bugün

bir cahit sıtkı tarancı şiiridir.

Yorgunsun,uzaklardan gelmişsin;
Yitirmişsin neyin varsa birer birer.
Bir sağlık,bir sevinç,bir umut...
Onlar da neredeyse gitti gider.

Dost bildiğin insanların yüzleri
Aynalar gibi kapkara.
Suyu mu çekilmiş bulutların?
Dönmüşsün kuruyan ırmaklara.

Taşlara düşen saat gibi,
Ne artı, ne eksi.
Bir sağlık,bir sevinç,bir umut
Hikaye hepsi.
grup yağmurun geceleri efkar bastıran şarkısıdır
(bkz: sözlerinide yazayım tam olsun)

Gözlerimde yaşlar var yine
Sözlerimde bir umut var yine
Yar ben sana gel demeden sen gelsen
Gözlerimden akan yaşları sen silsen

Yüreğimde hala sen varsın
Görmesemde nolur git deme
Yar ben sana gel demeden sen gelsen
gözlerimden akan yaşları sen silsen...
http://www.birumut.org/

--spoiler--
Hayatı anlamaya, kavramaya ve de gönlümüzce yaşayabilmeye dair öğrendiğimiz izlediğimiz yaşadığımız her şey bizleri dağlıyor, yaralıyor, acz içinde bırakıyor. insanlığımız içinde sorun diye tanımladığımız ve farkında olduğumuz en küçük hadiseler bile çalıştığımız, yaşadığımız her yerde bir yandan birlikte davranarak, düşünerek aşabileceğimizin heyecanını duymamıza, diğer yandan mevcut hayatı biçimleyenlerin etkinliği karşısında güçsüzlüğümüzü hissettiriyor...
--spoiler--
asmalı konak dizisi için yazılmış harika bir slov parça. özcan deniz, bu şarkıyı bağırmadan söyleyerek ruhumu dinlendiriyor adeta.

özellikle şarkının son kısımlarında, gitar sesi eşliğinde sadece "lala laa laaa" diye vokal yaptığı yerler ninni gibi. çok güzel yahu.

söz ve müziği de -bildiğim kadarıyla- özcan deniz'e ait.
sana hayatımın en zor gecesini anlatayım mı doktor..

ile şarkının başında vurur adamı..

devamı için;

http://fizy.com/tr#s/1aj5r5
youtube da bir şeyler ararken karşıma çıkmış özcan deniz in aşmış şarkısı. masamda otururken gözümüe bir şey kaçmış olması imkansız, soğan da doğramıyorum, en kötü wc ye koştum hıçkırıklarım duyulmasın diye de suyu sonuna kadar açmaktan başka bir şey gelmedi aklıma.
Haricinin kuytu kosesinde kendine yer edinmis bugun itibariyle denk gelinmis ozcan dönis 45ligi. bu adamin bi bu sarkisi bide her aksam hasretinle dagiliyorum diye sozleri olan 45ligi bile kendisine saygi duymaya yeter. bu 45lik galiba asmali konagin son bolumunde calmisti studyoda duygusal anlar yasanmisti.