bugün

yenilenen müfredatla birlikte okullarımızda ilköğretim birinci sınıftan itibaren öğrencinin tanıştığı, yaş grubunun özelliklerine uygun yazı çeşididir. harf yöntemi kullanılarak verilir. aile ve öğretmenlerin yapamazlar endişesine rağmen yavrularımız bu yeni yönteme gayet olumlu tepki vermişlerdir.
şekil olarak brush script mt yazı tipine benzerlik gösteren yazı tipidir.

ilk okullarda uygulanması çok olumlu olmuştur 50 yıl sonra el yazıları çok hoş bir görünüme sahip olacaktır.
en son değişen müfradat programında default yazı tekniği olarak benimsemiştir.normal yazı türüne göre öğrenciler daha hızlı yazarlar ve heceleme az olur. 1. sınıf öğrencileri için yazarken normal yazıya göre daha zordur ancak müfettişler ve meb çocukların ince kasları gelişmediğinden bu sistemin daha kolay olduğunu iddia etmekteler. el yazısı bir imza gibidir, taklidi zordur ve kişinin karakterini ortaya çıkarır. el ile tutulan kalem insanın psikolojik durumunu yansıtan bir ayna gibidir. insanın gözleri ve yüzü kadar bütün beden duruşu içinde elleri, duygularını en açık şekilde gösteren organlardan biridir. sinirlenen insanların elleri titrer, korkan ve sıkıntıya kapılan insanların elleri terler, güzel şeyler hisseden birinin elleri vücuduna göre daha sıcaktır, katı ve duygusuz birinin elleri ise buz gibi olabilir. burdan hareketle elimizden çıkan herşey bizim kişiliğimizdir. iki insanın el yazilarının aynı olması, dna larının aynı olmasından daha zordur. çağımızda klavye ile yazı yazılması çocukların el yazısıyla yazma becerilerini köreltiyor. umarım bu sistem uzun zaman meb'in müfretında yerini korur.
boşuna öğretilen yazı türüdür. o, ilkokulda inci tanesi gibi yazıları olan çocuklar nasıl olsa, üniversitede hem hocayı dinlicem hem de not tutucam derdine düşmüş insanlar olacak ve yazıları arap saçına dönecektir.
2017-2018 eğitim öğretim yılında tamamen kaldırılacak olan yazı fontu

iyi tarafı artık minik çocuklar rahat rahat hiç zorlanmadan yazacak

kötü tarafı ise favori yazı fontum ve ben sadece o yazıyı yazacak kapasiteye sahibim ve düz yazı performansım doktor yazısı gibi olsada bitişik yazıyı rahat okunaklı yazıyorum.