bugün

(bkz: heathcliff) *
Bakın takıntı haline getirmek ve platonik sevgi çok farklı kavramlardır.takıntı haline gelme sebebi kişinin sevgisinin karşı taraftan fazla olma durumunda oluşur.platonik ise karşı tarafta hiç sevgi olmama durumudur.
boş muhabbet.
ilginçtir ki bu takıntı elinizde olan bir şey değil.
kesinlikle çok korkunç. beni takıntılı biçimde seven herkesten kaçtım ve aşık olunmaktan çok korkuyorum.

bu ülkede kadınsanız, size aşık olan saplantılı bir manyağın kurbanı olma olasılığınız yüksektir. tanrı herkesi takıntılı aşıklardan korusun.

takıntılı aşıksanız mutlaka bir psikiyatriste gidin veya bir köşede sessizce ölün. sizi sevmeyen kızın/erkeğin başına bela olmayın.
azıcık gururlu olmak lazım. kendinizi zorla sevdiremezsiniz kimseye. zamanınızı kaybetmeye değmez.
Her an her seyden vazgecebilecek bir yapida oldugum icin hicbir zaman icinde bulunamadigim duygudur.
Takıntılı bir biçimde severken sevdiğiniz kişiye zarar veriyorsaniz hastasınızdır.

Takıntılı bir biçimde severken kendinize zarar veriyorsanızda salaksınızdır. Ve gerçekten de sevmissinizdir. Ben de salak oldum olur öyle şeyler bazen.

Asla boş bir muhabbet değil çünkü gerçekten insan kendine engel olamıyor. Ama gel gör ki hayat bazen sana öyle dertler verir ki gerçekten de dünyanın en boş muhabbeti olur bu konu. Aileden çok sevdiğin birine bi zarar geldi mi yada ne bileyim gerçekten de geçim derdine düştün mü bu hayatta aşk meşk önemini kaybediyor.

Bunca zamandir onun bunun peşinde koşmak yerine keşke beni gerçekten seven insanlarla vakit gecirseydim. Yada kendime zaman harcasaydim diyorsun.

Son olarak Mevlana demiş zorsa sev ama sevmiyorsa zorlama.
inatçı, istediğini almaya alışmış bünyelerin sevme biçimidir.
Takıntılı biçimde sevmek olmaz o elde etme arzusudur.
Sevilen kişi ya çok yakışıklıdır ya da çok güzeldir.

Ben onun karakterine aşıktım demeyin çünkü öyle olsaydı ayrılmamış olurdunuz.
Bu sadece bir kişi için geçerli değil herhangi bir şey için de olabilir. takıntılık bağımlılık yapar.
insanı yorar, hasta eder. Takıntılı kişi iflah olmaz. Sevdiğine de kavuşamaz genelde.
Bu his Sevmekten öte varoluşsal bir mesele haline gelmiştir artık. Çaresi yoktur. Eğer karşılık vermiyorsa durumu kabullenmek ve başka birini bulmak gerekir..
(bkz: eski sevgilim)

Hayattan soğutur. Yeminle inş. Denk gelmezsiniz. Bunun erkek versiyonu daha kötüdür.
Mal bir insanin yapacagi sey. Kendinle oynat oynat sonra hala seviyorum bilmem ne. Insallah bu tip kadinlar cikmaz hayatim boyunca karşıma.
takıntıya çok takılınca onu sevmek zannetmek gibi bir şey bu. birini değil, takıntıyı daha çok sevmek bir nevi.
Ben de bu durumdan muzdarip biriyim, kızımı takıntılı bir şekilde seviyorum. Hatta Büyüyünce evlendirmeyeceğim, çünkü benim o:))
ömrü yiyen şu derdin sikindirikliğine bak amk. o seni umursamasın sen onsuz yapama. sen ölünce o 1 günde unutsun sen unutama. sonra da yaşadım de. yazık.
Bu evreye girmeden belli testlere tabi tutmak lazım dikkat edin hayatınızı sikmeyin.
Kurtulması en zor olandır. Elinizden geçmesini beklemekten başkası gelmez.
yani sen elmayi seviyorsun diye elmanin da seni sevmesi şart mi?
Takıntı kötü bişeydir kimse takılıcak kasar vazgeçilmez değildir aslolan içinizdeki sese yani gururunuza yediremediklerinizdir yediremedikçe takıntılanır takıntılandıkça gözden düşersiniz .
Can manay ?
takıntı seviyesinde olan hiçbir şey sağlıklı değildir dolayısıyla bunun da güzel bir yanı yoktur.
Kendine güven konusunda sıkıntıları olan şahsın takıntısı. insanlar yetmeyi ve yetinmeyi öğrendiğinde daha güzel sevecekler.