyorum versin. sen diyorum ne biçim adammışsın. sonra geçiyor işte.

edit: (bkz: alpay erdem tadında entry girmek)

sarkozy nin telefonlara çıkmaması

(bkz: yok de yok de)

jimmypageisgod

tıp kazanıcak yazar. ben buraya yazıyorum, sınav sonucu gelince de editlerim.

behzat ç

bugüne kadar izlediğim en iyi dizi.
hiçbir dizi beni bu kadar etkileyemedi.

ismail abi

http://www.youtube.com/watch?v=RFgJH_AwKfY

insan değildir. erdaaaaaaaal.

gündüz yüzlü kız

ilk olarak behzat ç'de dinlediğim müthiş parça. sanki bu parça olmasa behzat ç bu kadar sağlam bi dizi olmayacakmış gibi geliyor. cuk oturuyor diziye.

necdet özel

genelkurmay başkanı olacağı söylenen komutan.
edit: ayrıca iktidara yakın olduğu yönünde yorumlar var kendisi hakkında.

recep tayyip erdoğan ın yapmak istediği türkiye

güçler ayrılığı bulunmayan ülkedir. güçler ayrılığının olmaması durumu felakettir.

ışık koşaner

sağlık sorunları yüzünden istifa etti gibisinden bi yalan söylenmez umarım.
sanırım tarihte bir ilk bu olay.

edit: daha önceden özal döneminde bi genelkurmay başkanı daha istifa etmiş, yani tarihte ilk değil.

stalin in şapka devrimi yorumu

stalin'in dahi anlamındaki de'yi ayrı yazamadığını göstermiş olaydır.
vay amk.

müslüman ülkeler birleşse olabilecekler

sunnilerle şiiler arasında çıkacak savaşla birbirlerini imha edecekleri kesindir.

27 yaş laneti

amy winehouse'ın da eklendiği lanet.
tabi bi hendrix veya bi kurt cobain değil ama sonuçta o da diğerleri gibi dönemine göre farklı ve ses getiren bir isimdi.

seks komutları

(bkz: i m in position)

deprem olunca şakirtlerin sebepsizce sevinmesi

(bkz: 7 4 yetmedi mi)

stephen king is my buddy

stephen king'in fuck buddy'si olabilecek yazar.

kürt türk düşmanlığının körüklendiğini görememek

üzücüdür. insanlar asıl dönen olayın ne olduğunu farketmeden birbirlerine küfrediyorlar. iki taraf için de geçerli, kürtler ve türk milliyetçileri. bu sözlükte bile var, bazı yazarların en beğenilen entrylerine bakarsanız o entrylerde kürtlere nefret kustuğunu hakaret ettiğini görebilirsiniz. salt küfür ve nefretten oluşan entryler en beğenilenlere giriyor ve sözlük ortamında oluyor bu olay, sözlüğün türk toplumuna oranla daha aydın ve geniş ufuklu insanlardan oluştuğunu varsayarsak sözlükte bile bu haldeyken toplumda ne halde olduğunu çok rahat kestirebiliriz. ben bu insanların kafa yapısını ve ülkede çoğunluğu oluşturduklarını gördükçe kürt sorunun çözüleceği umudunu yitirmeye başladım ve kürtlerle türklerin barış içinde eşit bir şekilde ve birbirlerinden nefret etmeden yaşayacaklarına inancım kalmadı.
istediğiniz kadar bu ülkede barış var, kürtler türkler eşittir deyin, bu bir yalandan ibaret. bu ülkede insanların büyük çoğunluğunun kürtlere karşı ön yargısı var, bu ön yargı sadece bir kesimde görülmüyor. chp*, akp veya mhpye oy atan vatandaşların çoğunda var bu ön yargı. bir insanın kürt olduğunu öğrenince insanlar refleks olarak onlara karşı bir ön yargıyla yaklaşıyorlar, bu ön yargının oluşmasındaki suçlular kimlerdir o başka konu belki de bu önyargının devam etmesi bdp'nin insanları kışkırtması ve provakasyona neden olmasıdır onu bilmiyorum ama bu ön yargı oldukça çözümün imkansız olduğu aşikardır. bunları bir kürt değil bir türk olarak söylüyorum.

kandil gecesi alkol içen insan

müslüman değildir ve oturup evinde kimseyi rahatsız etmeden içiyodur.
edit: veya, müslümandır ve oturup evinde kimseyi rahatsız etmeden içiyodur.

ülkücü şehitler anıtı

bana göre şehidin ülkücüsü, sosyalisti, kemalisti olmaz. keşke sadece şehitler anıtı olarak açılsaymış dediğim anıttır.
şehit şehittir işte. ne yani ülkücü olunca mı üzüleceksiniz bir insanın şehit düşmesine ? ülkücü olmayan insan vatanını savunurken şehit düştüğünde önemsiz mi sayılacak ?