bugün

Köylüler bile oynamaya başlamış. Aralarında coin yerine koyun diyorlar.
Yine düşüşlerde...

Amk millet burda ayda 200k para kazandı, ben biraz para attım piyasa allak bullak oldu, %50 zarardayım...
https://eksisozluk.com/22...usunun-baslamasi--5530028
2017'de bitcoin 14.000 civarlarına düşünce nasıl da panik olmuşlar.
daha iki hatfa önce 60.000 dolardı hatırlatırım.

geçmişte düşüp kat kat artan şey yine artacaktır. bunun önündeki tek engel devletlerin kriptolara karşı düşmanca tavır sergilemesi olabilir. daha önce benzer oranda artış ve azalışlar çokça yaşanmış durumda. piyasası aşırı volatil böyle çakılmalar fırlamalar işin doğasında var. er ya da geç yine yükselir zannımca.

yatırım tavsiyesi değildir.
10k 7k civarına kadar düşer. Vergiler, cezalar, yasaklar geldi çoğu ülkede. Çözüm bulunana kadar 5-6 yıl daha böyle kalır.
Dibi az çok belli ama tepe noktası yok. Hayal gücünüze bağlı. 3-4 yıl sonra birileri şu anki entryleri okuyunca vay allahın malları diyebilir.
Geleceğin para yapısı. Ama spekülasyonlar altında henüz emekleme aşamasında olan sanal para birimi.
Hayali para.
Diğer kripto paralar sayesinde sadece değeri artmış olan yani en garanti kripto para haline gelmiştir.
Dün gece 48 bini vurunca diğer alt coinleri yanında götürüp her yerde "btc bitti ya öldü ya kripto kumar ya ahahahah" diyen andavallara gülerken grafik takibi yapıp girdigim altcoinlerin bu sabah kollarindan tutup "hadi beyler çıkıyoruz" dedirtip bana güzel kazandıran coindir.
Korkulması gereken kripto para değil bunların işlem gördüğü borsalardır. Kimse bir kripto paranın server fişini çekip gidemez, neden gidemez? Çünkü tüm dünyada 1 kişi bile o coinle işlem yapsa sistem çalışmaya devam eder. Yani algoritma bunun üzerine kuruludur. He ama aynı şeyler borsaları için geçerli değil. Şuan en güvenilir kripto borsası bile şahıs şirketi, hiçbir türlü devlet garantisinde değil. Adamlar istedikleri an fişi çekip giderler. Thodex olayında görüldüğü gibi.
Yükselir inş.
Halen piyasayı domine eden coin. Az bir şey aşağı yönde hareket edince alt coinlerin canına s*çıyor.
Düşüşlerde.
görsel
57,609.40 dolardır.
Buna ne oldu yine düşüyor aq?

Ulan artık kar etmeyi geçtim, ana paramı kurtarayım çıkacağım...
46 dan döndü amına koyim ne 50 si, short açmayı bilseydim 100x açardım tweetin 1.dakikasında gördüm daha amk, çok büyük vurgun kaçırdık çok.
an itibariyle "oğlum şehmistan çek yayı fırlat beni yarrrrahhh gibi uzayayım oraya" diyerek 60 bin bantlarını hedef almış, şehmistan'ın yayı germekte olduğu coin.

kısa vadede sağlam bir sıçrama yapması muhtemel.
bitcoin ile ilgilenenler şu 3 kripto borsası dışında hiçbir yere uğramamalı. Bu 3 borsa dünyanın en çok kullanılan ve birbirini tamamlayan yerler. Birinde olmayan altcoin diğerinde var ve birbirlerine çok iyi iş paslıyorlar.

1. binance

2. gate

3. kucoin
bitcoin 4 haftadır ayı sezonunda zaten ama ısrarla görmek istemiyorlar. sert boğa sert ayıyı getirir. bu sefer boğa yavaş yavaş ilerledi ve 2018 deki güçlü bir ayı gelmeyecektir bitcoinin 2017 de altı bomboştu 1 ayda rallisini yaptı sonra o zaman ki karalama kampanyaları 2017 ekonomik krizi falan derken bitcoini bitirme operasyonu yaptılar.

aynısını şimdi de ufak ufak yapıyorlar ama 2018 deki gibi değil. 2017 senaryosunda noldu önce % 50 sert düştü sonra toparladı tamam dedi herkes düzeldi burdan alalım hop tekrar sert bir düşüş. 65 binden 46 ya düşmüş halen ayı gelcek mi diyorsun bitcoin için ayı geldi zaten kardeşim. majör coinlerde rallisini yaptı zaten. ada - neo - link - dot bunlar 5 ay önce kaç dolardı şimdi kaç dolar. almışsın 5-6 sıfırlı coini abi ralli gelcek mi 2 sıfır atsa yeter. akıl var mantık var. bunları yazarken bile sürekli bitcoini düşürme çalışmaları devam ediyor. ha birde bitcoinin 42 ye düşeceğine o kadar inanmış kesin düşcek diyen bir kesim var ki onlar daha da akla zarar he kardeşim 45800 de açacaksın shortu 43 de kapayacaksın elindeki para 3x olacak evet evet bir tek sen akıllısın aq. adamlar senin bunu düşündüğünü bilmiyor mu. nah yedirirler sana o makas aralığını. 500 dolar düşürür 300 dolar yükseltir allak bullak olursun. şimdi herkes 42 ye düşeceğine o kadar emin ki bende diyorum ki vitesini alır 53 54 bandına yükselir tamam der herkes düzeldik yavaş yavaş altlar da hareketlenir % 15-20 sonra hop tekrar sert bir düşüş. bu piyasada çoğunluk ne düşünüyorsa sen tersini düşün ancak öyle kazanırsın. açıkçası ben 53-54 bandında satış fırsatı verdiğinde ne var ne yok nakite geçecem. ha ordan yükselirse de 60 üstünde en az 1-2 gün kapanış gelirse tekrar ufak ufak girerim piyasaya. ama 53-54 de tamam oldu deyip atlamam hemen.

