bugün

şöyle bir konuşma yapılabilir.

- siz eve gidince napacaksınız?
+ yatıcaz.
- hee bizde yatıcaz.
saate bakın..
-canım ben sana yorgan yastık falan getireyim
-yok ya kalkıyorum ben de zaten

beyle.
alın bunları dışarı!! güvenlik!!
esnemektir. kesinlikle etkili yöntem.
Aile fertleri teker teker yatmalıdır.
aaa saat de kaç olmuş..
sizi dışarı alalım efendim.**
Esneme fiili gerçekleştirilerek.
Şu yüz ifadesi takinilarak

(img:#652715)
Biz sizi daha fazla yormayalım efenim yorgun görünüyorsunuzdur. Tabi bu lafa rağmen gitmeyeni de vardır. Bunlara ise nazikçe dokunulup kapı açılır. Ardından birkaç kuruş para uzağa fırlatılır. Koş oğlum hüseyin denir ve o koşarken kapı kapatılır. Böylece komşuluk ilişkileri birkez daha alevlenir.
misafirine göre değişen durumdur. bazılarına nazik olmak zorunda değilsiniz. zaten artık adam gibi misafirde kalmadı. olması gerektiği gibi davranın kendisi gider. kaldı ki artık öyle saatlerce oturan misafir yok merak etmeyin. gerçekten kalmadı. olsa bile siz de keyif alarak muhabbet edersiniz vaktin nasıl geçtiği anlaşılmaz.
(önce şiddetlice esnenir. gözler iyice sulanınca lafa girilir)

efenim bize de bir uyku bastırdı zaten dün gece de çok geç uyumuştuk..
osurun o kokuya hala dayanıyorsa biber gazı sıkın.
ayakkabısına tuz dökülür , ayakkabı kapı yönüne çevrilir. test edildi onaylandı tam 3 kez.
Ayıp olur ama yinede
- bu kapı işte buda sapı tercih sizin diyerek nazik bir şekilde misafire seçenek sunulur.
ben yatmaya gidiyorum dolapta kola var keyfinize bakın sabah kalktığımda evi düzgün bulayım.
aaa saat de 12 olmuş, zaman da nasıl geçiyor dediğin anda misafir kalkmaya başlar sen de yaa durun oturuyorduk daha yalan cümlesini kurarsın yarım ağızla ve işlem tamam.
Hay allah saat kaç olmuş kış ayında da değiliz ama vakit nasılda geçiyor.
çocuğunuza sen yat kendini kurtar yavrum diyin.

bunu esneyerek söyleyin.
en iyisi 'geç oldu sen nasıl gideceksin' gibi sorular sorup karşı tarafa sinyal vermektir.
her ne kadar batıl inanış olsa da etkili olduğu gözlendiği için yazıyorum: misafirin kapı önünde duran ayakkabısına bir miktar tuz dökülür, bir süre sonra yöntem etkisini gösterir, hiç gitmeyecek sanılan misafir pılısını pırtısını toplayıp gider.
benimde yarın sabah irkenden sınavım vardıydı tarzı cümleler kurunuz efendim.
'Ulan yatacaz amk bi siktirin gidin , sabah 9 da mesai var .'
hadi dışarıda bi tur atalım deyip dışarı çıkarmaktır, bu durumda da ayrılmazsa benim işim var gideceğim deyip arkadan dolaşıp evinize girin.