bugün

bir gecede 27 bin lira kazandığımı hatırlıyorum. 9 bin lira sermaye ile. adamsın BitTorrent. seni seviyoruz.
en çöp coin olabilir.
adı bittorrent chain olarak değişip borsalarda sırayla değişmektedir ilk gate io da başlayıp sonra ku coinle devam edecektir. 1/125 fiyatıyla devam edecek, arz arttırılmıştır ve mesela elinde 1 bttc si olana 1000 tane verilecek böyle orantılıda dağıtım olacak.
ne zaman baksam grafiği kırmızı.
Bittorent çok yükseldi düşmesi normal.
zamanının en sağlam torrent applikasyonlarından biridir. ne oldu da bir anda coin'e evrildi bilmiyorum.

utorrent denen zımbırtının klonu idi yanlış hatırlamıyorsam. genelde oyun indirirdim, ama arada sırada kurgu programları, müzik programları ve bazı master kayıtlarını da indirirdim.

zamanla steam, epic games gibi dijital platformların yaygınlaşmasıyla, korsan oyunculuk neredeyse yok denecek kadar azaldı. özellikle indirimler göz kamaştırıcı olunca bu kaçınılmaz oldu. iş böyle olunca, torrent denen nimet de zamanla piyasadan silinip gitti. elbette kullanmaya devam ediyorlardır, ama en azından bizim ülkemizde artık ismini cismini anan yok. ben hiç karşılaşmıyorum.

çok güzeldin! özledim.
Yanlış yerden girenlerin sapı olduğu gibi aldığı coindir.
BitTorrent Coin, merkezi olmayan dosya paylaşım protokolünü kripto paralarla birleştirerek 2019’un başlarında Tron-Binance ortaklığı ile duyuruldu ve BTT Coin satışı başlatıldı. Anlık olarak fiyat takibinide buradan yapabilirsiniz: https://piyasa.paratic.com/kripto-coin/bittorrent/
Az bi kar ettiydik kriptodan onuda siken coin benim için.
sert düşüşte.
Kimisi için çok şeydir, kimisi için o nedir? Politikası da basittir "al-ver ekonomiye can ver!" Yani indirirken aynı zamanda gönderirsiniz. Utorrent ile lisede çıkıyorlarmış hatta sevişmişler bir dönem.
10 dakikada indirmeyi %20'lerden %60'lara getiren program.

programa ekleyeli 1 hafta olacak, anca %60'a geldi. utorrent'ten kesinlikle iyi ama nedense yavaş.
yeni kullanmaya başladığım ve utorrent ile pek farkı olmadığını gördüğüm programdır. hatta programın sadece rengi değişti diyebilirim. o derece aynılar.
utorrent ile farkını anlayamadığım torrenttir.
kalite olarak sanırım vuze den de daha iyi. daha hızlı.
yararlı sitelerden biridir.

bir dönem tt tarafından bloklanmış fakat sonra tekrar açılmıştır.
başka torrentlerde de var mı bilmiyorum ama indirmeler bitince kapat butonu beni benden alıyor.
sevdiceğim.
en kullanışlı, en güzel ve en hızlı torrent indirme programı. sayesinde onlarca dosya indirdim.

(bkz: discography)
ares ile birlikte kullanınca kafayı yiyebilen program.
az önce yaşadığım bir olayı anlatayım. torrent açıkken aresden birşey indirme gafletinde bulundum ve torrent e baktığımda farkettim ki indirme hızı önceden 100kb/s iken artık 25kb/s yi geçmiyordu. yarım saat süren bir sinir habinin ardından farkettimki ayarlar daki band genişliği ataması kendi kendine "max 25" olarak belirlenmiş...
kısacası dikkat diyorum...
internet üzerinden dosya paylaşım yazılımına ve aynı tekniği kullanan dosya takas sistemine verilen isimdir.
bir p2p protokolü olan torrent ile karıştırılan hede. torrent başka şeydir, bittorrent başka şey.

torrent indirme protokolü, bittorrent ise bu protokolü kullanan basit bir programdır. benzerleri için;

(bkz: utorrent)
(bkz: azereus)
son sürümü 6.2 olan ve 2003'te yayınlanan ve aradığım makaleyi de kapsayan bir bilimsel derginin o yıl çıkan sayılarını bulmamı sağlamış program.
her türlü içeriği indirebiliceğimiz program.
dosyayı indirdikten sonra "ortalanıyor" diye bir yazı çıkaran torrent programı. hala ne olduğunu anlayabilmiş değilim.
ilginç protokol; indirmeye başladıgınız dosyada download sıfırdayken upload 4, 5 kb/s upload etmeye başlar kafa karıştırır, ne aldında ne veriyorsun sorusunu gark ettiripduru.