bugün

kendini dağıtmış, ağlamaktan gözler küçülmüş, ses çıkmaz hale gelmiş.
saçlarından alır hıncını. ya kestirir ya boyatır, yeni bir renge ve modele bürünür yüzündeki aldırmaz maskesiyle.
karmaşıktır. biraz pişmanlık biraz utangaçlık vardır.
karışıktır. manik depresif bir havada gider gelir. bir bakarsın "unuttum ben onu, bana erkek mi yok!" diye naralar atarken diğer taraftan "ne olur dön de unutalım her şeyi" deyip ağlayıvermiş. velhasıl, zor durumdadır. acilen yapacak birşeyler bulmalıdır, yoksa çıldıracaktır!
ilişkiyi hangi tarafın bitirdiğine bağlıdır. kadın ayrıldıysa, sevgisi bitmiştir muhtemelen, ve sadece vicdan azabından ya da ilişkinin getirdiği alışkanlıklara ağlar. erkek bitirdiyse ve kadının sevgisi devam halindeyse, allah yardımcısı olsundur.
ilişkinin gidişatı, memet hocanın deyimiyle olay örgüsü, zaman ve mekana göre değişiklik gösteren haldir.
o da sevmemişse kimse sevemez artık beni diye düşünür, kimseye güvenmez.
karmakarışıktır. Bir onsuz olmaz der bir üzülmüyorum der, yavaş yavaş taraflardan biri ağır basar.
kadınlar ayrıldıklarında hayatlarındaki en zayıf anlarına düşerler, bu bakımdan iradesizdirler. Sığınacak liman ararlar ve kullanma amacı güden erkekler için tam bir avdırlar. Bence kadınların ayrıldıktan sonra uzunca bir süre erkeklere fazla yanaşmamasını gerektiren ruh halidir.
kadın için nasıl bir ilişki olduğuna bağlıdır. aşka dair hiçbir şey yoksa o ilişkide, sadece karşılıklı alışkanlıktan ibaretse aralarındaki bütün olay, kendini özgür kalmış, biraz buruk, biraz boşlukta ama ne olursa olsun doğruyu yapmanın verdiği huzur olacaktır.
yüreğine bir ağırlık çöker. kalbi sıkışır. uyku düzeni biter. sinir krizleri geçirir ara ara. çokça da ağlar. gözyaşını göstermekten çekinmez. çünkü bunu düşünmez bile. hayattan sıyrılır. tabi bunlar ilk ayrılığın ilk zamanlarında olur.

1 yıl geçtikten sonra kadının yüreği acır bazı bazı. eskisi gibi ağlamaz çok. ama bazı anlarda dolup taşar. hıçkırarak ağlar. ve bu gözyaşını kimseye göstermek istemez. sevgilisiyle olduğu güzel günler gelir aklına. ama uyuyabilir artık. rüyalarında görür bazen. o zaman acı tazelenir işte. rüyalar ne acayip bir şeydir..
Hemen kendine göre haklı bir sebep bulup, yeni ilişkilere yelken açan, saçma ve oldukça gereksiz hatun kişidir.Bu da bir haykırıştır aslında.
yeni bir ilişki için en uygun andır.
üzerinden tır geçmiş gibi. "mümkünse 6 ay istemiyorum ilişki milişki" denir, 4 gün sonra göz bebekleri kalp şeklini almaya başlar bile.
ruh gibi gezinir öyle, hali malide kalmamıştır o kadının.
o terkettiyse birşey hissetmez bence.
depremzede sokak köğeği.
terkettiyse rahatlama, terkedildiyse hazımsızlık...
sevmişse aklı kalacaktır kime kolay biten ilişki ama kadın için daha zor tabii.
şimdi başkasını bulacak.
bana dokunduğu gibi ona dokunacak.
beni öptüğü gibi onu öpecek.
benden daha çok onu sevecek.
o onu benden daha mutlu edecek.
bana hayır dediği her şeyi onunla yapacak.
bana kızdığı konularda onu haklı bulacak.
nasıl bu hale geldik?
uyusam uyansam ve her şey eskisine dönsün.
hiç aklına gelmeyeceğim.
yaşadığımız onca zaman boşunaymış.
sevmiyormuş demek ki yoksa mücadele ederdi.
hiç mi üzülmeyecek.
ben nefes bile alamıyorken onun umrunda bile değil.
nerede hata yaptım.
lütfen beni bırakma...
bir iki gun aglayip sizlayip, sonra yenisine bakacaktir. bitmis bitmisdir.
görsel
dalgalıdır..
1 hafta kafasını kurcalar o biten, 1 hafta sonra yeni limanlara yelken açar. ama aklında hep o eski vardır. özellikle yalnız olduğunda o hep aklındadır, ama başkası varsa yanında, nefesine dokunan. unutur gider o an eskiyi falan. en kral aşk gelsin isterse. ama yalnız kalınca yine eskisi. evet yanındaki ile aklındaki farklı kişiler olur ve canı incinir. ama hiçbir zaman hayal edildiği kadar masum değildir. yanındaki kalbine dokunmaya başladığında ise o eski logaritmik bir şekilde, artarak tükenir. unutulur gider. bu hep böyledir. bunlar da hep tecrübedir.
Maksimum 1 ay sonra yenişini bulurlar. Lan hani çok sevmiştin. Hani gerçek aşk bu filan diyordun. Ondan sonra yok insan birden çok kişiye aşık olurmuş da hedeydi hodeydi.