bugün

sen allahın verdiği imtihandan geçemediysen eğer burda allahi suçlamak (haşa) acizliktir .
allah kimseye kaldiramayacagi yükü vermez .
(bkz: nasıl çarpıldım)
bir yazar beyanı.
Simdi garip bir olaydir. Allah kimseye kaldiramayacagi yuk yuklemez diyoruz. Kuranda da boyle bir ayet var. Buna benzer var diye hatirliyorum. E o zaman intihar eden kaldiramayacagi bir yukun altinda ezilmis olmuyor mu?
aferin iyi tespit.

görsel
Türkiye' de yaşayan bir insanın bunu söylemesi nankörlükten, şımarıklıktan öte birşey değildir. Genel anlamda ise cahilliktir. Peygamber efendimizin çektiği, diğer peygamberlerin çektiği sıkıntıyı kim çekmiştir şu dünyada ? Hiçkimse. Allah' a inancı sağlam olan biri bilir ki, zorlukla beraber muhakkak bir kolaylık vardır.
Sıkıntılı söylem. Başta beni yaratma böyle iyiyim deseydin. Sonradan allaha suç atılmaz.
aynen bide allah kimseye kaldıramayacağı yük yüklemez diyorlar. ee adam kaldıramıyor ki intihar ediyor. ama yüklemez, iyi peki ok taam.
bir öğretmen düşün ki bütün bildiklerini öğretmiş. öğrencilerden bazıları iyi anlamış, bazıları anlamamış. sonra öğretmen gelin bana sorun demiş. yine öğrencilerden bazıları gidip sormuş, bazıları ise boşvermiş. sonra öğretmen demiş, hala bilmeyenler varsa konuyu bana ya da bilenlerden birisine sorarsınız deyi, sizi yakında sınav yapıcam, iyi çalışın, diye de eklemiş. çalışanlar olmuş çalışmayanlarda. gelmiş çatmış sınav günü gelmiş. başlamış sınav ve çalışmayan bi kaç öğrenci bırakmış sınavı.

şimdi burada hangisi suçlu. öğretmen mi, yoksa öğrenci mi?