bugün

bsikletle ise gitmek deyince benim aklıma hollanda ve fransa geliyor ki dunyanın en medeni iki ulkesi. demek ki var bir medeniyet bu bsiklette.
Medeniler subminal bir mesaj vermeye çalışmadan sadece bisiklete biniyor.
Medeniyetten uzaklar ise bunu bir gösteri, bir mesaj olarak algılıyor.
bizim insanimizdir.
medeniyet dusmani oldugumuz icin bisikletle gitmeyiz. ruzgar carpar hem.
bisiklet yollarımız olsa çok da güzel olur, ben de sürmeyi yeni öğrenmişken gidip gelirdiiiğm :'')
Düpedüz fakirlik yav.

Bisiklet altın varaklı falan olursa belki düşünülebilir.
Yazın Antalya'da bisikletle işe gitsin bakım ne oluyor. Ya buharlaşarak yolda kaybolur ya da ofise girdiği an ter kokusundan dolayı ofis arkadaşları buhar eder onu.
sansın ya da sanmasın da kime ne ki ? trafik kurallarına uyup insanlara zarar vermedikçe isteyen metroyla gitsin işe isteyen bisikletle. kimseyi ilgilendirmez.
sadece temiz hava alıp işe oksijen depolayarak gitmeyi amaçlayan kişidir belki de. nereden bilebiliriz ki ?
Spor yapmış olmak için doğayı düşündüğü için bisiklet kullananların yanında bunları hiç umursamayan sadece ulaşıma para vermek istemeyenler de var gördüğüm kadarıyla..
Bisiklet, şehirde yaşıyorsan çok hızlı bir taşıttır. Almanlar da çokça işe bisikletle giderler. Ben de bi ara sadece bisikletle giderdim işe. Çok yagmurluysa metroyla giderdim.

Bi de park yeri problemi var. Iş yeri sana park yeri veriyo, ama parasını kesiyo. Arabayla 20 dk da gidiyosun, bisikletle 23 dk da gidiyosun, falan...

Yani...
Yapman guzum. Yerden cop posetiyle toplarlar valla parcalarinizi.
Medeniyeti maddiyat ile ölçütlendiren bir zihniyete ben neden bisiklet ile işe gittiğim için medeni olduğumu açıklayayım ki ?
bence yürüyerek gitmek de medeniliktir.
Ya olum siz neyin derdindesiniz yine hollanda denilen devlet düz patikalardan oluşuyor, gelde bisikletle düz bayır Ankara Keçiören ve akderede çık hadi, şu Avrupa hayranlığını bırakın olum ya,Avrupa' lı götünü siktirse, işte medeniyet buymuş bizde vurduralımmı diyeceksiniz, her ülkenin kendine göre şartları, koşulları, hatta coğrafyası, iklimi, nüfusu ve tabiatı vardır haspam.