"anlatın hep beraber gülelim" dediği andır.
Konuşunca neden konuşuyorsun. Konuşucağına dersi dinle. Susunca neden susuyorsun az derse katıl. Diyen ôğretmenler.
Yılın 365 günü regl olması.*
öğretmen olmasıdır.
Egosudur. Egosunu çocuklar üzerinde yükseltmeye çalışan öğretmendir.
Ekonominin hizmet kategorisinde bulunduğunu unutması. Yanlış anlaşılmasın ama bir öğretmenin öğrenciye patronluk taslaması, not ile tehdit etmesi, dünyanın en bilge insanı gibi davranması vs beni delirtiyor. Atanamayan binlerce öğretmen var, kendilerini özel sanıyorlar. Hele bir de bunların dersi anlatamayan ama binlerce kişinin hakkını yiyen çeşidi vardır. Düşünsene konuşamayan ya da duyamayan müşteri hizmetleri personeli gibi bir şey. Ahirette yok yazılan çeşidi de var bunun bir de ama hiç girmeyeceğim.
derse geç gelince almaması, devamsızlıktan bırakması hatta devam almasıdır.
Atanamaması. Ücretli ücretli sürünmesi .
öğretmen olması yeterli başa şeye gerek yok .
öğrenciler bi ödevi geciktirdiklerinde kıyameti koparıp ''FF'' verebiliyorlar fakat kendilerine sınav,sunum,proje notlarını yirmi günde yetiştirememeyi hak görüyüyorlar. cidden delirmek üzereyim bana verilen tüm sorumlulukları zamanında yerine getireyim, derslerini aksatmayayım ama sen bi sınavı katrinyon yılda okuyama bravo,pes.

senin savunman bi ton kağıdı hemen okuyamamaksa benim de savunmam beş yüz tane dersin tüm sorumluluğunu zamanında yerine getirmek.

teşekkürler sözlük,içimi boşalttım bu başlık tam bana göreymiş.
Seni milletin önünde rencide etmesi. Kalitesiz espriler yapması.
türkiye gibi berbat bir eğitim sisteminin görüldüğü ülke genelinde öğrenciye boş bilgi ve ezber dayatan kişi ve kişiler tabi bu durumun istisnaları da yok değil işini hakkıyla yapanlara saygımız sonsuz.
Söyleyin de beraber gülelim demesi.
erkek olması. eğitim hayatım boyunca hep kadın hocalardan hoşlandım. favorim dul olanları. 31 çekerken başrolüm olurlardı hep.
Dersi sadece favori öğrencilerine anlatıyor havası, sadece onlara söz hakkı vermesi, göz teması kurması vs.
Parmağında yüzük varsa onu dikkat toplamak için ikide bir masaya vurmasıdır.
biz öğretmenler iticiyizdir. çünkü bir sürü öğrenmeye kapalı mal davar sürüsünün beynine zorla bi şeyler doldurmaya çalışıyoruz nafile yere.
öğrenciyi notla tehdit etmesi.
Dersleri, Madam rotenmayer kıvamında, keyifsiz, ruhsuz ve gergin işlemesi...
Her daim, not defterini gösterip, gözdağı vermesi..
Gerçek anlamda ideal bir öğretmen olabilmek, eğitim fakültesi mezunu olmakla bitmiyor ne yazık ki..
Ruh, yaratıcılık, sevgi, şevkat, anlayış, idealist, yeniliklere açık bir kişiliğiniz yoksa, öğretmen olmayın!!!
Buna rağmen olduysanız, sevilmediğinizi, istenmediğinizi bilin!!!
(bkz: tehdit)
Bi bok bilmemesi.
3 ay tatil yapması ve maaş alması gayet iticidir.
Müdür ya da müfettiş geldiğinde, sınıfa sanki bir melekmiş gibi davranmaları.. Normalde ise ders işlemeyip, kitabı hatim ettirmeleri.
öğrencileri jurnalci olmaya teşvik etmesidir.
abicim ayristirici olmasidir ilkokuldaki hocam bizi caliskan tembel diye ayirmisti orda anlamistir ne kadar bos insanlar oldugunu ogretmenlik formasyonla olmuyor hocaa.