bugün

para kazanabilsem hayallerim için yapacağım bir eylem olurdu, ama yok dostlar atanamadık kaldık ve zormuş hayat onu anladım. mezun olduğumdan beri altı aylık bir süre içinde ne anladın diye sorarsanız zaman ne çabuk ta geçiyormuş onu anladım derim ama normal bir hız değil bu, akan trafiğin ortasına koyun kendinizi arabalar da olaylar olsun, kişiler olsun hatta zaman olsun. o yanınızdan hızlıca geçen arabaların ortasında kendine odaklanmış biriyim şuan öyle düşünün, seçemiyorum etrafımı sadece yanımdan hızlıca geçen arabaların bıraktığı ışıkların izini görüyorum. hayatımın altı ayı böyle geçti işte, kayıp aylar diyorum bu aylara , artık bu sene atanmaktan umudu kestim, kazanmak için hayallerim için bu lanet kpss denen sınavı sağlam bir şekilde hazırlanacağım bu sefer geçmem gerek, dualarınızı eksik etmeyin.
maalesef millet olarak pek yapmasını bilmediğimiz eylem.

manevi olarak insan biriktirin, pozitif insanlar.

maddi olarak da fon , senet ve altcoin ....nacizane tavsiyem olsun.
Tam tersine enflasyon olan yerde dolar alınmaz. Paranızı hedge fonlarda değerlendirin.
Çalışan kişiler için zordur. çocukları olan kişi ise , imkansız.
genelde para anlaşılsa da arkadaş, bilgi, tecrübe gibi birikim yapılacak bir çok şey vardır.
Para kazanmanın, patronların cebinin dolduğu ve adada modada yaşadığı; işçi ve çalışanların anca karınlarını doyurabilmek olarak görüldüğü bu sistemde birikim yapmak, borç birikiminden öte değildir.
sonucunda ev, araba, arsa almanın hayal olduğu eylemdir. çünkü birikim, her zaman enflasyona yenilir. birikimin, yatırıma dönüştürülmesi gerekir. bir sene önce biriktirdiğiniz 1000 lira, yastık altına attıysanız bugün 100 liradır. enflasyona karşı önlem olarak mevduat hesabı açıp faizden yararlanmak düşünülmüştür fakat türkiye'deki mevcut faiz oranları birikiminizi enflasyona karşı da korumamaktadır. bunun için altın, döviz veya hisse senedi gibi yatırım araçları ön plana çıkmıştır. dövizin sıkıntısı, onun da kendi enflasyonunun olmasıdır. altın güvenli limandır fakat enflasyon karşısında istenilen performansı o da gösterememiştir. al-sat yapılmayacaksa, yani uzun vadeli yatırımcı olunacaksa borsa iyi bir tercihtir. ancak şu sıralar kripto paralarda iflas edenlerin borsaya geçmesi ve enflasyon karşısında en iyi performansı yine borsanın vermesi sebebiyle borsada da şüpheli görünüm kimilerine göre artmaktadır. yatırım tavsiye değildir tabii bu söylenilenler; ancak birikimin altın kuralı, birikimi farklı yatırım araçlarına dönüştürmektir. Bir kısmı altın (hatta fiziki olması öneriliyor), bir kısmı döviz, bir kısmı hisse senedi... Bu ekonomiden sağ çıkarsanız da yatırımlarınızdan kazandıklarınız ile gayrimenkul yatırımı. herkese bol şans.
günümüz koşullarında, para hariç, her şey biriktirilebilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar