bugün

çevre ve şehircilik bakanı erdoğan bayraktar'ın beyanı...

http://www.yapi.com.tr/Ha...t-cikaramayiz_111355.html

--spoiler--
türkiye’nin müslüman bir ülke olduğunu ve “konumu itibariyle” mucitler çıkaramadığını, bunun için gençlerini ara eleman olarak yetiştirmeye odaklanması gerektiğini söyledi
--spoiler--

bu ameleyi vekil seçen halkın, bunu bakan yapan zihnin sorgulanması lazım ...

gerizekalı ergen editi: gazete haberini başlık yapmak başlık aşırmak değildir. mesela fuck buddy'ye aşık olmak başlığını "alıntılama yapmadan" açmak ve altına orada yazan "öznel/özel entryleri kopyalamak çalıntıdır.

bu modeller de yeni çıktı gerizekalıya anlatır "gibi" sıfırdan sözlük formatı anlatmak zorunda kalıyoruz. iş yükümüz artıyor.
çünkü bunların hepsi kuran da yazıyordu.
türkiye'nin cumhuriyet tarihinden bu yana var olan sorununu çözen bakan açıklamasıdır.

böyle geniş bir vizyon, yaklaşım gerçekten türk halkına yakışmaktadır.
kendi seçmen kitlesinin bilincinde olan erdoğan bayraktarın açıklamasıdır. sizin mallar buna yatkın olabilir ama ulu önder atatürkün de dediği gibi 'türk milleti zekidir, türk milleti çalışkandır'.
en büyük üretimi inşaat, her şeyi ithal olan kocaman bir şantiye görünümündeki ülkenin şehircilik bakanının zeka kokan sözleri.

büdüt: ak mucitler rahatsız.
koyun sürüsünün neler yapabileceğini bilen kişinin beyanıdır. zaten bir de madagaskarlıyız.
memleketi soyup soğana çevirmek hususunda uzmanlaşmış bir çok mucite sahibiz.
türkiye ara eleman değil rüyalar ülkesidir. öyle ki senin gibi biri bile bakan olabildiyse ülkedeki imkanları sen düşün artık! sizin tayfadan mucit çok çıktı ama sen fark etmedin herhalde. mesela bak bir ergenekon icat edildi sen neredeydin o zamanlar? efendime söyleyeyim bir faiz lobisinin icadı bugün ülkemize yön veren önemli bir gelişmedir...lan neyse tamam ben bir şey demiyorum.
ben aslında amele olmalıydım demek istiyor aslında bakan bey.

tanım: ne olduğuna karar verememiş bakan beyanı.
demokrat, solcu, aydın, özgürlükçü kitle çalışmalarıyla ileriye götürebilecek düzeyde ki zaten yapıyorlar da fakat onları da körelterek kendi kitleniz gibi yapmaya çalışıyorsunuz.
tabi mucit çıkmaz o zaman.
ara eleman olamayacakların bakan olduğu ülkede, bakan olan ara elemanın beyanatı...

bu arada bunu bile savunan sefillerin ağaları analarına küfretse "canım anam diye söylemiyorum ama bu karı da çok oynaktı zaten" diye savunacaklar...

pes...
(bkz: ibnenin evladı memleketi soyduuuuun)
(bkz: kendini bilen koyunlar)
Aşağılık komplexinden bir türlü sıyrılamayanların düşüncesi.
(bkz: zekalıyım ama okuyacak çocuk değilim)
Türkçe tercümesi şudur: Türkler fazla okumasın okurlarsa hem gözleri açılır bizim ne olduğumuzu anlarlar hem paraları olur kömürle makarnayla da kandıramayız sonra oysuz kalırız.

Tanım: cahiller üzerinden geçindiği için kimsenin fazla okuyup bilinçlenmemesini isteyen kişi beyanatı.
onları da taşeron sisteminden cıkarırız diyen ampüllü beyanı.
halkını sadece hizmetli adam olarak gören bir yarım akıllı ifadesi. bir de böylesi adamlar ülkenin en has yerinde beslenir. yazık ulan millete gerçekten yazık..
daha önce nasıl aklımıza gelmemişti.

görsel
kendisinden hiç hazzetmediğim bakan beyanatı.
hani biz söylesek dinle dalga geçiyor falan derler, lakin Erdoğan Bayraktar beyanatıdır.
Türkiye'de ki milyonlarca öğrenci ve çalışan gençle alay eden devlet yöneticisi(!) dir.
(bkz: türkiye de muhafazakarlık)
ulan bunlar sonra chp'ye söverler bunlar olmasa uzaya gemi yollayacaktık diye!!! sinirden çıldırıyorum ulan!
(bkz: bakan adam)