bugün

(bkz: beyinsiz yazarlar dernegi ozel odulu)
biranın alkol içerdiği zamanlarda sanrısında haklı çıkabilecek yobaz dincidir.
şuan ağladığını düşündüğüm dincidir. bir gerizekalı tarafından, bu kadar gerizekalıca eleştirilmek yüzünden ama. kuranda bira içmeyin yazmıyor ne demek ya? tamam, biz de uyum sağlayamıyoruz belki bu yasaklara ama gidip de kuranda bira yazmıyor ki olum eheheheh demiyoruz ki. diğer problem de bunun yobazlıkla alakası ne? dini inançların olması ne zamandır yobazlık? çağdaşlık kıstası bu mudur?
(bkz: sübhanallah kardeş ibretlik bir paylaşım) *
bira içmenin günah olduğunu bilen herhangi birinden farkı olmayan, yalnızca bilmeyen cahil kişi tarafından "yobaz dinci" sıfatı verilmiş kişidir.
yobaz dincilikle alakası olmayan bir önermedir. evet, bira dahil tüm alkollü içkiler dinimizce haram kılınmıştır ve bu kutsal kitabımızda da yazmaktadır. ha yobaz veya akp'li değilim, içmiyor muyum,allah affetsin ama içiyorum. her zaman savunduğum bir düşünce tarzı vardır: bir insan aynı zamanda laik, modern, çağdaş ve milliyetçi bir düşünce yapısına sahipken, diğer yandan dininin gerektirdiği kuralları(uygulamasa dahi)yadırgamamalıdır. modern olayım derken, dinden imandan çıkmamalı, ikisini birden bünyesinde barındırabilmelidir, şayet kendi dinine saygı duymayan insanın, kendi vatanınada hayrı olmaz.
uzun süre kafa yorduğum bir düşünce.

açıkçası, örneğin birayı çok seviyorum, içiyorum, ama kendimi de biliyorum. kaç 70lik içince kafam güzel olur, kaçında sarhoş olurum biliyorum. hiç sarhoş olmadım bu saydığım sebeplerden ötürü.

kuran'da yazdığına göre içki içmek günah. tamam. yalnız şöyle bir durum var. kuran neden geldi? halk yozlaşmış, tecavüz artmış, içip içip sağa sola sataşmak falan fırt artmış. yani ilkokul 1 seviyesinde anlatılırsa böyle. yanlışım varsa düzeltin.

şu an benim mantığıma göre de, ister doğru diyin ister yanlış, içkiyi içerim, sarhoş olacağım anı biliyor ve duruyorsan, kimseye zarar vermiyorsam, hatta fazla içip kendime de zarar vermiyorsam, bu günah değildir arkadaş. ha, içer sapıtır, elaleme sararsam, zarar verirsem, fazla içip bünyeme zarar verirsem, işte o zaman günah olabilir.

budur benim sıkıntım hakim bey.

içmek güzeldir, bokunu çıkarmayın ama.

şerefe!

edit: çok seviyorum be sizi, yok yok sen değil, şu sağdaki lafı olmayan anca eksileyen ezik, kısaca yobaz * *
evet çok doğru bir önermedir. bira içmek günahtır. çünkü; bira gerek fermantesi ve gerekse içeriği bakımından böbrekleri çalıştırmak sureti ile insanı muhabbeti esnasında defalarca tuvalete gitme gereksinimi sağlayan bir içecektir. ancak ve lakin o kafa ile insan bu eyleminden dolayı çok yorulur. bu yüzden o insana günahtır. oysa votka, rakı veyahut şarap öyle değildir. bu zıkkımlarda biraya oranla 1/4 oranında daha az tuvalete gidersiniz. biraya karşı yobaz bir dinciyim evet ben.
insanı sarhoş edebilme yetisine sahip, her içecek ve yiyecek haramdır.
Haram Müslümanlar için kesin kat'i emirdir.
Müslüman olmayanları bağlamaz.

Kendisini bağlamadığı halde.
Allah'ın kesin olarak HARAM kıldığı bir şeyi çağı gerekçe gösteren bir kişi, kurum nasıl olurda müslümanlıktan kendine dem vurup, müslümanı yargılamaya kalkar.

Yazar gib düşünenlerin cünüp cünüp dolaştığını ben senin yüzlerine vuruyor muyum ?
Yok vuramam... Ayıp derler demi?

Yazarın yaptığı nedir Peki?

