hiçbir zaman eskisinin yerini dolduramayacak kişi. ama onun yoklugunu daha az hissetmek için ona tutulunur. O yeni biri de her zaman sizin ustunuzdeki o durgunlugu sezer.
kısır döngünün başlangıcı
klişe.. bir dalı tutmadan diğer dalı bırakmayacaksın psikolojisi.yalnızlık korkusu olan asosyal baylar ve bayanlar için ideal tabir..
karşısında oturan bir başkası olsada,sabah kalktığında yanındaki yüz bir başkasına ait olsada,düşünmek için uğraştığın sevmeye çalıştığın,beraber zaman geçirirken sıkıldığın ama belli etmemeye uğraştığın,istesen hep bir başkası olabilecek ama asla "O" olmayacağını bildiğin halde giriştiğin bir işkence şekli...
(bkz: unutulmayanlar)
*serefsizliktir birini unutmak icin yeni birini secmek.. unutulmayan kisi hic unutulmazsa, bu sefer gecimsizlik baslayacak ve yeni biri kendini ikinci hissedecektir.. yeni biri icin kotu bir durumdur.. *
(bkz: çivi çiviyi söker)
amaç zaman doldurmaksa yaparlar efenim. hoş değildir yapılmamalıdır kanımca.
karşı taraf sizi unutmak için yapıyorsa ve bunu öğrenmişseniz insanın canını acıtır... *
b.k yemenin ta kendisidir. çoğu zaman işe yaramadığı gibi, nadiren 'yağmurdan kaçarken doluya tutulmak' şeklinde insanın başında patlayabilir, ki böyle bir düşünceyle birşeylere başlayanlara müstehaktır. ha yine de bu davranıştan kaçılmalı mıdır? hayır efendim hayır. zira aynı acıyı hergün aynı formda çekmektense, farklı şekillerde aynı acıyı çekmek daha eğlenceli olabilir. hayatı monotonluktan kurtarmak adına, herkese iyi oyunlar!
eger unutulması gereken eski sevgiliyse çok zor olacak hadisedir.

denedim, yeni birisini sevdim evet unutturdu sandım meger yanılmışım. yeni sevgilime hep eski aşkımdan bahsederdim * zamanla eski sevgilimde ki bütün özelliklerin bu kızdada oldugunu anladım hatta daha fazlası mevcutmuş evlenilecek kız budur dedim, önceki sevgilim için nasıl bu kadar yandıgımı anlayamadım. fakat yeni kızla bir süre sonra belirsiz nedenlerle kavga ettim ama o dakika bile aklımda eski sevgilim yoktu ve ayrıldık.

geçen gün eski sevgilimi gördüm yolda götüm geçti yine. ondan sonra ki hatun karşı magazada çalışıyor yaptıklarımızı hatırlamıyorum bile.

durum budur. ne yaşarsanız yaşayın o ilkleri * yaptıgın birisini unutamazsın. *
Eğer gerçekten de insan, hayatına yeni giren kişiyi, ayrıldığı kişi kadar seviyorsa normal;fakat aksi takdirde kişinin kendini aldatmacasıdır. Bu eylemde bulunan insan başlarda ''Ulan bak sensiz nasıl da yapacam, kıymetimi bilen birisini buldum nihayet, sana güle güle'' der, fakat vakit gelir de bıraktığı kişiyi yeni bulduğunda aramaya başlarsa (ki genelde nafile bir neticeyle sonuçlanır) işte o zaman ne hale düştüğünü anlayacaktır.
her hareketini ayrıldığın kişi ile kıyaslarsın.. olmaz..
(bkz: kağıttan ev)
öldürmez ama süründürür...
hayattaki yapılacak büyük hatalardan biri.
karşı tarafa yapılacak olan büyük bir şerefsizliktir.
baştan kaybetmektir.
kendini kandırmaktır.
"gelsin biri gitsin biri,
unutsam gelmişi geçmişi
gelsin biri gitsin biri,
si.icem gelmişi geçmişi"

(bkz: elalem)
kötü gidişatın başlangıcıdır. *
denenmesi önce sizi sonra karşı tarafı yalama edecek eylemdir. aşkın panzehiri başka bir aşk değildir asla. çiviyle çiviyi sökün, bırakın canınız yansın, ölerek unutun ya da ölene kadar unutmayın...
daha az acı çekmek için yapılan bir eylemdir fakat sonuç hep daha vahim olur.
ilişkisi yeni biten kişinin düştüğü büyük yanlış.
iyi fikir gibi görünse de genellikle pratikte işlemeyen teori.
(bkz: çivi çiviyi söker)
akılsız bir davranıştır. yapılmamalıdır.
saçmalıktır. hatta acımasızlıktır kendi yaşadığın o lanet duyguları bir başkası yüzünden karşındakine yaşatmak ne kadar adildir.
korkaklıktır.Acıya bir kişiyi daha dahil etmektir.