bugün

arkadaşlar cidden çok üzgünüm afedersiniz şopar mopar daldım ama... gavrilo isimli bir sırp liseli franz ferdinandı şişleyince savaş başlıyor... evet çok hassas dengeler varmış o zaman.

yani bakın nice yuvalar yıkan , nice sürgünler , nice acılar ve nietzche dökülen kanlar....
savaşın soğuk yüzü şimdi bile suriye de hissediliyor.
birinci dünya savaşıyla ilgili izlediğim onlarca belgeselden alıntılar yapıp kafanızı sikmek istemiyorum. sadece soruyorum bu gavrilo princip deden şopara... ya sen liselisin aq .saçını tara , osbir çek afedersin ne bileyim sırpsın sen sırplar ne yaparsa onu yap kral şişlemek nedir aq.

tipin sikem : görsel
(bkz: nietzche dökülen kanlar)

alem adamsın vesselam.
savaşın fitilini ateşleyen şopardır. ama şişleme olayı olmasaydı da başka bir olay yüzünden savaş bi yerlerden patlak verirdi. bahane bol nede olsa.
Tarihin bilinmeyen yuzunu bu olsa gerek.biilinmeyen yuz az bise de yakisikli olaydi iyidi.
gazeteci değil miydi bu sırp ? kıvılcım her türlü bulunacağından fazla dert edilmemesi gereken şopardır. en kötü ıngiltere bir halt eder başlatırdı savaşı, işin ucunda kazanç varsa.
Badem bıyıklı liselidir. Birinci dünya savaşı da zaten paralelcilerin yüzünden çıkmıştı.
ölüm sonrası dirilip ödüllendirilme ümidi ile savaşmaya ikna olmuş ahmaklar kadar suçlu değildir.
siz hala birinci dünya savaşının, 28 Haziran 1914’te Avusturya-Macaristan Veliaht Prensi Franz Ferdinand eşi Sofia ile birlikte Saraybosna’da Sırp milliyetçisi Gavrilo Princip tarafından öldürülmesi nedeniyle başladığına inanlardan mısınız?