Ha yok ben cünüp değilim Gusl abdesti alıyorum diyorsalar. neden gerek duyuyorlar abdeste? zaten Allahın diğer emirlerini yerine getirmiyorlar üste reddediyorlar değil mi? Bu çağda gerek yok değil mi?

Hasstirin gidin be!

Adam olacak birileri şunu diyecek.

Ben içiyorum arkadaş,
Ben bunun Haram olduğunu biliyorum ama ne yapayım içiyorum.
işte o zaman birilerine içkiyi bırak demekten başka bir lafım olamaz. Ona bile hakkım yok hatta.
Birilerinin tercihindir ve haram olduğunu kabul ederek sadece günahkar olurlar.

Ama öteki türlü arkadaşlar varsa bile dinleri dinden kendilerini çıkartmış oluyorlar haberleri yok.
Yani biz kimseye dinsiz demiyoruz. (bkz: Birileri kendilerini zaten afaroz ediyorlar).

Yani (bkz: birileri kendi kendinin Yobazı da haberi yok)!
yavru troller toplanmış ulema olmuş,bide ahkam keserler
oturup 30 kişi esrar içerken alkolun günahlarından ve neden yasaklandığından bahsedicek kadar manyak bir beyin yapısına sahiptirlerdir.
(gerçek hayattan alıntı)
bira alkollü içecekdir. alkollü içecek belli bir miktardan fazla içildiğinde içen bünyenin aklı selim bir varlık olarak hareket etmesine engel olabilmektedir. yani kişi içtikten sonra şuursuzca hareketlerde bulunabilmektedir. mesela alkollü araç sürerken polise yakalandığında habercilere ve polislere saldırabilmektedir. işte bu tip durumlar söz konusu olduğundan zamanında içki haram kılınmıştır. ve islam inancına göre haramdır yani kesinlikle günahtır. bu kadar net.
"ama ben az içiyorum akli dengem yerinde kalıyor" diyen bünye için de "çoğu haram olanın azı da haram" ifadesi kullanılmıştır.

ama esas burada acı olan ifade şudur: "bira içmenin günah olduğunu sanan..." sanmak ne demek ya? islam dinince günah olduğu bariz bir şekilde ortada olan bir şey nasıl sanılır? bir de bira içmenin günah olduğu ifade etmek yobaz dincilik oldu be. ya arkadaş içmiyorum ben. günah diye içmiyorum. içmeme hakkına sahibim. laik bir ülkede(!) dini inancıma göre yaşıyorum. sen ne içiyorsan iç de günah olmadığını iddia etme bari be arkadaş sanane benim inancımdan. ben senin içmene birşey diyor muyum? sen de benim inancımın günahına sevabına yorum yapma. işine bak!

(bkz: dinime küfreden müslüman olsa)
din konusunda bir bilgisi olmadan konuşmanın dayaılmaz hafifliğini gözler önüne seren cümle.
bir dini benimseyen mi yobaz yokda bilmediği konularda konuşanlar mı yoksa sadece dini inancı yüzünden insanları yerenler mi ?

insanların bilmediği konuda konuşmadığı bir dünya hayal ediyorum sözlük...
böbrek ağrısı çekmemiş dinci. çeksin ozaman görüşürüz.
evinde oturmuş kırk yılın başında içen kişinin kimseye zararı olmayacağını anlatmak gerekir.
bence alkol, kontrolsüz tüketimi sonucu oluşacak zararlar yüzünden haram yada yasaktır.
ben evimde oturuyorum içiyorum, yatıyorum. kimsenin karısını kızını taciz etmiyorum, gürültü patırtı yapmıyorum, alkollü araba sürmüyorum. kısacası kimseye zararım dokunmuyor. hatta o birayı üreten firmanın binlerce işçisi sayemizde ekmek yiyor.
şimdi eksileyecek arkadaşlarımızın ilk önce objektifçe düşünmesini istiyorum.
kendisini çağdaş aydınlık beyinli modeern sanan şarlatanın açtığı başlık. doktor sana et yemeyeceksin dediğinde fırında pişmiş mangalda pişmiş veya haşlanmış et diye ayırıyormu? ey cahil kafa.. kendini allah yerine koyan budala. sen kimsin ki fetva verme durumuna geliyorsun daha bi elhamdülillah yazmayı beceremiyorsun birde tutmuş müslümanım diyorsun. osman baydemirin bi lafı var ya : hass*ktir ordan...
alkolun azıda haramdır couguda haramdır.
aklı selim insan sunu düşünmek zorundadır ki bu kendi iyiligi içindir.
günahın büyüklüğü yada küçüklüğüne değil kime isyan ettiğimize bakmak lazım gelir.bu tam anlamı ile kavramayanlar ki bu gercekten zordur bira icmeyi değil bira bile demekten kaçınırlar he bazılarıda bu asil düşüceye yobaz derler desinler cunku onların görevi budur ve buna göre haklarında işlem yapılıcaktır.
bilirsinizki ne ekersek onu biçeriz.
alkolu helal zannettirme cabalarına bira ile baslamak.

