bugün

"Bi tür binebilir miyim" diyen arkadaşlar bitmediği sürece refah seviyemiz yükselmez, ama kardeşliğimiz hiç bitmez.
türkiye de çok fazla yayılmamış bir kültürdür.

edit: yalnız kadıköy de deniz otobüslerinden başlayan bir bisiklet yolu
bostancı iskeleye kadar gidiyor. bu da kadıköy de yaşamanın ayrıcalıklarından.
oyle bi kulturdur ki.. butun bisikletlere bindim, bisana (bkz: bisan) binmedim esprisinin turemesine sebep olmustur..
geçen gün bakırköy'de bisiklet yolu yapıldığını gördüm ve çok şaşırdım. bisikletler için özel trafik ışıkları bile vardı. ama anlam veremedim çünkü bir adet bisiklete benzer bir şey yoktu ortalıklarda.
Almanya'da Hollanda'da çok yaygın olan bir kültürdür. Ayrıca bisiklet yolunda yürüyen bir insana çarptığınızda yürüyen kişiye ceza yazıldığını duymuştum. Bisiklet kullananlar insanlara bile ceza kesilebiliyor bazı durumlarda.
Pek güzel bir kültürdür de bunun bile islami açılımını yapmak isteyen süper beyinlerimiz var.
bknz:http://gundem.milliyet.co....2012/1593749/default.htm
islami bisiklet nasıl üretilebilir?Merak ettim.Eğer bisiklet islami değerlere göre üretilecekse, biz şimdi haram mı işliyoruz?önermesini de beraberinde getirir.Allah'ım insanımıza akıl fikir ihsan eyle.
2.5 ayda 6 defa lastiğiniz patlarsa şayet*, pek güzel bir çeşit kültür olmayabilir sizin için.

(bkz: ccc oturgaçlı götürgeç ccc)
çinliler refah düzeyinin mına koymuşlar o vakit.
bizdeki "islami versiyonu" da çıkınca islami kültür olacak olan.
eskişehir den kütahyaya bisiklet yolu yapılırsa yeminlen gerçekleştireceğim kültürdür. yolda sürüyorsun şoförler kasap gibi kaldırıma çıkıyorsun yayalar homurduyor. sikeyim sizin ızdırabınızı. işte bu yüzden avrupa da insanlar rahat...
kültür değildir. kültürün bir ögesidir.
- Hasan beni bi'siklet.
- neler diyorsun sen burcu.
- ay pardon aşkım.
bisiklet sagliga oldukca faydali bir aractir.
spor yapmanin en eglenceli yollarindandir. ancak ne yazik ki gelisen yeni nesil her isin kolayina kactigindan motorlara biniyorlar hem cevreyi kirletiyorlar hem de boyle bir spordan mahrum kaliyorlar.
Gerçekten öyle. Fakat, kız arkadaşımla birer üniversite öğrencisi olarak, iki bisiklet alıp bu kültüre mensup olamıyoruz. Yemin ediyorum kısa vadedeki tek hayalimiz haline geldi.

- Oğlum bisikletsin sen; sana verdiğim parayla bir motosiklet alırım.
Yürekten katıldığımdır.
Evrenle, doğayla, kendiyle barışık insanların aracıdır.
Hayatı, gazı kökleyip uçmak yerine, sakin, huzurlu ve aheste yaşayıp, keyif alanların vazgeçilmezidir.
Bedeni ve ruhu önemseyen, huzurun, yaşamın olmazsa olmazı gerçeğini savunan, doğayla barışık bir kültürdür.
Yaygınlaşması sevindiricidir.

görsel
Bu foto, amsterdam'da değil, istanbul'da çekilmiştir.