bugün

bir türk olarak imtina ettiğim eylemdir. neden kınayım lan, milliyetçilik bizim kuruluşumuzda var. özümüzü inkar mı edeceğiz?

demokrasi adı altında neler neler yedirdiniz ulan bu insanlara, ne vakit bu ülkenin kimsasıyla oynamak isteseniz demokrasi dediniz. lakin ne kurumlar ne de halk artık demokrasi yalanına kanmıyor. şimdi siktirin gidin...
ysk hukuka uygun karar verdiyse yapılmaması gereken iştir.
hukuka uygun kararı siyaseten eleştirmek "ysk siyasi karar vermedi" diye eleştirmek demek olup "ysk, durumları hukuka uygun olsa da siyaseten de adayların durumuna bakmalı" gibi ucube bir anlayışı temsil eder.

ysk hukuka uygun olmayan bir karar vermiş ise, konu "hamaset" ve "gaz" düzleminden özenle çekilmeli, "fikir" deryasına ulaştırılıp "bilgi" çerçevesine oturtulmalıdır.

biz bunları tartışırken bir kısım çevreler seçim öncesi kürt kartını çekmiş olup basiretli türk kürt bütün vatan evlatlarına her zaman olduğu gibi sukunet ve sağduyu düşmektedir.
(bkz: her yasak kendi isyancısını yaratır)
peşin not: başlığı açan türk'ü ulus değil soy olarak kullandığı için aynı çerçeveden bakıyorum.

türk'ün yiyeceği bok değildir. olsa olsa soysuz kırmaların yapacakları iştir. bunu yapan kendine türk dese de değildir. ya yalan söylüyordur ya da bilmiyordur. ben ne ermeniler biliyorum ataları göçten kaçmak için kürt ve alevi olduklarını söylemiş... peeeh!