bira içmeyi sevap sanan yolunu kaybetmiş zihniyet.
Günah sanmıyoruz ki!
Günahtır diyoruz. Vallahi de billahi de Alkollü içkiler Günahtır. Diyorum!

Bunu kim diyor -> Allah diyor!
Nerede Diyor? -> Kur'anda diyor.

Peki ben bu Allahın emrini Tuttuğum ve inandığım için yobaz mı oluyorum ?

Bana bu yaftayı yakıştıranlar ne oluyor ?

Ben onlara göre YOBAZ'ım tamam...

Pekiyi hadi.. Bana Yobaz diyenler Allah diyor lafına ne diycek? Allah'ta mı yanılıyor diycekler.
Tövbe desin bunu diyen, (bkz: bira şişeleri girecek bi yerine)

HA Yobaz diyenler kim pekiyi?

(bkz: Dinime söven de bari müslüman olsa)

Edit:
Ha bide beni eksiliyorsunuz beni, Lan olum dingiller siz eksilesenizde haram!
Yakınınızda bulduğunuz bütün kuran-ı kerimleri yaksanızda Haram!

Yav delikanlı olunda bari bende müslümanım demeyin.

Gülmekten yarılıyorum troll yavrularına
kuranda geçen şeyi doğrulayan adamdır. tabi siz başka bir dine mensupsanız o da sizi ilgilendirir.
Sana içkiyi ve kumarı soruyorlar. De ki: Onlarda hem günah, hem insanlar için faydalar vardır. Günahları ise faydalarından daha büyüktür.(Bakara Sûresi, 219)

Ey iman edenler! Siz sarhoşken, ne söyleyeceğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın. (Nisa Sûresi, 43)

Şeytan, içkide ve kumarda aranıza düşmanlık ve kin düşürmek, sizi Allah'ı anmaktan ve namaz kılmaktan alıkoymak ister. Artık siz hepiniz vazgeçtiniz değil mi? (Maide Sûresi, 91)
o cahil yobazlardan biriyim(!) alkolün ve alkollü içeceklerin (doğal olarak) insan zihninde kayma yaşamasına neden olduğu ve şuurunu kaybettirdiğine dair bilimsel kesin kanıların olduğu bilincindeyim. biz bilime güveniyoruz. peki siz?
haramın ne olduğunu bilen insandır.
bira içmeyi günah sayıp bunu uygulamak çok çok kolayken, başkasının hakkını yeme, iftira atma, kara çalma, menfaat elde etmek için yalan söylemek gibi günahları, taa götünden siktiğim darülharp gibi sikindirik, uydurmaca, dini sikinin keyfine uydurmuş bir kuralla mübah sayıp kendi halinde içen insanlara kapkara suratlarından kin püskürten köpektir.
kafası ezberden başka birşeye çalışmayan, ezberlediği ayetlerle övünen kafa yapısındaki yobazların kıt kafalarıyla anlayamadıkları şey: alkol almanın günah olduğu ancak bunu başkalarına zarar verecek raddeye getirmedikten sonra varsa kendine ettiği bir zarardır. biranın içindeki alkolün haramlığını hesap eden yobazların kul hakkı içindeki haramları da hesap edip ona göre tavır takınmaları gerekir. sen bugün darülharp diye uyuşturucu satıp parasını tarikatlara aktarırsan bira içen de "darülharptayız nasıl olsa haram değil" der işin içinden çıkar...
kişisel tercihlerin din üzerinden legalleştirme çabası diyeceğimiz tavırdır.
tabii ki başlığı ve olayı ciddiye alırsak..
günah kavramı geniştir, uç la bucağı yoktur..
din kurallarıyla çerçevelidir..
yazarın kişiyi kendince çemkirmeside, kendi kişisel alınganlığından olsa gerektir.
şu cu bu cu yaparak uzaklaştırdığı kişi bir gün öncesinde çağdaş kafa adamdı..
(bkz: tam da haakanını bulmuştu)