tekrar diyorum zaten mini bir ayıdayız tek farkı coinlerin altı dolu olduğu için birden düşmesi beklenmez artık. bunun için elon un çıkıp bitcoini kötülemesi yellen in yasak koyacağız falan demesi gerekiyor sert bir düşüş için. güçlü bir ayı dönemi panik satışıyla falan gelmez. 2020 nin ağustosunda başlayan ekime kadar süren mini bir ayı olarak görüyorum ben bunu tek farkı majörler ralli yaptı.

yani bizim insanımız açgözlü ne diyeyim ada ripple gibi 30-50 milyar arzı olan coinler bile 5 ayda 10x yaptı. % 1000 ne demek lan bu ralli değildir de nedir. herkes 2018 deki gibi 100x 200x bekliyor. açgözlüyüz aç doymuyoruz ne geliyorsa zaten açgözlülüğümüzden geliyor.
392 bine düşmüş.
görsel
Bu tip düşüşlerde bitcoin sahiplerini gömmeye çalışan geleceğin fakir adayları ortaya çıkıyor. Evet bitcoin bir gün 100.000$ olacak ve hiç de 3-5 sene sonra değil çok yüksek ihtimal bu yıl sonuna gelmeden varacak bu tepeye. Sonra altına alıp yoluna devam edecek, düzelte düzelte ve her düzelmede yeni paraya karşı çıkan teyze ve amcaların dalgalarıyla.

Bu arada bitcoin almak için Türk borsaları kullananlara bir tüyo. Bu işten Türk borsasından değil diğer büyük borsalardan para kazanabilirsiniz çünkü bir coin türk borsasına gelene kadar ne dipler ne tepeler yapıyor. Türk borsasına geldiğinde ise zaten köşeler kapılmış oluyor.

ben binance kullanıyorum, hem dünyanın en büyüğü, hem en güvenlisi, hem en çok coin barındıranı. Şu an hesap açma prosedürü kolayken hesabı açın dursun cebinizde. Peki para nasıl yatıracağız diye soranlar olursa ikinci olarak da binance türkiye borsasına üyelik açın. Türkiyedeki her bankadan buraya ücretsiz havale yapın. sonra burdan da binance e ücretsiz şekilde paranızı çekin.

binance ile binance türkiye arasında her şeyi ücretsiz gönderiyorsunuz zaten türkiyeye özel, türk borsalarına rakip olsun diye açılmış bir borsa ve işini harika yapıyor.
https://m.youtube.com/watch?v=AH5wRa9JVqk
aslında 42 bin bir ath ydi. 26 ya geri çekildi ve ayı kapıdaydı. elon geldi yatırım yaptık dedi ve dipten kurtardı herkesi. ve 42 den başlayan 65 e kadar giden güzel bir boğa yaşandı. en çok üzüldüğüm sektöre yeni gelenleri lanet ettirerek küstürerek yıldırmaları oldu.

traderim diye dolaşan tiplerin de en ufak düşüşte nasıl nakite geçip abi ayı gelsin yeaaa nolcak ayıı gibisi var mı yeaaa ucuzdan alırızzz yeaa diye gevşek gevşek açıklamalarını da görmüşsünüzdür. ulan ayı acemi insanlara alt coin sepeti yaptırın sonra abi stopunu koysaydınız diye gevşek gevşek açıklama yapın. soruyorum size 2018-2019 da bu traderler nerdeydi de 2020 de birden kene gibi çoğaldılar. yükselen boğa da uçacak kaçacak demek kolay. gerçek trader düşen piyasa da kazanır. bak çok net diyorum ocakta girdim sektöre ve kaldıraç denen muhabbete sarmıştım ve her şey yükseliyordu. bitcoinin düşmesi herkes için fırsattı ve millet deli gibi dipten alma yarışına girerdi. bu düşüşlerde 400-500 dolar riske atıp 30x 40x 50x kaldıraç çok girdim ve 1 günde 400 doların 200 doları marj ettiysem 1000 dolar kar getiriyordu. bitcoine 33 den 50x long girip 58 de sattığımı bilirim.

ee şimdi noldu en dipten alsan bile geri döndürüp patlatıyorlar. sistem yedirmiyor artık yalan yok şu 1 haftada 1000 doları çöp ettim kaldıraçta yok abi kazandırmıyor vermiyor sistem. short açıyorsun patlıyor long açıyorsun patlıyor. demek ki ben bir bok bilmeden bala göte kazanmışım bu sektörde. çünkü her şey yükseliyormuş zaten.

yani bu yayıncıların da bir çoğu bir bok anladığı yok bu işler öyle momentumla fibonacciyle düşen trendi kırdıydı alçalan tepeydi üç beş terim öğrenmekle olmuyormuş demi. siz anca düşüşlerde nakite geçip millete zararına satma dersiniz. traderim diye dolaşıyorlar ee yap analiz gir bir coine yapmaz götü yemez çünkü.

bu işler grafikle olsaydı herkes zengindi. al bak bakem sistem şimdi % 10 bile yediriyor mu.
1 dolara doğru gidiyor.