bugün

sunay akın' ın son kitabı. iş bankası yayınlarından çıkan ve ilk baskısı 50.000 adet olan, d&r' dan 12, internetten 9 tl' ye alabileceğiniz bu kitapta sunay akın bize yine şaşırtan hikayeler anlatıyor. sonunda hep şaşırdığımız o henry hikayelerine benziyor sunay akın' ın hikayeleri. hikayelerin kahramanlarının tanınan ünlü kişiler olması ile olayı çok daha çekici kılıyor haliyle.
sunay akın, daha ilk cümleden itibaren sizi sanatın çeşitli dalları arasında şaşırtıcı bir yolculuğa çıkarıyor yine bu kitapla. yine diyorum çünkü sunay akın bunu her kitabında başarıyla yapıyor. hatta bazen bu kadarı da gerçek mi dediğiniz oluyor.
haftasonu dışarıda bir kahve eşliğinde keyifle okunacak harika bir kitap.

görsel
(bkz: ayağında kundura)
sunay akın'ın yine akıcı bir anlatımla yazdığı, her birinde bir ayakkabı hikayesinin geçtiği küçük bölümlerden oluşan harika kitabı. yazar yine yapacağını yapıyor ve birbirinden kopukmuş gibi görünen olayları ve kişileri büyük ustalıkla birbirine bağlıyor.
bana, for sale: baby shoes never worn' u hatırlatmıştır bu kısa hikayeler.
sunay akın'ın yeni okuduğum kitabıdır. etkileyici kısa hikayeleri ünlü kişilerin hayatlarından aldığından gördüğü ilginin artmış olması muhtemeldir. en hoş resmi ise wright, armstrong ve gagarin!in yanyana olduğu resimdir. onunda söylediği gibi keşke o fotoğraf gerçek olsaydı.
okuduktan sonra, evde yalniz olmama ve kendi kendime konusma huyum pek olmamasina ragmen "helal olsun be, vallahi helal olsun" dedigim sunay akın kitabidir.

kim bilir kac yerinde sasirdim, gulumsedim ve gozlerim doldu...

bir cift ayakkabi ile gecmisin tozlu yollarinda gezinebilmek icin, okunmalidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar